Прва лига Србије: Новосађани кући певајући

Поодавно на стадиону крај Нишаве није виђена фудбалска представа у којој је тако вешто судијску палицу држао Дејан Трифковић са помоћницима. Успешно су завили фудбал у црно на предивном зеленом тепиху у граду на Нишави.
Prva liga Srbije

Фудбалери Радничког су диктирали темпо и били господари на терену. У 20. минуту, као резултат успешно изведеног дуплог паса са Спасићем, капитен Манчић је затресао мрежу гостију за 1:0.. И онда судија Дејан Трифковић постаје централна личност на терену.  И нормално, када су се фудбалери, навијачи и тренери Радничког више бавили судијама него игром, уследила је казна у 45. минуту. Након центаршута Плавшића са готово средине терена, највиши у шеснаестерцу домаћих био је Миросављев и главом постигао гол за изједначење.

Нервоза на терену биа је видљива и у другом делу. Судија Трифковић је сецкао игру, измишљао прекршаје, дозвољава гостима да симулирају да би време пролазило. У 76. минуту казна је стигла домаћина, судија је  свирао пенал након ремпловања Матовића и Пераловића. Прецизан са беле тачке био је Новаковић. Времена за промену резултата и са једне и са друге стране је било, али редитељ ове фудбалске представе није дозволио. Било како било, Новосађани су отишли кући певајући, са велика три бода.

Б. М.

Раднички – Пролетер (НС) 1:2 (1:1)

ПИРОТ: Градски стадион, гледалаца око 1.000. Судије: Трифковић (Београд). Стрелци: Манчић у 20. за Раднички, Миросављев у 45. и Новаковић (из једанаестерца) у 76. минуту за Пролетер. Жути картони: Рнић, Дојкић, Николић, Толић (Раднички), Ламбулић (Пролетер). Црвени картони: тренери Дукић и Манић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Булајић 5, Анђелковић 5, Рнић 5, Дојкић 6, Николић 5, Толић 5, Спасић 6,5, Матовић 5 (Ивковић -), Манчић 6 (Гркајац -), Живановић 5, Димитров 5 (Емека).

ПРОЛЕТЕР: Станивуковић 6, Јовић 6, Николић 5 (Ламбулић 6 ), Андрејевић 5, Ћуковић 5, Плавшић 7, Илић 5, Чоловић 5 (Мушикић -), Миросављев 6, Новаковић 6,5, Пераловић 6 (Лемић -).

0

У следећем колу (10. септембра) састају се: ЧСК Пивара - Телеоптик, ТСЦ - Пролетер, Металац - Инђија, Будућност - Слобода, Синђелић - Нови Пазар, Динамо - Темнић, Јагодина - Раднички (К), Бежанија - Раднички (П).

Војвођанска лига, исток: БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Пролетер – Вршац јунајтед 1:1, НОВИ БЕЧЕЈ: Јединство – Слога 1:0, НОВИ КОЗАРЦИ: Слобода - ЖАК 3:1, ЖИТИШТЕ: Бегеј – Војводина 1928 0:0, КИКИНДА: Кикинда 1909 – Јединство (БК) 2:1, НАКОВО: Полет – Козара 1:5, ОМОЉИЦА: Младост – Будућност 1:0, СУТЈЕСКА: Раднички – Раднички (К) 2:2.

Војвођанска лига, север: ТУРИЈА: Младост – Бачка (П) 2:1, СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Задругар – БСК 5:2, АПАТИН: Младост – Србобран 0:0, ГЛОЖАН: Будућност – Слога (Ч) 2:2, КАРАВУКОВО: Полет – Младост (БП) 0:0, КАЊИЖА: Потисје – Препород 2:1, ОYАЦИ: Текстилац – Тиса 0:4, ТАВАНКУТ: Таванкут – Раднички (С) 0:2.

Војвођанска лига, југ: БЕЛЕГИШ: Подунавац – Хајдук (Д) 2:0, ЧУРУГ: Хајдук – ОФК Славија 2:1, КАЋ: Југовић – Кабел 1:2, ЛАЋАРАК: ЛСК – Хајдук (Б) 3:1, ШАЈКАШ: Борац – Јединство (СП) 1:1, НОВИ САД: Индекс – Купиново 2:0, Борац – Сремац 3:0, ЕРДЕВИК: Слога – Слога (Т) 4:1.