ПОТИСКА ЛИГА Бачка - Потисје  4:0 (1:0)

Кањижани су на гостовању у Молу одолевали првих пола сата, а после првог примљеног гола доминирала је екипа Бачке, а за одбрану Потисја незадржив је био Чаба Сиђи који је чак три пута успео да затресе мрежу Чабе Бохате.
Ekipa Bačke iz Mola  Foto: M. Mitrović

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 100. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Сиђи у 31, 65. и 75. и Славко Моровић у 67.минуту. Жути картони: П. Крижан и Ференц (Бачка).

БАЧКА: Ђукић, Симендић (Радонић), Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан (Ференц), Анђелковић, Славко Моровић (Парабуцки), Стефан Моровић, Сиђи, Кубурић.

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Г. Бохата, Папданчо, Хусак, Фодор, О. Нађ (Балго), Тандари, Апро, Мухи.

Чока - Торњош  0:5 (0:3)

ЧОКА: Стадион у Чоки, гледалаца 50. Судија: Б. Јеринкић (Кикинда). Стрелци: М. Хомоља у 29, Д. Барна у 39. и 43, Катона у 47 и Карачоњи у 69.минуту.

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран, Малбаша, Попов, Рудолф Чернак, Костић, Ружа, Булајић, Антанасовић, Келеува.

ТОРЊОШ: Деа, Рушак, Касаш, Тот Хоргоши (Ковач), Кокрехел, Ж. Барна, Д. Барна, Карачоњи, Роберт Чернак (Цурновић), М. Хомоља (Г. Хомоља), Катона.

Торњошани су новом убедљивом победом у Чоки потврдили да имају најспрменији и најквалитетнији састав, те да нису случајно запосели врх табеле. Мрежу Марка Милитарова начео је У 29.минуту Миклош Хомоља, а финиш првог полувремена са два поготка је зачинио Денис Барна.

У другом делу победу Торњошана потврдили су Акош Катона и Жолт Карачоњи.

Славија - Тиса  2:3 (1:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Бајић у 20. и Малуцков у 80. за Славију, а Шипош у 70, Мојсин у 75. и Јенеи у 86.минуту за Тису.  Жути картон: Ремете (Славија).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете (Стевица Јовичин), Кијац, Бајић, М. Елезовић, Цвијић. С. Арсенов, Војнић Хајдук, Перишић, Малуцков, Стојан Јовичин.

ТИСА: Ковач, Ф. Ленђел, Јојић (Зубрецки), Шили (Шипош), Мојсин, Липтаи, Јенеи, Г. Ленђел, Зомбори, Кочиш, Фодор.

Славија је била боља у првом делу, када је повела голом Николе Бајића, потом се промашивали гол Падејаца до одмора и почетком другог дела, а после тих промашаја дошло је до преокрета. Ласло Шипош у 70.минуту из контре по десној страни лоб ударцем надмудрује голмана Јована Арсенова, а пет минута касније Саша Мојсин из гужве погађа мету. Сава Малуцков из контре доноси изједначење, међутим, финиш је припао гостима и поготком Норберта Јенеија односе читав плен из Банатског Аранђелова.

Јединство - Хајдук 1:2 (0:1)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Јованов у 56. за Јединство, а Остојић у 39. и Трбовић у 77.минуту за Хајдук. Жути картони: Јованов, Миклуц, Калмар (Јединство), Р. Радаковић, Милош Хајдер, Трбовић, Милан Хајдер (Хајдук). Црвени картон: Панић (Хајдук)

ЈЕДИНСТВО: Содић, Калмар, Мајер (Јованов), М. Живков, Брзак, Зивлак, Миклуц, Миланов, Ранков, Попов, Кобрехел.

ХАЈДУК: Панић, Милош Хајдер, Остојић, А. Хорват, Бодрожа, Жишков (Бркљач), Р. Радаковић (Д. Радаковић), Ерић, Оњин (Марта), Трбовић, Милан Хајдер.

Мада су домаћини имали иницијативу, гости из Подлокања су дошли у вођство у 39.минуту када је на центаршут Борис Остојић главом затресао мрежу Синише Содића.

Успели су Крстурци да изједначе поготком резрвисте Ђорђа Јованова, али у 77. минуту на лопту коју је испуцао голман Содић, узвратио је готово са половине терена Миодраг Трбовић и погодио циљ за победу Хајдука.

