ПОТИСКА ЛИГА: Шампион намучио Крстурце

Јединство (СК) - Шампион  2:1 (1:0)
с

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 80. Судија: М. Атељеивћ (Мартонош). Стрелци: Бранислав Зивлак у 32. и Т. Дабевски у 59. за Јединство, а Биро у 54. минуту за Шампион. Жури картони: Ш. Мисини и Дробњак (Шампион).

ЈЕДИНСТВО (СК): Панић, Брзак, Коблехер, А. Божанин (Јованов), Т. Дабевски, П. Калмар, Угри (П. Божанин), Мајер, Р. Дабевски, Зивлак, Сарапа.

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Ш. Мисини, Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар (Малагурски), Дробњак, Јо, Вираг, Шили, Биро.

Иако се то није очекивало, гости из Орома су прописно намучили претендента на врх табеле. У 32.минуту Бранислав Зивлак је довео у вођство домаћу екипу, која је пропустила да реализује више прилика, а на другој страни пожртвована и упорна екипа Шампиона успева да изједначи у 54.минуту преко Атиле Бироа. За победу Крстураца у 59.минуту побринуо се Тома Дабевски.

Тиса - Тромеђа 5:0 (2:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. гледалаца 40. Судија: Д. Мадарас (Сента). Стрелци: Раданов у 25. и 32, Јакшић у 55, Ђукић у 73. и Јенеи у 85. минуту.

ТИСА: Радић,, Буш, Ленђел, Јакшић, Шили, Ђукић, Раданов (Мојсин), Потлока, Јенеи, Кочиш, Матијевић.

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, Бенедек (Мадарас), Марта, Дашић, Мухи, Хорват Катаи, Лакатош, Хађмаш, Хаталак.

Спремнија и комплетнија екипа домаћина је остварила убедљиву победу. Све је већ решено у првом делу утакмице са два гола Даниела Раданова, а да победа буде уверљивија у другом делу су се потрудили Јакшић, Ђукић и Јенеи.

Јадран - Потисје 2:3 (1:0)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 50. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Ђурђев у 22, Д. Јованов у 61. за Јадран, а Буза у 51. и 72. и Добо у 88.минуту за Потисје. Жути картони: Бебек, Кесег (Јадран), Чањига и Балго (Потисје).

ЈАДРАН: Јосиповић, Будовалчев, Олушки ( З.Поповић), Бебек, Ч. Стојановић, Д. Јованов, Кесег, Кнежевић (М. Стојановић), Јухас (Миланов), Ђурђев, Павлов.

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Г. Домонкош, Хорват (Добо), Бохата (Салма), Велез, Фодор, Буза, Чањига, Балго, Тандари.

Гол одлуке за победу Кањижана у последњем минуту утакмице постигао је Рудолф Добо.

Славија - Чока 2:3 (1:1)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 30. Судија: В. Лекић (Кикинда). Стрелци: Славковић у 19. и Трбовић у 87. за Славију, а Ћинкул у 38. и Давидов у 80. и 82.минуту за Чоку.

СЛАВИЈА: Мађар, Мичевић, Пантелин, Трбовић, Хусак, Божин, Војнић хајдук, Миланов, Славковић, С. Малуцков, Јовичин.

ЧОКА: Милитаров, Челекетић, Брдарић (Стајић), Барбат (Шаш), Ћинкул, Попов, Давидов (Доброка), Ган (Боројевић), Страјин, Антанасовић, Концулић (Костић).

Чокани су приредили изненађење на гостовању у Банатском Аранђелову и забележили прву победу ове сезоне. У првом делу после вођства Славије, резултат је поравнао Маријан Ћинкул. Потом се разиграо Александар Давидов и у два наврата матирао одбрану Славије, а Миодраг Трбовић је у 87.минуту успео да ублажи пораз домаћина.

Граничар - Хоргош  1:4 (0:2)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија: С, Зрим (Нови Кнежевац). Стрелци: Маленић у 58. за Граничар, а Хокса у 15, Пуљаи у 16, Крчмар у 48. и Коломпар у 55.минуту за Хоргош. Жути картони: Тодоровић, Игњатов и Бегеши (Граничар).

ГРАНИЧАР: Зрим, Цвејић, Тодоровић, Игњатов, Поповић, Перишић, Сарапа, Беланчић, Огњеновић, Маленић (Бегеши), Иванов.

ХОРГОШ: Бенде, Холо (Фехер), Сабо, Ури, Тертели, Ружа, Хокса (Коломпар), Салма (Какаш), Пуљаи, Крчмар, Косо.

Јединство - Хајдук 0:2 (0:1)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелац: Шлејхер у 37. и 78.минуту. Жути картони: Симић, Нађ, Атељевић (Јединство), А. Хорват, Шлејхер и Милош Хајдер (Хајдук).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус (Коломпар), Симић, Наш, Атељевић, Ајтаи, Раду (Димовић), Лакатош, Јаблонски, Прекпалај, Шафрањ.

ХАЈДУК: Радаковић, Врабел, Ковач, А. Хорват, Бодрожа, Мухи, Остојић, Шлејхер, Милан Хајдер (Милош Хајдер), Бањац (Оњин), Ранков (Матејин).

Гости из Подлокања су били бољи ривал. Оба пута, пред крај првог полувремена и у финишу утакмице одбрану Мартоношана успео је да надмудри Тамаш Шлејхер, рвач кањишког Потисја, а голгетер Хајдука.

Приредио: М. Митровић

ПАДЕЈ: Тиса - тромеђа (Мајдан) 5:0, САНАД: Јадран - Потисје (Кањижа) 2:3, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Шампион (ором) 2:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Чока 2:3, ЂАЛА: Граничар - Хоргош 1911 (Хоргош) 1:4, МАРТОНОШ: Јединство - Хајдук (Подлокањ) 0:2.

1. Једин (СК)     5      5      0      0      23:2  15

2. Потисје 5      5      0      0              21:3  15

3. Тиса      5      3      1      1              14:4  10

4. Хоргош  5      2      2      1              10:6  8

5. Хајдук   5      2      1      2              13:9  7

6. Јадран   5      2      1      2             12:11 7

7. Једин (М)      5      2      1      2      3:9   7

8. Славија 5      1      2      2               5:6  5