Прва лига Србије: Првенац Бачкотополчана

​​​​​​​ТСЦ - Металац 2:0 (0:0)
fudbalska lopta

СЕНТА: Грдски стадион, гледалаца 600, судија: Острачанин (Краљево), стрелци: Томановић у 54. и Галић у 84. минуту. Жути картони: Шинковић, Варга (ТСЦ), Грбовић, Корксић, Анyић (Металац).

ТСЦ: Филиповић 7, Свитић 8, Варга 6,5, Бранковић 8, Томановић 8, Силађи 8, Чордшић 7,5, Бастајић 6,5 (Галић 7,5), Бабић 7,5 (Лалић), Шинковић 7 (Плавшић), Арсенијевић 8.

МЕТЛАЦ: Јоловац 6,5, Милекић 6,5, Ровчнин 7, Анyић 7, Грбовић 6,5, Тесар 6,5, Илић 6, Филиповић 6, Чумић 6, Мијајиловић 7, Кораксић 6,5

Фудбалери ТСЦ- а су на стадиону у Сенти, улепом амбијенту пред око 600 гледалаца, савладали чврсту екипу Металца.Много боља игра је виђен у другом полувремену, када су и постигнути голови.У првом делу углавном се играло на средини терена, а добре шансе за голове имали су Силађи из домаћег тима и Илић из гостујућег.

У другом делу ТСЦ је кренуо  агилније, да би у 54. минуту Драган Свитић упутио оштр шут ка голу, да би  Томановић закачио лопту  и скренуо је у мрежу Јеловца. Домаћини су могли у 60. минуту да повисе резултат када је Свитић главом лопту послао у руке голмана. Нешто касније Илић је опет био у доброј прилици и промашио, да би му се ускоро реванширао Галић. Најлепша акција виђена је у 70. када је Арсенијевић добро центрирао а  Силађи из добре прилике лопту додао голману Јеловцу.Нешто касније у игру је ушао Младен галић и веома брзо, на центаршут Силађија, постваио коначан резултат – 2 :0. Ово је била прва победа Бачкотополачан у овом првенству.

С. Стојиљковић

ОФК Бечеј 1918 – Јавор Матис 1:3 (1:2)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 500. Судија: Далибор Манојловић (Књажевац). Стрелци: Лазић у 36. минуту за ОФК Бечеј 1918, а Петковић у 3. и 81, И. Марковић у 30. минуту за Јавир Матис. Жути картони: Дабижљевић (ОФК Бечеј 1918), Јосовић и Амановић (Јавор Матис).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков 6, Мандић 6, Радић 6,5, Станојев 6,5, Краговић 6, Томчић 6,5, Дабижљевић 6 (од 46 Ердељан 6), Васин 6 (од 54 Цветковић 7), Лазић 7 (од 76. Кнежевић -), Грујић 6, Ковачевић 6.

ЈАВОР МАТИС: Ђогатовић 7, Ђерић 7, Јосовић 7, Колаковић 7, Амановић 7, Миловановић 7, Цуцкић 7, Крнић 7 (од 76. Севић -), Цветковић 7,5, И. Марковић 7,5 (од 82. Обадовић -), Петковић 8 (од 89. Н. Марковић -).

Нови пораз Бечејаца пред својим навијачима. Олако примљени голови после грешака у фази одбране и бодови су одпловили низ Тису. Дода ли се томе слаба завршница, онда пораз од дојучерашњег суперлигаша из Ивањице не изненађује, поготово што су слабо стартовали и негде су морали да васкрсну.. На жалост момака са Тисе, то се десило у њиховој авлији.

Још се сви гледаоци нису сместили на своја меса а на семафору је било 0:1. Никола Петковић је у трећем минуту шутем са двадесетак метара у доњи леви угао изненадио голмана Марка Живкова, којем није остало ништа друго до да вади лопту из мреже. Уместо да крену како би анулирали дефицит, Бечејци дозвољавају капитену гостију Ивану Цветковићу да у 16. минуту опроба шут са двадесетак метара, али овога пута Живков је био сигуран. У 20. минуту је већ било 0:2, а грешку одбране је искористио Иван Марковић и поклон лопту из окрета сместио у супротан леви угао.  Бечејци су први озбиљнији напад извели у 33. минуту, кад је капитен Немања Станојев дугом дијагоналом упослио Младена Ковачевића у казненом простору гостију, али је овај није добро примио и голман Владан Ђогатовић је лако покупио. Три минута касније домаћи, ипак, долазе до гола. Високи Чедомир Томчић је проиграо Немању Лазића, који је ушао у казнени простор и прецизним шутем сместио лопу у мрежу. Охрабрило је то Лазића, па је у 39. минуту опалио по лопти са 25 метара, али је голман ривала био опрезан и избио је у корнер.

У наставку је Немања Милановић у 48. минуту одлично шутирао, а голман Живков још боље одбранио. Узалуд је тренер домаћих убацио у игру стрелце са Златибора Илију Ердељана и Марјана Цветковића, кад су гости стигли до новог гола. У 81. минуту је Томчић погрешио испред свог казненог простора, лопта је дошла до неумољивог Петковића и било је то коначних 1:3. Бечејци су само у 79. минуту шутем Ковачевића са 25 метара, када је лопта отишла за мало преко гола, и покушај главом Цветковића, после ударца из угла у 83. минуту, запретили, али је то било премало за иоле бољу утисак, а камоли резултат.