Потиска лига: Торњошанима бодови и у дербију у Молу

​​​​​​​Бачка - Торњош 1:2 (0:0)
lopta_u_mrezi_1

МОЛ: Стадион Бачке, гледалаца 100. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелци: Моровић у 86 за Бачку, а Чернак у 58. и Д. Барна у 67. минуту за Торњош. Жути картони: Врбашки, Моровић, Кубурић (Бачка), Катона и Мезеи (Торњош). Црвени картони: Моровић (Бачка) и Тот Хоргоши (Торњош).

БАЧКА: Ђукић, Ференц (Цифрић), Кубурић, Куртешанин, Влајковић, Врбашки, Крижан, Анђелковић (Парабуцки), Моровић, Радонић (Стефановић), Сиђи.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Мезеи, Тот Хоргоши, Ж. Барна, Катона, Д. Барна, Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Касаш (Чернак).

Дерби кола у Молу занимљив, динамичан, али са пуно нервозе и тензија. Иако су у 32. минуту остали са играчем мање јер је поцрвенео Габор Тот Хоргоши, видело се да Торњошани имају више снаге па су успели да стекну два гола предности.

У 58. минуту Роберт Чернак је искористио грешку одбране Бачке, а у 67. минуту Денис Барна из контре удвостручује вођство, а пораз Бачке ублажио је у 86. минуту ефектним поготком из слободног ударца са 20 метара Славко Моровић, који је црвени картон зарадио у 97. минуту.

Потисје - Тромеђа 8:0 (2:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 50. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелци: Апро у 32, 49. и 59, Тандари у 35, Балго у 51, Буза у 62. и 69. и Конц у 85.минуту. Жути картон: Л. Домонкош (Тромеђа).

ПОТИСЈЕ: Тутуновић, Баги (К. Нађ), Хорват, Тандари, Буза, Хусак, Фодор, Киш (Балго), О. Нађ (Конц), Апро, Мухи.

ТРОМЕЂА: Бицок, Ваш (Фаркаш), Хорват, Домонкош, Токоди (Телеки), Ђери, Тарацки, Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер (А. Домонкош).

Гости из Мајдана добро су се држали у првом делу, док мрежу голмана Акоша Бицока у  није начео Левенте Апро, троструки стрелац на утакмици.  Расположен је био и Атила Буза који је у два наврата циљ погодио шутевима са 20 метара. Кањижани су доминирали, а Тромеђа је прилику за почасни гол имала у 79.минуту када је Данијел Лакатош погодио пречку.

Славија - Хајдук 0:1 (0:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 50. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелац: Ерић у 78.минуту. Жути картони: Пантелин, Елезовић (Славија), Ранков, А. Хорват, Трбовић, Р. Радаковић, Бањац (Хајдук). Црвени картон: Хусак (Славија).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Кијац, Пантелин, Агоштон, Бајић, Елезовић, Хусак, Војнић Хајдук, Перишић (Миланов), Јовичин (Кесег).

ХАЈДУК: Панић, Жишков, Бодрожа, А. Хорват, Остојић, Ранков (Милош Хајдер), Трбовић, Лончар (Оњин), Р. Радаковић (Бањац), Милан Хајдер, Ерић.

Локални дерби две екипе комшија из исте месне заједнице протекао је са доста нервозе  и слабо издање обе екипе, без шанси и слабо суђење. Било је и гужве и доста картона, а једини погодак за радост екипе из Подлокања у 58.минуту постигао је Кистивој Ерић када је прошао по левој страни и за голмана домаћих Јована Арсенова неодбрањиво погодио дужи угао.

Јадран - Хоргош  1:1 (1:0)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 100. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Јованов у 17. за Јадран, а Тертели у 80. минту за Хоргош. Жути картони: Јухас, Станић (Јадран), Јаковљев и Сабо (Хоргош)

ЈАДРАН: Пантелин, Зубрецки, Олушки, Ч. Стојановић (Станић), Ћинкул, Бебек, Јованов, Владисављев, Јухас, Татић, М. Стојановић.

ХОРГОШ: Бенде, Бате (Какаш), Сабо, Фехер, Бохата, Тертели, Коломпар, Салма (Хокса), Пуљаи, Добо, Божанин (Јаковљев).

