Прва лига Србије: ТСЦ савладао Инђијце

И пета победа у дербију за редом над Инђијом, најважније је да је изборена против кандидата за највиши пласман за улазак у Суперлигу.
tsc-indjija, foto tsc

Бачкотополачани су показали још једном добар квалитет, што се види и по резултату. На прву прилику чекао се 12. минут, завршио поред стативе на асистенцију Арсенијевићу. Друга шанса за домаћина била је у 20. минуту када је Бранковић извео корнер, лопта долази у шеснаестерац, а голман Прековић боксује до Драгана Свитића који је са 18 метара шутирао преко пречке.

У првом делу првог полувремена гости нису имали ни једну шансу за гол, повукли су се на својој половини и чували свој гол, и покушавали из контри али безуспешно. Брз напад је уследио у 33. минуту када је Милисављевић поново повео лопту са средине терена, пребацио је на другу страну до најбољег стрелца Силађија, који са 16 метара оштро шутира поред стативе.

Гости су имали шансу у 35. минуту преко Душка Стојиљковића, који са 18 метара ошто шутира а лопта одлази преко пречке.

На почетку другог полувремена забележена је шанса Инђије преко Враштановића, он шутира поред стативе. Гости после ове шансе су добро отворили меч и већ у 55. минуту Бошко Враштановић постиже леп гол са неких 20 метара шаље лопту испред саме пречке на асистенцију Лукића за 0:1. После примљеног гола ТСЦ више напада, ствара шансе, бележимо две шансе преко Дејана Миличевића, али оба пута је био непрецизан.

Инђија је могла да дође до другог гола, али Огњан Бјечевић погађа стативу. У 80. минуту корнер извео Киковић, лопта долази до капитена Саше Томановића, који идеално скаче и главом постиже леп гол за 1:1. Три минута касније поново вођство Бачкотополчана када је Поњевић шутирао са 25 метара на гол Инђије, лопта се одбија од голмана и долази до Силађија и он је шаље у други угао за 2:1.

Велико славље на трибинама после овога гола и последња шанса за домаћина два минута пред крај меча, опет је имао Томановић али безуспешно. Веома динамична и борбена утакмица али је домаћин био бољи и победио у овој утакмици.

С. Стојиљковић

ТСЦ - Инђија 2:1 (0:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Николић (Крагујевац). Стрелци: Томановић у 80. и Силађи у 83. за ТСЦ, а Враштаковић у 55. минуту за Инђију. Жути картони: Бранковић, Бастајић (ТСЦ), а Миросављевић, Рогач, Анђелковић, Илић, Киковић (Инђија).

ТСЦ: Филиповић 7,5, Свитић 8, Бранковић 8, Томановић 8, Милисављевић 7,5 (Галић 7), Милићевић 7,5, Силађи 8,5, Поњевић 7,5, Бабић 7,5, Плавшић (Бастајић 7,5), Арсенијевић 7,5 (Скопљак).

ИНЂИЈА: Прковић 7, Враштановић 7,5 (Бјелчић 6,5), Иванчев 6,5 (Смиљанић 6,5), Лукић 7, Илић 7, Киковић 7, Стојиљковић 7,5, Миросављевић 6,5 (Бађи), Анђелковић 7, Јањић 7, Рогач 7.