Јадран – Тромеђа 3:2 (3:1)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 50. Судија: Б. Јонић (Кикинда). Стрелци: Кесег у 29, Татић у 42. и Јухас у 44. за Јадран, а Лакатош у 4. и Телеки у 64.минуту за Тромеђу. Жути картони: Зубрецки, Кесег (Јадран), Тарацки, Лакатош и К. Домонкош (Тромеђа).

ЈАДРАН: Мађар, Зубрецки, Владисављев, Ч. Стојановић, Ћинкул, Кнежевић, Кесег, Михаљев, Јухас, татић, М. Стојановић.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Токоди, Фаркаш, Тарацки (Телек), Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер.

Голом Данијела Лакатоша гости су повели у 4.минуту, међутим, Санадци су средили редове и до одмора преко Немање Кесега, Марка Татића и Роберта Јухаса преокренули резултат. У дургом делу гости из Мајдана су пропустили да реализују чак пет шанси, а домаћини ни једну прилику. Пораз Тромеђе је у 64.минуту ублажио Олвер Телеки, али на основу приказане игре нерешен исход би био праведнији.

Граничар - Шампион 2:2 (1:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Б. Иванов у 15. и З. Поповић у 85. за Граничар, а Мора у 68. и Биро у 76.минуту за Шампион. Жути картони: Маленић (Граничар) и Писарић (Шампион).

ГРАНИЧАР: Тодоровић, З. Поповић, Уверић, С. Иванов, Цвејић, Јованов, Б. Иванов, Коблехер, Маленић, Б. Поповић, Пантелин (Аљи).

ШАМПИОН: Саша Стојчић, Јурић (Крајновић), Кермеци, Морас, Писарић, Слободан Стојчић, Мартиал, Велез, Малагурски, Вираг. Биро.

У равноправном надигравању домаћини су дошли у вођство у 15.минуту голом Бојана Иванова, али у дургом делу спретнији су били гости из Орома. Рудолф Мора је изједначио у 68. минуту, а осам минута касније Атила Биро довео Шампион у вођство, међутим, преко Зорана Поповића уследило је изједначење у 85.минуту па је Граничар спасао бод.

Хоргош - АФК  0:4 (0:2)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 80. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Адам Латак у 16, Пеко у 28. (из једанаестерца), Дражић у 51. и Киш у 73.минуту. Жути картони: Хокса, Крчмар, Левенте Салма (Хоргош 1911), Киш (АФК).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо (Коломпар), Хокса, Бохата, Веселинов, Тертели, Крчмар (Ленарт Салма), Левенте Салма, Добо (Пуљаи), Божанин.

АФК: Балаж, Стојанов (Пожар), Вујић, Адриан Латак, Пеко, Вилагош (Шевић), Баштованов, Дражић, Петер (Драпшин), Адам Латак, Киш.

Ађани су се представили као боља екипа и заслужено ооднели бодове. За вођство у 16.минуту на убачену лопту са десне стране урчао је Адам Латак и погодио ближи угао. У 28.минуту Латака је у казненом простору оборио Жолт Хокса, а Чонгор Пеко је био сигуран реализатор са пенала, који је судија Дејан Попов оправдано досудио. У 51.минуту Игор Дражић је из контре погодио за 3:0, а на набачену лопту из корнера Норберт Киш је био најспретнији у скоку и главом лопту послао у мрежу Хоргоша.

Припремио: М. Митровић

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Тиса (Падеј) 2:3, МОЛ: Бачка - Потисје (Кањижа) 4:0, ЂАЛА: Граничар - Шампион (Ором) 2:2, САНАД: Јадран - Тромеђа (Мајдан) 1:2, ЧОКА: Чока - Торњош 0:5, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - АФК (Ада) 0:4.

1. Торњош        10     10     0      0      42:5    30

2. Потисје         11     8      1      2      46:13   25

3. АФК               11    8      1      2      33:8     25

4. Бачка            11    7      0      4      37:10    21

5. Хоргош         11    5      5      1      27:12   20

6.Хајдук            11    5      1      5      13:19   17

7. Јадран          11    5      2      4      23:31   17

8.Једиинство    11     4      1      5      15:21  13