Премијер лига: Победе Јунајтеда и Челсија, пораз Лестера кући

У 22. колу енглеске Премијер лиге Фудбалери Манчестер јунајтеда и Челсија забележили су убедљиве победе.
Фонет/АП/Рашфорд постиже први гол за Јунатед

Јунајтед је на домаћем терену савладао Норич са 4:0 (1:0) и тако су прекинули низ од три меча без победе у свим такмичењима.

У 27. минуту Рашфорд је био стрелац након центаршута Мате, а исти играч дуплирао је предност у 52. после пенала.

Мата је асистирао и Марсијалу за 3:0, а резервиста Гринвуд је постигао гол за 4:0 пет минута након што је ушао на терен.

Немања Матић је одиграо 90 минута за тим Олеа Гунара Солскјера.

Челси је са 3:0 (2:0) надиграо Барнли.

Стрелац првог гола био је Жоржињо, који је реализовао пенал начињен над Вилијаном у 27. минуту.

Тејми Ејбрахам је дуплирао предност свог састава у 38. минуту, а за коначних 3:0 побринуо се Калум Хадсон-Одои у 49.

Саутемптон је савладао другог на табели Лестер у гостима 1:2 (1:1).

Варди је додао Праету у 14. минуту из контра напада. Изједначио је Армстронг након шута у 19. минуту а Ингс је матирао голмана Лестера у 81. минуту.

Евертон је наставио да пружа добре партије под кормилом Карла Анчелотија, па је савладао Брајтон на домаћем терену са 1:0.

За "минималац" се побринуо Бразилац Ришарлисон у 38. минуту.

Вулверхемптон и Њукасл поделили су бодове (1:1). Стрелци су били Леандер Дендонкер на једној, односно Мигел Алмирон на другој страни.