Премијер лига: Нови кикс Ситија

Фудбалери Ливерпула победили су Кристал Палас са 3:0 у утакмици 5. кола енглеске Премијер лиге.
Фонет/АП

Актуелни шампион Енглеске Манчестер сити није најбоље почео нову сезону пошто су по други пут остали без победе у првих пет кола.Сада су одиграли меч без голова против Саутемптона где су били апсолутни фаворити, а судија је меч продужио за чак осам минута.

Сити није много показао против Саутемптона, а забележен је и лош покушај Рахима Стерлинга да изнуди једанаестерац, пошто је ВАР реаговао у 62. минуту сусрета. Поништен им је и гол због офсајда у 95. минуту, када су интервенисале судије из ВАР собе.

Што се тиче Ливерпула, они су са 3:0 победили Кристал Палас и велике заслуге иду Садио Манеу, који је постигао први гол на сусрету. Он је у 42. минуту довео Ливерпул до вођства, а то је био његов јубиларни 100. гол у дресу Ливерпула, а веровали или не, 10. гол против Кристал Паласа и са вођством 1:0 у корист "Редса" се и отишло на полувреме.

У повратку дуго није било узбуђења, да би у 78. минуту сусрета мрежу затресао Мо Салах, а коначних 3:0 поставља Наби Кеита у 89. минуту.

Фудбалери Арсенала су минималним резултатом победили Барнли и уписали другу победу у Премијер лиги ове сезоне. Њих је до победе водио Мартин Одегард, који је у 30. минуту постигао једини гол на мечу.

Погодио је из слободног ударца са 18 метара.

Резултати: Вулверхемптон – Брентфорд 0:2 (0:2) (Тони 28, Мбеумо 34), Ливерпул – Кристал Палас 3:0 (1:0)(Мане 43, Салах 78, Кеита 89), Манчестер сити – Саутемптон 0:0, Барнли – Арсенал 0:1 (0:1)(Одегард 30), Норич – Вотфорд 1:3 (1:1) (Пуки 35 – Денис 17, Сар 63, 82).

Друга победа Јокановића, пораз Фулама

Српски тренер Славиша Јокановић остварио је другу победу ове сезоне у Чемпионшипу. Његов Шефилд јунајтед савладао је Хал у гостима 3:1 (1:0). Капитен Били Шарп играо је 300. утакмицу за клуб и постигао је водећи гол у 17. минуту. Промашио је пенал у 44. минуту, али то није коштало Шефилд. Еган је два пута погодио, у 50. и 61. минуту, и решио меч. Почасни гол за Хал постигао је Луис-Потер у 74. минуту, а Фулам је изгубио на свом терену од Рединга(1:2).