Прва лига Србије: Бачка савладала Синђелић

Апсолутно заслужена победа Паланчана, над моменте приличне безидејним Синђелићом и још један показатељ да Бачка спада у један од тимова чије су аспирације у сезоне највише.
lopta_u_mrezi_1

Сусрет је почео ударцима поред гола, са једне стране Ђурића, односно Илића. У 10. минуту, колосална шанса за госте, отишла је у неповрат због нестварног промашаја Жакуле, који је промашио празан гол са око десет метара. Претходно се за правовремени пас изборио стамени Илић, отресавши на ивици казненог простора чувара, као комарца.

Потом је могао да је прослави Обреновић, али је у два наврата, вероватно ни сам не знајући како, лопту уместо ка голу из казненог простора, слао поред врата. Вођство Бачкој је донео најбољи актер на сусрету Ратковић, после паса умало претходно трагичара Жакуле. Осам минута касније “орлићи” су покушали да дођу до изједначења, али је ударац из слободног ударца са око 25 метара Драгачевића, маестралном парадом успео да заустави број један гостију Милојевић. Почетком другог полувремена и друга лопта одсела је иза Стефановићевих леђа, овог пута стрелац Ратковић је био у улози асистента Илићу – 0:2. Прву прилику у наставку за Синђелић имао је Бранковић, али је ударац главом после корнера отишао у поред гола. Могао је Ратковић и до другог поготка на сусрету, да је за делић секунде био бржи од голмана Стефановића у ситуацији, кад му је саиграч вратио повратни пас, али и у ситуацији кад је тукао са око десет метара директно у голмана Орлића. Чувар мреже Синђелића вероватно ће дуго памтити учињено после разорног ударца Илића и одбране која је била довољна за уздахе на трибинама, и питање како и трећи пут није савладан.

С. Ж.

СинђелићБачка 0:2 (0:1)

БЕОГРАД: Стадион Синђелића, гледалаца: 300. Судија: Манојловић (Књажевац). Стрелци: Ратковић у 31 и Илић у 50. минуту.

СИНЂЕЛИЋ: Стефановић 7,5, Бумбар 6,5, Ђорђевић 6, Бранковић 6, Минић 6,5 (од 57. Сићовић 6), Ђурић 6, Цакић 6, Радуновић 6 (од 75. Чанг Јуе -), Драгачевић 6, Илић 6, Горановић 6,5.

БАЧКА: Милојевић 7,5, Веселиновић 7, Маринковић 7,5, Томовић 7,5, Илић 8, Крстић 7, Обреновић 7 (од 85. Матеја Стојановић -), Ратковић 8 (од 90. Асани -), Миловановић 7, Жакула 7 (од 83. Марко Стојановић -), Костић 7.