Прва лига Србије: Инђија се вратила на прво место

Фудбалери Инђије опет су запосели врх табеле Прве лиге. Зелено-бели су против нејаке Слободе из Ужица сигурном игром дошли су до нових бодова.
PLS

Инђија - Слобода 3:0 (1:0)

ИНЂИЈА: Стадион крај Железничке станице, гледалаца око 300, судија: Мијаиловић (Београд). Стрелци: Смиљанић у 19, Босанчић у 59. и Бађи у 86. минуту. Жути картони: Коч, Филиповић и Обреновић (Слобода).

ИНЂИЈА: Прековић, Смиља­нић, Враштановић (Бањац), Фигер, Бјеличић, Босанчић (Зарафа), Лукић (Бађи), Илић, Стојковић, Јањић и Роган.

СЛОБОДА: Коч, Бемпах, М. Илић (Микетић), Марушић (Обреновић), Михаиловић (Лазовић), Јездимировић, Ристић, Гаврић, Филиповић, Рајковић, Мирић.

Од почетка меча Инђијци су загосподарили тереном, стварали су прилике, да би у 19. минуту Смиљанић савладао голмана Јасмина Коча.

Слика на терену се није променила ни у наставку утакмице, Инђијци су нападали, док су Ужичани само повремено прелазили на половину до­маћина. Све је било решено у 59. минуту када је Босанчић погодио мрежу Слободе за вођство од 2:0. У финишу сусрета дошло је до измена у оба састава, а домаћи тренер Благојевић је погодио јер је новајлија у редовима зелено-белих Багара Бађи, уз помоћ Ђемија Зарафе, постигао и трећи погодак.

С. Р.

Спретни Арсенијевић за радост Тополчана

Бежанија – ТСЦ 0:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион Бежаније, гледалаца: 300, судија: Ивковић (Ваљево). Стрелац: Арсенијевић у 70. минуту. Жути картони: Филиповић, Јеремић (Бежанија), Силађи, Шинковић (ТСЦ).

БЕЖАНИЈА: Крунић 8, Мијаиловић 7, У. Стојановић 7, Филиповић 7, Радочај 7 (М. Стојановић -), Радовановић 7 (Недељковић 7), Десанчић 6, Јеремић 7, Симић 6 (Танко 6), Башановић 7, Богдановски 6.

ТСЦ: Филиповић 7, Свитић 6, Бранковић 7, Томановић 7, Милисављевић 6 (Галић -), Милићевић 7, Силађи 7, Поњевић 7,5, Бабић 7, Шинковић 7, Арсенијевић 8 (Бастајић -).

Бежанија је била конкретнија у првом полувремену, гости у наставку сусрета, с тим што су Тополчани то материјализовали победоносним голом. Прва претња по гол гостију уследила је у 13. минуту када је Мијаиловић добро шутирао а  Филиповић при том сигурно интервенисао. Гости су први пут упутили ударац у 20. минуту, Милисављевић је био непрецизан. У 33. минуту Симић је оборен у гостујућем шеснаестерцу, међутим, главни арбитар то није окарактерисао као најстрожу казну, што је изазвало бурне протесте домаћих присталица.

Друго полувреме је донело конкретније прилике за госте. Силађи у 47. и 58. минуту је био у лепим шансама, Крунић је при том одличним реакцијама сачувао мрежу. Домаћини су узвратили у 63. минуту, Радочај је лепо центрирао са десне стране у противнички шеснаестерац, танко захватио лопту главом са десетак метара и млако шутирао у голмана Филиповића. У 67. минуту Бранковић је из слободног ударца погодио стативу, а три минута касније уследило је славље гостију. Силађи је у завршници једне акције шутирао, његов ударац је био изблокиран, међутим, лопта је дошла до запаженог Арсенијевића, који је своју добру партију крунисао спретним поготком.

С. Ст.

Ковачевић погађао и асистирао

Нови Пазар – Бечеј  0:4 (0:2)

НОВИ ПАЗАР: Градски стадион, гледалаца: 1.000, судија: Трифковић (Београд). Стрелци: Ковачевић у 29. и 40, Краговић у 66, Ерак у 87. минуту. Жути картони: Михајловић, Лакота, Новалић (Нови Пазар), Рахић (Бечеј 1918).

НОВИ ПАЗАР: Нићифоровић 5, Брунчевић 5, Хазировић 5, Бихорац 5, Новалић 5, Лакота 5 (Хаyибулић 5), К. Рагиповић 5, Маврић 5 (Ајдиновић 5), Исламовић 5, А. Рагиповић 5 (Чајевић 5), Михајловић 5.

БЕЧЕЈ 1918: Живков -, Томчић 7, Станојев 7, Цветковић 7, Дражић 7, Ковачевић 8, Лазић 7 (Ерак 7), Краговић 7, Цвијић 7 (Секулић) Мандић 7 (Радић 7), Рахић 7.

Све до 29. минута играло се између два шеснаестерца, онда је Цвијић  као руком погодио у главу Ковачевића, који неометан лако савладао голмана Нићифоровића. Иако су имали добру подршку са трибина Новопазарци нису имали никакву идеју у игри. За то време гости су били далеко конкретнији, па су после дуела Лакоте и Дражића у 39. минуту стигли до пенала, који  је реализовао најбољи стрелац гостију  Ковачевић.

Мењао је тренер Новог Пазара Владица Петровић у неколико наврата формацију тима, али није успео да промени игру. У првих пет минута наставка гости су као и на почетку првог полувремена запретили преко Томчића и Ковачевића, у другој ситуацији парадом се истакао Нићифоровић. Била је то најава новог пораза Петровићевог тима, а до трећег поготка Бечејци су стигли преко Краговића. Што због ноншалантности Бечејаца, што због интервенција Нићи­форовића, тек резултат се није мењао до финиша, када се Ерак уписао у стрелце, након што га је Ковачевић одлично проиграо.