Прва лига Србије: Важна победа Паланчана

Фудбалери Бачке остварили су важну победу против одличног састава Будућности из Добановаца и тако наставили борбу за прва два места на табели које воде у Суперлигу.
fudbalska lopta

Већ на почетку, после лепе комбинације, Стеван Илић је погодио мрежу искусног Кировског.  Паланчани су били знатно бољи и пред крај првог дела постигли су и други погодак, а стрелац је био Крсто Ђорђевић.

У другом делу сусрета гости из Добановаца су загосподарили тереном и у 59. минуту Немања Перић, који је ушао у игру у наставку сусрета, смањио је резултат на 1 :2. У последњих десетак минута Добановчани су покушавали да дођу и до другог погодка, али нису успели да савладају голмана Алексу Милојевића. Пред крај утакмице дошло је до кошкања између Милојевића и Бубала, зарадили су само жуте картоне.

С. Р.

Бачка - Будућност 2:1 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион » Славко Малетин – Вава », без гледалаца, судија: Митић (Београд). Стрелци: Илић у 3. и Ђорђевић у 43. за Бачку, а Перић у 59. минуту за Будућност. Жути картони: Илић, Жакула и Милојевић (Бачка), Ћубрило, Ђорђевић, Емерун и Бубало (Будућност).

БАЧКА: Милојевић, Веселиновић, Томовић, Лукић (Ратковић), Илић, Крстић (Пантић), Шкорић, Зличић (Жакула), Јовановић, Алексић, К. Ђорђевић.

БУДУЋНОСТ: Кировски, Јеличић, Маркишић (Вуковић), Орешанин, Ћубрило, Живановић, М. Ђорђевић, Емерун, Стојковић, Бубало, Аврам (Перић).