ПОТИСКА ЛИГА:Ћорци у дербију

Потисје - Јединство (СК)  0:0
fudbal

КАЊИЖА: Игралиште Потисја. Гледалаца 150. Судија: Н. Ранков (Кикинда). Жути картони: Чањига, Велез (Потисје), А. Божанин, Коблехер и Илић (Јединство).

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Домонкош, Велез, Фодор, Добо, Буза, Чањига (Хорват), Балго (О. Нађ), Сечеи, Тандари.

ЈЕДИНСТВО: Панић, Брзак, В. Коблехер, А. Божанин (Илић), Т. Дабевски, П. Калмар, Ранков, Сарапа, Мајер, Р. Дабевски, Зивлак.

У дербију водећих екипа на табели затајили су нападачи обе екипе. Утакмица је протекла у борбеном коректном надигравању, уз неколико прилика пред оба гола, које су остале неискоришћене. Љубитељи фудбала који су у солидном броју дошли да испрате дерби, ипак су више очекивали од пуцања ћорцима.

Тиса - Јадран  2:1 (1:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 30. Судија: К. Ковач (Мокрин). Стрелци: Миланов у 9. за Јадран, а Јакшић у 25. и Ђукић у 80.минуту за Тису. Жути картони: Јенеи (Тиса) и Јухас (Јадран).

ТИСА: Радић, Тот, Јакшић, Шили, Мојсин, Ђукић, Раданов, Јенеи (Малетин), Зомбори (Дујмовић), Кочиш, Матијевић.

ЈАДРАН: Јосиповић, Телеки (М. Стојановић), С. Олушки, Бебек (Кнежевић), Ч. Стојановић, Д. Јованов, Станић, Јухас, Ђурђев, Павлов, Миланов.

Гости из Санада изненадили су домаћине, када је у 9.минуту мрежу Жељка Радића затресао Петар Миланов. Међутим, екипа Тисе под вођством тренера Ференца Пинтера успела је да консолидује редове и у 25.минуту изједначи голом Љубише Јакшића, а у 80. минуту одбрану гостију надмудрио је Игор Ђукић.

Шампион - Славија  0:0

ОРОМ: Игралиште у Орому. Гледалаца 30. Судија: А. Торњански ( Нови Кнежевац). Жути картони: ш. Мисини (Шампион), Хусак, Малуцков и Марки (Славија). Црвени картон: Гојковић (Славија).

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ш. Мисини (Ковач), Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар (Шили), К. Мисини, Дробњак, Слободан Стојичић, Вираг (Мора), Јурић (Малагурски), Биро.

СЛАВИЈА: Мађар, Ремете, Кузманов, Трбовић (Марки), Хусак, Цвејић, Војнић Хајдук (Гојковић), Н. Малуцков, Чавић, С. Малуцков, Јовичин.

Славија је тешком муком саставила тим, али се добро супротставила домаћинима из Орома, мада су последњих пола сата играли са два играча мање. Марко Куманов је у 60.минуту због повреде морао са терена, а неколико минута касније због друге опомене поцрвенео је Раде Гојковић. Оромчани нису искористли неколико изгледних прилика, а у 90.минуту имали су среће када је Марко Марки погодио пречку.

Хоргош - Јединство (М)  2:0 (1:0)

ХОРГОШ: Игралиште  у Хоргошу, гледалаца 50. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Пуљаи у 12. и Хокса у 49.минуту.

ХОРГОШ: Бенде, Косо (Бохата), Сабо (Какаш), Ури (Ружа), Тертели, Д. Макра, Хокса (Берец), Салма, Пуљаи, Крчмар (Холо), Г. Коломпар.

ЈЕДИНСТВО: И. Макра, Јаблонски, Симић, Нађ, Атељевић (Бајус, Зарић), Ајтаи (С. Коломпар), Раду, Лакатош, Јухас, Прекпалај, Шафрањ (Димовић).

У комшијском дербију Хоргошани су се показали као спремнија и квалитетнија екипа. У 12.минуту Игор Пуљаи је са 20 метара погодио десни доњи угао Иштвана Макре, а победу почетку дургог полувремена на центаршут Кристијана Тертеија, главом обезбедио Жолт Хокса.

Приредио : М. Митровић

МАЈДАН: Тромеђа - Хајдук (Подлокањ) 1:2, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Јединство (Мартонош) 2:0, ЧОКА: Чока - Граничар (Ђала) 2:0, ОРОМ: Шампион - Славија (Банатско Аранђелово) 0:0, КАЊИЖА: Потисје - Јединство (Српски Крстур) 0:0, ПАДЕЈ: Тиса - Јадран (Санад) 2:1.

1. Једин (СК)     6      5      1      0      23:2  16

2. Потисје 6      5      1      0      21:3  16

3. Тиса      6      4      1      1      16:5  13

4. Хоргош  6      3      2      1      12:6  11

5. Хајдук   6      3      1      2      15:10        10

6. Јадран   6      2      1      3      13:13        7

7. Једин (М)      6      2      1      3      3:11  7

8. Славија 6      1      3      2      5:6   6