Прва лига Србије: Челаревцима победа над Телеоптиком

У Челареву је виђена одлична фудбалска представа, где су домаћини  били бољи таман за тај један погодак и заслужено су забележили прву победу.
fudbalska lopta

Али, мало је фалило да домаћи играчи код готовог направе вересију. У 46. минути водили су са 3:0 и када се очекивало да и у даљем току утакмице дотуку младе Земунце они су стали и дозволили гостима да постигну два погодка и  победу ЧСК- а доведу у питање. Јер било је прилика на обе стране, и то оних стопостотних, где је теже промашити него погодити гол. Али голмани су били током свих деведесет минута на висини задатка и доста успешно обавили су свој посао. За примљене голове нису криви.

Видели смо пет погодака, два једанаестерца, лопта је једном погодила оквир гола и бар још десетак стопостотних прилика. Али, видели смо и по мало и чудне одлуке судије Симовића, који је у неким тренуцима желео да буде у центру пажње. И док су два једанаестерца да кажемо и постојала, неколико жутих картона је доделио исфорсирано. После дужег времена видели смо и индиректан ударац у домаћем шеснаестерцу после, по њему,намерног враћања лопте голману. То исто није учинио и на другој страни када су гости вратили лопту са 30 метара а голман Трнић се спетљао и лопта га је ударила у руку. И помоћник Милосављевић је неким одлукама изазивао смех, а једино је Светлана Билић беспрекорно обавила свој посао.

В. Вујановић

ЧСК ПивараТелеоптик  3:2 (2:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион Пиваре, гледалаца 500, судија: Симовић (Ловћенац). Стрелци: Поповић у 8. и 27.( једанаестерац) и Јовић у 46. за ЧСК Пивару, а Јовановић у 48. и Нишић у 75. минуту (једанаестерац)за Телеоптик. Жути картони: Танкосић, Ни. Анђелковић, Поњевић и Поповић (ЧСК Пивара, а Цуцин, Шишков (Телеоптик).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 8, Ни.Анђелковикћ 7, Јевић 7,5 Драшковић 7, Валиђо 8, Не.Анђелковић 7, Поповић 8,5 Јовић 7,5 (од 58. Поткозарац 7), Илић 7 (од 81. Бајић -), Ракић 8, Поњевић 7,5 (од 69. Степанчев 7).

ТЕЛЕОПТИК: Трнић 7,5 Цуцин  7, Крстић 7, Јовић 6,5 (од 60. Вујанић 7,5), Врањанин 7, Шишков 7, Ђурић 6,5 (од 46. Илић 7), Ф.Чермељ 7 (од 46. Катанић 7), Сердар 7, Нишић 7,5 Јовановић 7.

ЧСК Пивара - Телеоптик      3:2

Будућност - Слобода           1:0

ТСЦ - Пролетер                    1:0

Синђелић - Нови Пазар       0:0

Јагодина - Раднички (К)       0:3

Бежанија - Раднички (П)      1:0