ПОТИСКА ЛИГA: Санадци преслишали Ђалинце

Јадран - Граничар  5:2 (4:1)
fudbal

САНАД: Игралиште Јадран, гледалаца 50. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Миланов у 7, Павлов у 18, Ч. Стојановић у 26, Д. Ђурђев у 37. и Телеки у 75. за Јадран, а Тодоровић у 41. и Сарапа у 65. минуту за Граничар. Жути картони: Павлов (Јадран), Тодоровић, Савић и Поповић (Граничар).

ЈАДРАН: Закић, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Д. Јованов (Телеки), Бебек (З. Поповић), Јухас, Д. Ђурђев, Павлов, Миланов (Станић), М. Стојановић (Олушки), Ж. Кесег (Кнежевић).

ГРАНИЧАР: Зрим, Цвејић, Тодоровић, Слађан Иванов, Савић, Перишић, Сарапа, Попов, Беланчић, Саша Иванов.

Квалитетнија и комплетнија екипа домаћина под вођством новог тренера Слободана Радосавчевића  преслишала је госте из Ђале који су се супротставили у окрњеном саставу са десет играча. Чувар мреже гостију Александар Зрим капитулирао је у 7.минуту из акције коју је ефектно завршио Петар Миланов, а серију су наставили Небојша Павлов, Чедомир Стојановић и Драгослав Ђурђев. Пред крај првог дела вођство Санадаца смањио је Душко Тодоровић, а у 65.минуту за 4:2 мрежу голмана домаћих Радована Закића, иначе председника клуба који је на гол морао због повређеног првог голмана, затресао је  Станислав Сарапа. До краја утакмице домаћини нису дозволили изненађење па за пету победу ове јесени, коначан резултат у 75.минуту поставио је резервиста Оливер Телеки.

Тиса - Јединство (М) 2:1 (2:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: В. Лекић (Кикинда). Стрелци: Матијевић у 24. и Радић у 45. (из једанаестерца) за Тису, а Прекпалај у 63.минуту (из једанаестерца) за Јединство. Жути картони: Шили (Тиса) и Бајус (Јединство).

ТИСА: Радић, Апро, Јакшић, Шили, Раданов (Дујмовић), Губи (Мојсин), Зомбори, Тот (Малетин), Кочиш, Матијевић (Магарашев), Буш (Колдан).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Вранка, Симић, Атељевић, Јаблонски, Димовић (Зарић), Лакатош, Јухас (Садуши), Прекпалај, Нађ.

Иницијатива домаћина уродила је плодом у 24.минуту када је на асистенцију Данијела Раданова прецизан био Ненад Матијевић. У последњем минуту првог дела досуђен је пенал за Тису, а сигуран реализатор био је голман Жељко Радић. Гости из Мартоноша су се добро супротставили, а из пенала који је у 63.минуту оправдано досудио судија Вук Лекић, пораз је ублажио Луиђи Прекпалај.

Потисје - Хајдук 4:1 (2:1)

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Гледалаца 50. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Тандари у 9, Добо у 17, Ившић у 66. и Велез у 81. за Потисје, а Ковач у 31.минуту за Хајдук. Жути картон: Ковач (Хајдук).

ПОТИСЈЕ: О. Домонкош, Баги, Г. Домонкош (О. Нађ), Бохата, Велез, Фодор, Добо (Салма), Буза, Балго, Сечеи (Ившић), Тандари (К. Нађ).

ХАЈДУК: Радаковић, Ковачм Врабел (Оњин), А. Хорват, Њежић, Барјактаровић, Крушић, Мухи, Елезовић, Остојић, Бјелица.

За вођство Кањижана у 9.минуту Жолт Тандари је пројектилом са 16 метара погодио стативу, а лопта се у мрежу одбила иза голмана Радована Радаковића, који се истакао са неколико изванредних одбрана. Предност домаћина је удвостручио Рудолф Добо, али и гости из Подлокања, који су наступии у некомплетнуом саставу, имали су неколико шанси. У дургом полувремену одлучила је боља спремност домаћина.

Јединство (СК) - Славија  6:0 (3:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства. Гледалаца 80. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Ранков у 18, А. Божанин у 22. и 63, К. Коблехер у 29. и Р. Дабевски у 48. и 72.минуту.

ЈЕДИНСТВО: Панић (Сечеи), Брзак (Л. Калмар), В. Коблехер (Огњеновић), К. Коблехер, А. Божанин, Т. Дабевски, Ранков (П. Божанин), Угри, Мајер, Р. Дабевски, Илијин.

СЛАВИЈА: Раду, Токоди, Мичевић, Гојковић, Трбовић, Пантелин, Н. Малуцков, Цвејић, С. Малуцков.

Лидер није имао тежак задатак против некомплетне екипе гостију из Банатског Аранђелова која је сакупила само девет играча.

Шампион - Хоргош  0:2 (0:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому. Гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Косо у 3. и Крчмар у 57.минуту. Жути картон: Мисини (Шампион).

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Мисини, Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар, Слободан Стојичић, Вираг, Јурић, Биро, Мора.

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо, Ружа, Тертели, Ури, Хокса, Бате, Пуљаи, Крчмар, Косо.

Мрежа Оромчана се затресла већ у 3.минуту, када је Патрик Косо из контре са половине терена претрчао играче домаћина и поред голмана Золтана Видаковић Хаднађа послао у мрежу. Одлучивала је боља припремљеност и квалитет Хоргошана.  Коначан резултат поставио је у 57.минуту Драган крчмар после корнера.

Тромеђа - Чока  2:7 (2:3)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Гледалаца 30. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Стрелци: Саболч Хађмаш у 20. и 35. за Тромеђу, а Давидов у 15, 60. и 61, Мирослав Челекетић у 22, Савица Барбат у 23, 58. (из једанаестерца) и 76.минуту за Чоку. Жути картони: Бицок (Тромеђа), Антанасовић И Ћинкул (Чока).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап (Мухи), Хорват, К. Домонкош, Бенедек (Телеки), Хаталак, Агоштон (Ваш), Хомоља (Фаркаш), Нађ (Л. Домонкош), Лакатош, Хађмаш.

ЧОКА: Милитаров, Доброка, Боројевић, Антанасовић, Костић, Попов, Барбат, Давидов, Мендергиш, Челекетић, Ћинкул.

Чокани су повели у 15.минуту голом Александра Давидова, а пет минута касније уследило је изједначење поготком Хађмаша. Међутим, убрзо су Мирослав Челекетић и Савица Барбат у два наврата матирали одбрану домаћина, и практично решили меч.

Припремио: М. Митровић

СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Славија (Банатско Аранђелово) 6:0, САНАД: Јадран - Граничар (Ђала) 5:2, ПАДЕЈ: Тиса - Јединство (Мартонош) 2:1, МАЈДАН: Тромеђа - Чока  2:7, КАЊИЖА: Потисје - Хајдук (Подлокањ) 4:1, ОРОМ: Шампион - Хоргош 0:2.

 1. Једин (СК)   10     9      1      0      50:4  28

 2. Потисје        10     9      1      0      37:5  28

 3. Хоргош        10     7      2      1      26:10        23

 4. Тиса    10     7      1      2      27:11        22

 5. Јадран 10     5      1      4      33:20        16

 6. Хајдук 10     4      1      5      22:23        13

 7. Чока    10     4      1      5      22:34        13

 8. Једин (М)     10     3      2      5        5:22        8