Прва лига Србије: Пет пенала на Карађорђу

Фудбалери Кабела су великим пожртвовањем и залагањем са десеторицом играча савладали у дербију кола екипу Металца.
Kabel - Metalac/J. Grlic

Одавно у Новом Саду гледаоци нису видели петпенала, три за домаћина и два за госте уз чак 11 жутих и два црвена картона, мада игра обе екипе није била груба. Од првог минута судија Ђорђић определио се да сваки старт кажњава, па је у 20. минуту дуел Грбовића и Бјековића окарактерисао за најстрожу казну. Сигуран за вођство екипе из Горњег Милановца био је Катанић. У 36. минуту по други пут се судија Ђорђић одлучио да покаже на „креч”. Кочовић је нехотице закачио Влаукина, али је одлични голман Вуклиш успео да заустави шут Катанића. Ко зна који би крајњи резултат био да су гости повели са 2:0, овако је голман Вуклиш оставио Кабела у игри.

У 43. минуту након корнера Караћа у гужви пред голом лопта је у руку ударила Булатовића, а Ђорђић свирао најстрожу казну. Сигуран за изједначење био је Зоран Караћ. У наставку су прву прилику имали домаћи, Караћ је са голом спојио Жуниора, али је овај у ситуацији један на један упутио слаб ударац.

Истакао се голман Кабела Вуклиш када је неугодан ударац Мијајиловића избио у корнер. Остали су домаћи у 60. минуту са играчем мање. Бихорац је направио прекршај над нападачем Металца, добио је жути картон, а након приговора Ђорђић га је послао у свлачионицу. Мада са играчем мање домаћи се нису предавали и у 74. минуту неопрезно је у дуелу Врањанин одгурнуо Јованића, а Ђорђић поново показао на казнени ударац. Најискуснији у редовима Кабела Предраг Говедарица је погодио за вођство. Три минута пре краја по пети пут је судија Милош Ђорђић показао на једанаестерац, након продора Петровића неопрезно је стартовао Максимовић. Казнени ударац извео је Говедарица, голман Шћекић успео је да осујети извођача али је Ђорђић због прераног уласка, играча у шеснаестерац поновио ударац, а сигуран је био Петровић.

У судијској надокнади Вуклиш је још једном скинуо зице нападачима Металца.

М. Поповић

Кабел - Металац 3:1 (1:1)

НОВИ САД: Стадион „Карађорђе”, гледалаца 250, судија: Ђорђић (Београд), стрелци: Караћ у 43. (из пенала), Говедарица у 74. (из пенала), и Петровић у 87. (из пенала) за Кабел, а Катанић у 20. минуту (из пенала) за Металац. Жути картони: Вуклиш, Бјековић, Кочовић, Бихорац, Говедарица, Дражић (Кабел), Шћекић, Гојковић, Бајевић, Максимовић, Новић, помоћни тренер Станковић (Металац). Црвени картони: Бихорац (Кабел), помоћни тренер Станковић (Металац).

КАБЕЛ: Вуклиш 8, Бјековић 7, Петрић 7,5, Пантелић 7, Петровић 7,5, Јованић 7 (Владић), Кочовић 7, Караћ 8 (Дражић 7), Жуниор 6,5 (Илић 7), Бихорац 7, Говедарица 8,5.

МЕТАЛАЦ: Шћекић 7, Гојковић 7, Врањанин 6,5, Грбовић 7, Катанић 6,5, Зочевић 7 (Максимовић 6,5), Бајевић 6,5 (Новић), Јокић 7, Млађовић 6,5, Мијајиловић 7, Влаукин 7, Горасић 6,5.

М. Поповић

Крстић за радост Паланчана

Смедерево - Бачка 0:1 (0:1)

СМЕДЕРЕВО: Стадион градски, гледалаца: 300. Судија:  Илић (Крагујевац). Стрелац: Крстић у 45. минуту (из пенала). Жути картони: Л. Марковић, С. Марковић (Смедерево), Маринковић, Томовић, Крстић, Костић (Бачка). Црвени картон: С. Марковић у 59. минуту (Смедерево).

СМЕДЕРЕВО: Трифуновић 7, С. Марковић 7, Мирков 7,5, Н. Ђорђевић 6,5, Ђаковић 6,5, Матијевић 7, Ф. Илић 6,5, Ли 6,5 (од 63. М. Ђорђевић 6,5), Л. Марковић 6,5 (од 65. Рнић 6,5), Јовковић 7 (од 75. Бајић -), Басрак 7.

БАЧКА: Милојевић 7,5, Маринковић 7,5, Томовић 7,5, С. Илић 7 (од 85. Гајић -), Крстић 7, Обреновић 7,5 (од 90. Перић -), Ратковић 7 (од 72. Асани -), Миловановић 7,5, Жакула 7, Ђорђевић 7, Костић 7.

Испитивање снага трајало је до 13. минута када је после слободног ударца добро реаговао Миловановић, али је Саша Марковић са гол црте избацио лопту у поље. Гости су имали благу иницијативу и одмах потом припретили преко Стефана Илића, да би у 27. минуту, након паса Матијевића из окрета Басрак тукао, а Томовић клизећим стартом избацио лопту у корнер.

У  последњим секундама првог дела дискутабилна одлука судије Илића омогућила је гостима да се радују. Пад Обреновића у дуелу са Лазаром Марковићем, судија је уз бурно негодовање домаћих досудио пенал кога је и поред тога што је Трифуновић прочитао страну, успешно реализовао Крстић. Да је имао исте критеријуме, главни арбитар је пре и после тога играње гостију руком у свом казненом простору, такође могао да санкционише најстрожом казном у корист Смедереваца. Само што је почео наставак у 47. минуту, Јовковић је након успешне соло акције упутио центаршут а ударац главом Басрака са пет метара, голман Милојевић је ногом одбранио и спречио сигуран погодак.

У 59. минуту Саша Марковић је добио други жути, односно црвени картон, што није поколебало домаће да наставе са нападима. Најпре је из слободног ударца Филип Илић циљао под пречку за параду Милојевића и корнер за Оклопнике, а одмах потом, након ударца Јовковића, Томовић је главом лопту избацио из празног гола. У једном од ретких напада Бачке, Миловановић је покушао да изненади сигурног Трифуновића а јалова иницијатива домаћих до краја меча није донела промену резултата.