Премијер лига: Седам голова на Енфилду

Фудбалери Ливерпула победили су Кристал Палас са 4:3 у 23. колу Премијер лиге.
liverpul palas, fonet

Првопласирана екипа енглеског шампионата успела је да дође до веома важна три победа путем преокрета. Палас нашег Луке Миливојевића водио је са 1:0 на полувремену, а стрелац је био Андрос Таузенд. Ливерпул је много озбиљније ушао у наставак и за шест минута је дошао до преокрета. Салах је у 47. минуту донео изједначење клубу са Енфилда, док је Фирмино у 53. погодио за преокрет. Кристал Палас није хтео тако лако да се преда. На асистенцију Миливојевића, Томкинс је успео да у 65. постигне гол и поново поравна резултат. Овде није крај узбуђењима.

Мохамед Салах је другим голом на утакмици вратио предност на страну Ливерпула и екипа Јиргена Клопа је до краја није испуштала. До краја смо видели још два гола и црвени картон. Милнер је у 89. минуту искључен, Мане је у 93. повећао на 4:2, док је Мејер у деведесет и петом поставио коначних – 4:3. Фантастична утакмица виђена је на Енфилду.

Фудбалери Манчестер јунајтеда остварили су нову победу, овога пута савладали су Брајтон резултатом 2:1. Немања Матић одиграо је свих деведесет минута. У осталим мечевима Борнмут је савладао Вест Хем, Њукасл је био бољи од Кардифа, Саутемптон од Евертона, док су Вотфорд и Бурнли одиграли без голова.

Премијер лига, 23. коло: Вулверхемптон – Лестер 4:3 (2:0)(Жота 4, 64, 93; Бенет 12 — Греј 47, Коуди 51аг, Морган 87), Борнмут – Вест Хем 2:0 (0:0) (Вилсон 53, Кинг 90+1), Ливерпул – Кристал Палас 4:3 (0:1)(Салах 47, 75, Фирмино 53, Мане 90+3 - Таузенд 34, Томкинс 65, Мејер 90+5), Манчестер јунајтед – Брајтон 2:1 (2:0)(Погба 27, Рашфорд 42 - Грос 72), Њукасл – Кардиф 3:0 (1:0) (Шар 24, 63, Перес 90+3), Саутемптон – Евертон 2:1 (0:0)(Ворд-Праус 50, Дињ 64 - Сигурдсон 90+1), Вотфорд – Барнли 0:0, Арсенал – Челси 2:0 (2:0) (Лаказет 14, Косјелни 39).