Прва лига Србије: Победом над Будућношћу Кабел доспео на врх табеле

После девет кола Будућност је и даље остала једина екипа која на домаћем терену није остварила победу. Фудбалери Кабела су сасвим заслужено однели бодове и запосели врх табеле.
fudbalska lopta

Мало тога квалитетног су фудбалери Будућности приказали у дуелу са екипом Кабела да би могли очекивати повољан резултат. Један покушао Перића у оквир гола је било недовољно и за бод. Гости агресивном игром на сваком делу терена су свих 90 минута контролисали утакмицу, били јачи, снажнији у дуел игри. У уводним минутима меча је било евидентно да ће домаћин тешко долазити до шансе за погодак. На истеку 20. минута после скраћеног корнера са леве стране Бихорац је из близине пребацио гол. Једину праву акцију домаћина видели смо у 24. минуту, Перић се изборио за позицију, добро шутирао у горњи десни угао, Вуклиш је лопту избацио у корнер.

Гости су претили у 34. минуту после доброг убацивања са леве стране прво је промашио Балабановић, а потом и Мандић. У финишу првог дела Пантелић се изборио за позицију, шутирао иако су у казненом простору били сами Небо и Балабановић.

Штрбац поднео оставку

После пораза у Добановцима у дуелу са екипом Кабела (0:1) шеф стручног штаба Будућности, Саша Штрбац поднео је оставку, тако да Добановчане очекује потрага за новим тренером који ће имати деликатан задатак да пробуди екипу.

На почетку другог полувремена две принудне измене морао је да изврши тренер Саша Штрбац, оба штопера Стојановић и Максимовић су остали у свлачионици. Гости су то казнили после два минута наставка, корнер са десне стране усамљени Бихорац у срцу казненог простора је претворио у погодак.

Стопостотну шансу да дуплирају предност гости су пропустили у 59. минуту Говедарица је са голом спојио Пантелића који промашује зицер. Још једном је Перић покушао из даљине да савлада Вуклиша али је лопта отишла преко гола.

С. Ж.

Будућност - Кабел 0:1 (0:0)

ДОБАНОВЦИ: Стадион Будућности, гледалаца: 400. Судија: Момчило Марковић 7 (Београд). Стрелац: Бихорац у 47. минуту.

БУДУЋНОСТ: Татић 6, Радојчић 6, Стојановић 6 (од 46. Јеличић 6), Максимовић 6 (од 46. Ђорђевић 6), Лучић 6, Добријевић 6, Вукић 6, Орешчанин 6, Живановић 6, Аврам 6, Перић 6.

КАБЕЛ: Вуклић 7, Бјековић 7, Илић 7, Петрић 7,5, Пантелић 7, Кочовић 7, Балабановић 7 (од 55. Дражић 7), Небо 7 (од 73. Јованић -), Бихорац 8, Мандић 7 (од 76. Караћ -), Говедарица 8.

Трајал - Бачка                      0:2

Будућност (Д) - Кабел           0:1

Синђелић - Смедерево        1:3

Златибор - Металац              0:0