Прва фудбалска лига Србије: Обадовић из Кабела два пута у мету

Кабел - Жарково 2:0 (0:0)
с

НОВИ САД: Игралиште Кабела, судија: Матић (Лозница), стрелац: Обадовић у 62. и 76. минуту. Жути картон: Јовановић (Жарково).

КАБЕЛ: Елесин 7, Јеличић 7, Петрић 7, Секулић 7, Месаровић 7 (Новаковић 7), Кочовић 7,5, Караћ 8 (Србијанац), Радочај 7 (Бихорац), Обадовић 8 (Бечелић), Мандић 7, Говедарица 7,5.

ЖАРКОВО: Опачић 7, М. Илић 7 (Зувић), Н. Јовановић 6,5 (Мирковић), Каришић 7 (Стевановић), Дишић 6,5,  И. Јовановић 7, Игњатовић 6,5, Кисо 7, Гојков 6,5 (Радоњић), Обреновић 7, В. Илић 6,5 (Новић).

Успели су фудбалери Кабела да савладају неугодну екипу Жаркова идентичним резултатом као и јесенас Диктирали су домаћи темпо, а у 34. минуту  Радочај је са око пола метра несхватљиво лопу послао преко гола. Пет минута пре одласка на одмор, на пас Секулића, Кочивић се нашао сам испред голмана Опачића и уместо да је упослио два свој саиграча шутирао је у ближи голманов угао, а Опачић је био на правом месту и лопту скренуо у корнер.

У наставку утакмице први је припретио гостујући играч Дишић, а потом је и Илић идеално центрирао, Каришић ухватио волеј, а Елесин исказао квалитете. Стигла је ускоро  радост за домаћина, на неких двадесетак метара одлични судија Матић свирао је прекршај над Караћем, исти играч је  мајстрално извео слободан ударац, голман Опачић је уз помоћ пречке успео да одбије лопту, која је дошла до Обадовића  и након његовог шута завршила у мрежи. Исти играч је прецизним ударцем погодио сам угао гола  Опачића и поставио коначан резултат – 2:0 за домаћина.

М. Поповић

Раднички (СМ) - Колубара 1:1 (1:1)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, судија Томић (Београд), стрелци: Пејовић у 45. за Раднички, Симић у 7. минуту за Колубару.Жути картони: Стевановић, Бабубакар, Ивковић, Требовац, Пејовић (Раднички), Васиљевић, Лончар (Колубара).

РАДНИЧКИ: Шегавац 7, Спајић 7 (стевановић), Николић 7 (Мустафа 7), Абубакар 7, Ивковић 7 (Милошевић), Јанковић 7, илић 7, Требовац 7 (Матковић), Петровић 7, Спасојевић 7 (Ракић), Пејовић 7, Радовић 7.

КОЛУБАРА: Станивуковић 7, Јанковић 7, А. Стојановић 7, Васиљевић 7, Ф. Стојановић 7 (Станковић), Миросављев 7, (Ђекић), Симић 8, Лончар 7 (Јовановић), Ђокић 7, Вучетић 7, Бошњак 7 (Цветковић 7).

У  првом полувремену играчи Радничког су били агресивнији, али су гости повели већ у 7. минуту.Симић је, после доброг центаршута,  са шест- седам  метарао матирао Шегавца. После тога су играчи домаћег тима нападали у намери да што пре поравнају резултат што им је успело у финишу полувремена, а стрелац је био Пејовић.

У наставку се  играло сасавим коректно, с тим што су гости били нешто бољи, али резултат је остао непромењен.Када се све стави на тас подела бодова је реалан исход ове утакмице.