Потиска лига: Торњошани наставили серију

​​​​​​​Јадран - Торњош 1:4 (0:3)
fudbalska lopta

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 40. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: М. Стојановић у 72. (из једанаестарца) за Јадран, а Рушак у 8, М. Хомоља у 27, Чернак у 42. и 61 (из једанаестерца). Жути катрони: Зубрецки и Ћинкул (Јадран).

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки, Олушки (Кочиш), Ч. Стојановић, Ћункул, Бебек, Кнежевић, Михаљев, Јухас, Ђурђев, М. Стојановић.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Касаш, Ж. Барна, Кокрехел, Катона, Чернак, Карачоњи, Д- Барна (Цурновић), М. Хомоља (Ковач), Рушак.

Екипа лидер из Торњоша наставила је победничку серију па се из Санада кући вртаила певајући. Спремнији и убедљивији Торњошани су повлеи у 8.минуту поготком Арона Тушака, а видело се да домаћини на могу да им парирају. До одласка на одмор Миклош Хомоља и Роберт Чернак су још два пута застресли мрежу ветерана Дражена Пантелина.

У другом делу Торњошани су мало прикочили, а до промене резултата дошло је по пеналима. Најпре су пенал скривили домаћиниу 61.минуту, потом и гости 11 минута касније, а сигурни реализатори су били Черна и Милан Сојановић.

М. Митровић

Потисје - Тиса 8:0 (3:0)

КАЊИЖА: Стадион  Потисја, гледалаца 80. Судија. И. Ковач (Кањижа). Стрелци: Апро у 17, 19. и 50, Мухи у 35, Угри у 51, Хусак у 72. и Баги у 77. и 80. минуту.

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, (Тутуновић), Баги, Домонкош (К. Нађ), Г. Бохата, Тандари, Хусак, И. Фодор, Буза, Угри, Апро (Aгоштон), Мухи.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Шили, Малетин, Јенеи, Ленђел, Марков, Д. Фодор, Раданов, Атељевић.

Гости из Падеја су показали много већи отпор, него што је то на крају показала убедљива победа Кањижана, без обзира што су дошли са само 10 играча. Нападачи Потисја су се били ефикасни, нарочито капитен Левенте Апро који је започео голеаду у 17. минуту и три пута затресао мрежу Балажа Ковача.

Голман гостију Ковач је и поред примљених осам голова одлично бранио, па је у 40. минуту одбрнаио и пенал који је извео Апро. У екипи домаћина мету су потом погађали Чаба Мухи, Чаба Угри и Иштван Хусак, а финиш је са два поготка зачинио Рафаел Баги. Утакмицу је улепшала судијска тројка девојака, коју је предводила Изабела Ковач, асистирале су јој Бетина Балаж и Милица Сретеновић, а без замерке су обавиле посао.

М. Мр.

Јединство - АФК 3:3 (1:1)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Попов у 5, Б. Живков у 70. и 73. за Јединство, а Адам Латак у 45, Драпшин у 70. и Адриан Латак у 90.минуту за АФК. Жути катрони: М. Живков, Попов, Зивлак, Б. Живков, Миклуц (Јеиднство), Адам Латак, Дражић и Драпшин (АФК). Црвени картон: Мичевић (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Содић, Зивлак, Калмар, М. Живков, Брзак, Мичевић, Коблехер, Миланов (Беланчић), Ранков (Мајер), Попов (Миклуц), Б. Живков.

АФК: Варши, Вилагош, Вујић, Адриан Латак, Пеко, Дражић, Баштованов, Киш (Пожар), Драпшин, Адам Латак, Петер.

Уз доста нервозе, на моменте и грубости протекло је надигравање у Српском Крстуру у коме су гости из Аде у последњем минуту успели да се спасу пораза и однесу бод. Домаћини су повели у 5.минуту голом Слободана Попова, а Ађани изједначили из пенала пред одлазак на одмор. У међувремену од 32.минута Јединство је остало са играчем мање, јер је искључен Филип Мичевић. Са два поготка Бранислава Живкова, од којих је за 3:2 савладао Чабу Варшија скоро са половине игралишта, домаћини су били ближи победи, али је Адриан Латак у 90.минуту успео да изједначи.

М. Мр.

Тромеђа - Бачка 0:7 (0:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Сиђи у 1, П. Крижан у 39. и 63, Стефан Моровић у 44. и 60, Куртешанин у 64. и Кубурић у 77. минуту за Бачку. Жути картони: Сиђи и Парабуцки (Бачка). Црвени картон: К. Домонкош (Тромеђа).

ТРОМЕЂА: Крстић, Ваш (Д. Пап), Хорват,  К. Домонкош, Токоди, Фаркаш, Михок Куцора, Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер

БАЧКА: Ђукић, Парабуцки, Ференц (Црнојловић), Куртешанин, М. Крижан, Ст. Моровић, П. Крижан, Анђелковић, Влајковић, Радонић (Кубурић), Сиђи (Јеремић).

У односу на распоред две екипе су промениле домаћинство, па је Тромеђа уместо гостовања дочекала екипу Бачке, која је укњижила убедљиву победу. Већ у 1.минуту Чаба Сиђи је савладао Игора Крстића, а са по два поготка победи су допринели Петер Крижан и Стефан Моровић, а по једном су циљ погодили Дејан Куртешанин и Жарко Кубурић.

М. Мр.

КАЊИЖА: Потисје - Тиса (Падеј) 8:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Шампион (Ором) 4:1, МАЈДАН:Тромеђа - Бачка (Мол) 0:7, ЂАЛА: Граничар - Хајдук (Подлокањ) 1:2, САНАД: Јадран - Торњош 1:4, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - АФК (Ада) 3:3, ЧОКА: Чока - Хоргош 3:3-

1. Торњош          8      8      0           0  37:5 24

2. Потисје           9      7      1      1      40:9  22

3. Хоргош           9      5      4      0      26:7  19

4. АФК                9      6      1      2      26:8  19

5. Бачка             9      5      0      4      29:10        15

6. Славија          9      4      1      4      22:23        13

7. Једиинство     9      4      1      4      14:18        13

8. Хајдук              9      4      1      4      11:15        13