ПОТИСКА ЛИГА: Туце голова у мрежи фењераша

Јединство - Тромеђа 12:0 (7:0)
с

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства. Гледалаца 80. Судија: А. Торњански ( ови Кнежевац). Стрелци: Т. Дабевски у 8, 32, 52, 58. и 80,  Сарапа у 20, Ранков у 24, 34. и 38, В. Коблехер у 41, П. Божанин у 82. и А. Божанин у 87.минуту.

ЈЕДИНСТВО: Панић (Сечеи), Илић, Брзак, В. Коблехер, Т. Дабевски, П. Калмар, Ранков (А. Божанин), Мајер (К. Коблехер), Р. Дабевски (П. Божанин), Зивлак, Сарапа (Огњеновић).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, Марта, Нађ, А. Пап, Мухи, Михок Куцора, Хађмаш, Хаталак.

Лидер из Српског Крстура је против фењераша из Мајдана наставио успешну серију, а мрежа гостију напуњена је са туце голова. Најрасположенији је био Тома Дабевски, који је чак пет пута савладао голмана Акоша Бицока.

Славија - Јадран 0:4 (0:2)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије. гледалаца 30, судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Бебек у 27. и Павлов у 43, 60. и 66. минуту. Жути картони: Марки, Гојковић, Хусак, Славковић (Славија) и С. Ђурђев (Јадран).

СЛАВИЈА: Мађар, Ремете, Марки, Мичевић, Гојковић, Трбовић, Хусак, Пантелин, Н. Малуцков, Славковић, С. Малуцков.

ЈАДРАН: Закић, Поповић, С. Олушки, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Д. Јованов, Бебек, Кнежевић, М. Стојановић, Д. Ђурђев, Павлов.

Санадци су заиграли добро против домаћина који тешком муком саставља екипу. Мрежу Александра Мађара начео је у 27.минуту Дарко Бебек, а потом је хет-  триком победу заокружио Небојша Павлов.

Граничар - Тиса 0:2 (0:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија:  И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Губи у 35. и Ф. Ленђел у 52.минуту. Жути картон: Матијевић (Тиса).

ГРАНИЧАР: Зрим, Цвејић (Огњеновић), Уверић (Бегеши), Слађан Иванов, Поповић, Перишић, Беланчић, Сарапа, Тодоровић, Маленић, Саша Иванов.

ТИСА: Радић, Буш (Ф. Ленђел), Јакшић, Шили, Апро. Липаи, Раданов (Колдан), Г. Ленђел (Зомбори), Губи (Тот), Кочиш, Матијевић (Малетин).

Квалитетнија екипа гостију из Падеја однела је читав плен из Ђале. Вођство је у 35.минуту донео Норберт Губи, а почетком другог дела победу је потврдио резервиста Ференц Ленђел.

Јединство (М) - Потисје  0:3 (0:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: О. Нађ у 49, Добо у 55. (из једанаестерца) и Велез у 77. минуту. Жути картон: Т. Нађ (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Вранка, Т. Нађ, Атељевић (Зарић), Ајтаи (Садуши), Раду, Лакатош, Јухас, Шафрањ, Јаблонски (Димовић).

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Г. Домонкош, Велез, Фодор, Добо, Балго, Сечеи, Салма, Тандари, О. Нађ.

У комшијском дербију Мартоношани су се чврсто супротставили Кањижанима, пре свега у првом делу утакмице. Голмана домаће екипе Иштвана Макру у 49.минуту савладао је Оливер Нађ, а шест минута касније Потисје је удвостручило предност голом из пенала који је реализовао Рудолф Добо. За коначан резултат у 77. минуту прецизан је био Арпад Велез.

Хоргош - Чока  3:1 (1:1)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Пуљаи у 8, Косо у 52. и Хокса у 61. за Хоргош, а Давидов у 4.минуту за Чку. Жути картони: Сабо, Бате, Салма, Пуљаи (Хоргош), Страјин и Мендергиш (Чока).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо (Холо), Бате, Макра, Ури (Хусак), Хокса (Какаш), Салма, Пуљаи, Крчмар (Коломпар), Косо.

ЧОКА: Милитаров, Брдарић (Радин), Боројевић (Шаш), Крсмановић (Доброка), Страјин, Попов, Ћинкул (Ган), Мендергиш, Давидов, Костић, Барбат.

Чокани су се показали као веома неугодан противник јер су већ у 4.минуту неочекивано преко Александра Давидова дошли у вођство, које је четири минута касније успео да анулира Игор Пуљаи. У другом полувремену прилика је било пред оба гола. На голу домаћина изванредно је бранио Виктор Бенде, а Хоргошани су били спретнији и прецизнији па су Патрик Косо и Жолт Хокса успели да савладају исто тако дброг голмана гостију Марка Милитарова и освоје читав плен.

Хајдук - Шампион  3:0 (3:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: В. Банов (Кикинда). Ковач у 14,  Бањац у 24. и Остојић у 43.минуту.

ХАЈДУК: Радаковић, Д. Ковач, Бодрожа, А. Хорват, Остојић, Барјактаровић, М. Хорват, Елезовић (Крушић), Шлејхер (Хајдер), Мухи, Бањац (Оњин).

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Е. Ковач, Саша Стојичић (Товиловић), Лобозар (Шили), Сакач (Ш. Мисини), Дробњак, Слободан Стојичић, Малагурски, Јурић, Биро, Мора (Вираг).

Све је решено у првом полувремену. Вођство домаћој екипи у 14. минуту донео је Давид Ковач, а до одмора предност су увећали Немања Бањац и Борис Остојић. У другом делу у изједначеном надигравању није дошло до промене резултата.

Припремио: М. Митровић

МАРТОНОШ: Јединство - Потисје (Кањижа) 0:3, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Шампион (Ором) 3:0, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Тромеђа (Мајдан) 12:0, ХОРГОШ: Хоргош - Чока  3:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО. Славија - Јадран (Санад) 0:4, ЂАЛА: Граничар - Тиса (Падеј) 0:2.

1. Једин (СК)     9      8      1      0      44:4  25

2. Потисје 9      8      1      0      33:4  25

3. Хоргош  9      6      2      1      24:10        20

4. Тиса      9      6      1      2      25:10        19

5. Јадран   9      4      1      4      28:18        13

6. Хајдук   9      4      1      4      21:19        13

7. Чока     9      3      1      5      15:32        10

8. Једин (М)       9      3      2      4        4:20        8