Потиска лига: Шок па преокрет у Падеју

У општинском дербију прави шок за домаћине било је вођство Чокана поготком Милана Брдарића већ у првом минуту, али су се Падејци одмах тргли и минут касније преко Далибора Важића поравнали резултат.
Екипа Чоке

Тиса - Чока  5:1 (4:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: М. Гајин (Кикинда). Стрелци: Важић у 2. и 41, Келеува у 9, Јакшић у 32. и Јенеи у 63. за Тису, а Брдарић у 1. минуту за Чоку. Жути картони: Кочиш, Важић (Тиса), Мендергиш и Ћинкул (Чока). Црвени картон: Кочиш (Тиса).

ТИСА: Радић, Колдан, Јакшић, Шили, Келеува (Дујмовић), Јенеи, Губи (Малетин), Зомбори (Магарашев), Кочиш, Матијевић, Важић (Мојсин).

ЧОКА: Милитаров, Доброка (Будовалчев), Костић, Страјин, Живанов, Барбат, Челекетић (Марков), Попов, Брдарић (Шаш), Мендергиш, Ћинкул (Антанасовић).

У 9.минуту поготком Александра Келеуве Тиса је преузела вођство и до одмора стекли предност од три гола. У другом делу за коначан учинак предност увећао Норберт Јенеи.

Потисје - Шампион 5:0 (4:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 40. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелци: Боршош у 11. и 40, Буза у 26. и 28. (из једанаестерца) и Велез у 59. минуту.

ПОТИСЈЕ: Домонкош, Баги, Мачаи (О. Нађ), Велез, Фодор, Добо (Балго), Буза, Леваи, Боршош (Ившић), Сечеи (К. Нађ), Тандари (Чањига).

ШАМПИОН: Сокола, Ковач (Шили), Мисини, Саша Стојичић, Лобозар, Крајновић (Пеић Гавран), Мора, Јо, Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг.

Кањижани су потврдили да су знатно квалитетнија екипа, што је показало и убедљиво вођство у првом делу утакмице са по два поготка Марка Боршоша и Атиле Бузе, од којих је један био из пенала. У другом делу гости из Орома су се добро држали, а домаћини су преко Арпада Велеза у 59.минуту успели да заокруже петицу.

Славија - Јединство (М)  3:0 (2:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Славковић у 32. (из једанаестерца) С. Малуцков у 42. и И. Хусак у 68.минуту. Жути картони: Попов (Славија), Бајус и Прекпалај (Јединство).

СЛАВИЈА: Радаковић, Ремете, Кујунџић, Мичевић, Петронијевић (Бишчевић), Рудаш (Цвејић), Попов, Ј. Хусак, И. Хусак, Славковић, С. Малуцков (Пантелин).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус (Марић), Лакатош, Нађ, Атељевић, Перњес (Димовић), Јаблонски, Јухас, Ајтаи, Прекпалај, Киш.

Домаћини су повели у 32.минуту с беле тачке, пошто је најстрожу казну скривио Тамаш Бајус, а сигуран реализатор био Златибор Славковић. Пред крај првог дела Сава Малуцков је удвостручио предност, а коначан резултат у 68.минуту поставља Иштван Хусак.

Граничар - Тромеђа 4:0 (1:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Саша Сарапа у 32, Поповић у 80, Петровић у 81. и Огњеновић у 85. минуту. Жути картони: Уверић, Станислав Сарапа (Граничар), Хомоља и Фехер (Тромеђа).

ГРАНИЧАР: Зрим, Петровић, Уверић (Огњеновић), Јевтић, Саша сарапа, Перишић, Беланчић, Поповић, Станислав Сарапа (Филеп), Маленић (Цвејић), Иванов.

ТРОМЕЂА: Бицок, Пап, Хорват, Фејеш (Хомоља), Бенедек, Фаркаш, Фехер (Бичкеи), Л. Домонкош, Заплетан, Палатинуш, Лакатош.

У надигравању две екипе из доњег дела табеле спремнији су се показали Ђалинци, али су се до финиша утакмице добро држали и гости из мајдана. Мрежу  Акоша Бицока у 32.минуту затресао је Саша Сарапа, а тек у последњих десет минута за уверљиву победу Ђалинци су успели да постигну још три гола.

Јадран - Хоргош  0:0

САНАД: Игралиште Јадрана. Гледалаца 30. Судија: М. Печек (Кикинда). Жути катрон: Бебек (Јадран).

ЈАДРАН: Јосиповић, Олушки, Мађар, Бебек, С. Ђурђев, Јованов, Лупшић (Миланов), М. Поповић (З. Поповић), Јухас (Ж. Кесег), Кнежевић (Стојановић), Татић.

ХОРГОШ: Барањаш, Фехер, Ружа, Бенде, Тертели, Веселинов, Берец (Мухи), Бате, Чисар (Хаталак), Крчмар, Коломпар.

По киши, ветровитом и хладном времену Хоргошани су били бољи у првом полувремену, када се у два наврата у прилици нашао Коломпар. У другом делу однос снага на терену је био изједначен. У 75.минуту Коломпар је опет имао шансу али се оклизнуо, а Јадран је у 80.минуту најозбиљније запретио на центаршут из корнера, када је из гужве главом под пречку послао С. Ђурђев а голман Барањаш успео да одбрани.

Јединство (СК) - Хајдук  7:0 (7:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Шафрањ у 11. и 13, Р. Дабевски у 17, Лазић у 27, Т. Дабевски у 29. и 30. и Ранков у 34.минуту.

ЈЕДИНСТВО: Панић, Брзак, Т. Дабевски, Калмар (Јованов), Ранков (Божанин), Мајер (Коблехер), Р. Дабевски, Зивлак (Огњеновић), Живков (Илић), Шафрањ, Лазић.

ХАЈДУК: Радаковић, Хорват, Остојић, К. Елезовић, Ранков, Њежић, Милош Хајдер, М. Елезовић, Оњин, Милан Хајдер, Бањац.

Лидер није имао тежак задатак против гостију из Подлокања који су једва саставили екипу, а утакмица је раније завршена. У првом делу мрежа Хајдука се затресла чак седам пута, међутим, за почетак другог полувремена из екипе гостију на терен нису изишла тројица играча, а већ после неколико минута повредила су се још двојица тако да су остали са недовољним бројем играча.

Припремио: М. Митровић

Резултати:

ЂАЛА: Граничар - Тромеђа (Мајдан) 4:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Јединство (Матронош) 3:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - хајдук (Подлокањ) 7:0, САНАД: Јадран - Хоргош 0:0, ПАДЕЈ: Тиса - Чока 5:1, КАЊИЖА: Потисје - Шампион (Ором) 5:0.