Више борбена него квалитетна утакмица. У 17.минуту убачену лопту Миодрага Јованова, неспретно је закачио Флоријан Фехер И завршила је у мрежи Хоргоша. Хоргошани су више нападали, домаћини се успешно бранили све до 80.минута, када је за изједначење Кристијан Тертели шутом са 20 метара погодио леви доњи угао, а голман Дражен Пантелин био немоћан.

Граничар - АФК  0:3 (0:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Пеко у 28, Адам Латак у 74. и Сираки у 89. минуту.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, З. Поповић, Уверић, Стојановић, Игњатов, Цвејић, Кобрехел, Иванов, Огњеновић, Б. Поповић, Пантелин.

АФК: Балаж, Вилагош, Вујић, Адријан Латак, Шевић, Баштованов, Дражић, Драпшин (Сираки), Адам Латак (Киш), Пеко, Петер.

Право спортско надигравање у коме су Ађани били боли и заслужено однели бодове. У екипи гостију најзапаженији је био искусни Дарко Баштованов. Победу Ађанима обезбедили су Чонгор Пеко, Адам Латак и Миклош Сираки.

Шампион - Тиса 5:3 (2:0)

ОРОМ: Игралиште у орому, гледалаца 50. Судија: Д. Мадарас (Мол). Стрелци: Велез у 17, Биро у 26. и 85, Мартијал 72. и Малагурски у 80. (из једанаестерца) за Шампион, а Фодор у 53, Мојсин у 67. и Ф. Ленђел у 89. минуту за Тису. Жути картони: Саша Стојичић (Шампион) и Шили (Тиса).

ШАМПИОН: Саша Стојичић, Буза (Јо), Крајновић, Шили (Жамбоки), Мора, Слободан Стојичић, Мартијал, Велез, Малагурски, Вираг, Биро.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин, Раданов, Малетин, Тот (Зубрецки), Кочиш, Фодор, Атељевић.

Оромчани убедљицији против гостију из Падеја, јер су поред пет постигнутих голова још два пута погодили стативу и имали доста шанси, али је голман Тисе Ковач добро бранио и спасао свој тим убедљивијег пораза. Занимљиво је да је за Шампион дебитовао Мартијал из Камеруна, који је 10 година играо у Мађарској, а сада живи у Суботици па се придружио екипи Шампиона.

Јединство - Чока 4:1 (2:1)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 80. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци:  Мајер у 8. и 45, Миланов  у 56. и  Ранков у 75. за Јединство, а Концулић у 41. минуту за Чоку. Жути картони:  Антансасовић (Чока).

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Калмар, Мићевић (Ђерић), М. Живков, Брзак, Зивлак, Миклуц (Б. Живков), Миланов, Мајер (Ранков), Попов, Коблехер.

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Шустран, Петер, Ружа, Попов, Чернак, Костић, Концулић, Антанасовић, Драгољевић.

У редовима Јединства изузетно је био расположен Стевица Мајер који је мрежу Чокана начео у 8.минуту, а после изједначења које је гостима донео Драган Концулић, он је пред одлазак на одмор још једном савладао Марка Милитарова за ново вођство.

У дургом делу утакмице Крстурци су головима Николе Миланова и Владимира Ранкова потврдили победу.

Припремио: М. Митровић

ОРОМ: Шампион - Тиса (Падеј) 5:3, КАЊИЖА: Потисје - Тромеђа (Мајдан) 8:0, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Хајдук (Подлокањ) 0:1, МОЛ: Бачка - Торњош 1:2, ЂАЛА: Граничар - АФК (Ада) 0:3, САНАД: Јадран - Хоргош 1:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Чока 4:1.

1. Торњош         6      6      0      0      28:4  18

2. Потисје          7      5      1      1      27:8  14

3. Хоргош          7      4      3      0      21:4  16

4. Бачка             7      4      0      3      22:9  12

5. АФК                6      4      0      2      14:5  12

6. Јединство      7      4      0      3      11:13        12

7. Јадран           7      4      1      2      16:18        11

8. Славија          7      3      1      3      17:16        10