Прва Новосадска лига: Буковчани преслишали и Темеринце

У дербију у Буковцу славили су домаћи и то с 4:1. Црно – бели су имали огромну подршку својих навијача, али и гости, јер њихови поштоваоци су дошли у прилично великом броју.
М. Павловић/Радост Буковчана после поготка

Фрушкогорски партизанТСК 4:1 (3:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 500, судија: Чурчић (Тител). Стрелци: Антонић у 13, Дулић у 39, В. Девић у 40 и 73 (пенал) за Фрушкогорски партизан, а Павлов у 28. минуту за ТСК. Жути картони: Чергић и Кантар (Фрушкогорски партизан), а Козомора (тренер, ТСК).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Д. Девић, Антонић (Клинцов), Берић, Стојановић, В. Девић (Чавић), Дулић (Јевтић), Чергић (Н. Бабић), Кантар, Малиновић (Ј. Девић), Гаyић.

ТСК: Војводић, Марковић, Кнежевић (И. Ковачевић), Радичић, Татић, Пашка, Павлов (Егарац), Пуповац, Стјепановић, М. Ковачевић, Свитић.

Ни то им није помогло, јер домаћи су већ на почетку показали ко ће се питати у овом сусрету. Високи Милош Антонић је погодио главом већ у 13. минуту.  Нису се Темеринци предавали и у 28. минуту изједначио је Павлов, а у међувремену сигурне одбране имао је голман Дамјан Георгијевић.

Онда су на сцену, поново, ступили Буковчани и у 39. минуту изузетан гол постигао је Лука Дулић, а најбољи играч ове лиге Владимир Девић је продро по десној страни и Војводић је био немоћан. На одмор се отишло с резултатом 3:1. Нису водећи на табели могли да се помире с толиком разликом и покушавали су све у другом полувремену да некако изједначе, али поново им се неколико пута испречио голман Георгијевић, али и одбрана је одлично функционисала.

Навијање је било као на великим утакмицама, али и сам сусрет је био на нивоу вишег степена такмичења. Судбину Темеринаца запечатио је Владимир Девић и то из оправдано досуђеног једанаестерца. Играчи домаћих су радост поделили са својим верним навијачима.

М. Павловић

ЖСК - Футог 3:4 (1:2)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 20. Судија: Драгољевић (Бачки Јарак). Стрелци: Нинковић 5., Клисара 70. и Танасић 83. за ЖСК. Бероња 20. Алексић 35. Гери 77. и 80. минуту за Футог.

ЖСК: Савановић, Бајић, Бороја, Yамбас (Кронић), Мирић, Трнинић (Видовић), Ђурђић, Попов, Клисара, Зељко (Калајyић), Нинковић (Танасић).

ФУТОГ: Самарyија, Чуковић (Чепић), В. Медић, Јазић, Сакач, М. Медић (Гери), Алексић (Тополић), Мартић (Стевановски), Шапић (Ковач), Драгутиновић, Бероња.

Футожани су дошли у Жабаљ да не изгубе, али на крају неочекивано  стигли су до победе и бодова који ће им у многоме помоћи у даљој борби за опстанак у лиги.

П. Бундало

Црвена звездаСириг 0:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште на Видовданском насељу, гледалаца: 150, судија: Николић (Нови Сад), стрелац: Лаковић у 54. минуту, жути картони: Ђерић (Црвена звезда), Грујичић (Сириг).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Цветиновић 7, Коларов 6 (од 60. Караћ - ), Д. Марковић 6,5, Радуловић 7, М. Марковић 7, Николаш 7, Маљурић 6,5 (од 73. Роксандић - ), Стојановић 7, Ђерић 6,5 (од 71. Савић - ), Станковић 7,5, Милак 6,5.

СИРИГ: Ралић 7,5, Радић 7 (од 78. Вулић - ), Марјанов 7 (од 68. Декић - ), Цигановић 7 (од 56. Васић 7), Вукеља 8, Грујичић 7 (од 68. Грлица - ), Косић 7, Лаковић 7,5, Солдат 7, Вујановић 7, Караћ 7. У 15. секунди, Ђерић је могао да казни грешку одбрамбене линије гостију, али статива се испречила за радост домаћина. Уследили су покушаји Грујичића и Караћа, нишанили су поред гола, док се за радост побринуо Никола Лаковић, ударцем главом, крунисао је центаршут некадашњег интернационалца Љубише Вукеље.

Новосађани су били доминантни у скок игри, па је у једној таквој ситуацији, десет минута пре краја голман Ралић спречио већ виђен погодак са петерца.

Сирижани су нанизали седам мечева без пораза, потврдивши одличну форму и на овом мечу.

М. Мен.

Петроварадин - Цемент 2:1 (0:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 70, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Поповић у 62. и 75. за Петроварадин, Јеремић у 22. минуту за Цемент. Жути картони: Кнежић, Кокановић, Пена, Сурдучки (Петроварадин), Познановић (Цемент). Црвени картон: Кокановић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Зељко, Гардиновачки, Шимулија, Кнежић, Станишић, Ерцег (Кокановић), Павков, Мудрић, Поповић (Сурдучки), Лотина (Пена), Радојковић (Будечевић).

ЦЕМЕНТ: Мандић, Петковић, Варга (Звекан), Зелић, Радуловић, Мијајиловић, Познановић, Јеремић (Ковачевић), Весовић, Тешановић, Ћук.

Петроварадинци су направили велико изненађење после одбре игре у другом делу сусрета успели су да савладају екипи Цемента. Беочинци су повели преко Јеремића у 22. минуту, а у наставку сусрета домаћи фудбалери предвођени Мудрићем успели су да преокрену резултат и да славе вредну победу.

Г. К.

Динамо - Омладинац 2:2 (2:2)

БУДИСАВА: Игралите Мала грбавица, гледалаца 50, судија: Штумф (Нови Сад), стрелци: Мишкић у 50. и Живков у 66. за Динамо, а Мартиновић у 4. и Жежељ у 13. минуту за Омладинац. Жути картони: Бабић, Поповић, Михајловић, Радивојевић (Динамо), Булатовић, Мартиновић, Жежељ (Омладинац).

ДИНАМО: Мартиновић, Бабић, Поповић, Живко, Манојловић, Михајловић, Радивојевић (Милетић), Грујић, Прерадовић, Мишкић, Бикицки.

ОМЛАДИНАЦ: Муњаш, Булатовић (Ћурчић), Чупина (Штефек), Анђелковић, Савић, А. Хернаус, Мартиновић, Суботић (Бачкић), Жежељ, Косијер, Ђукановић.

Изненадили гости из Степановића, после петнаестак минута игре водили су са два гола предности и чинили су да ће однети бодове. Међутим, у наставку домаћи су заиграли много боље и успели су да изјендаче. У финишу сусрета оба тима су могли доћи до победе.

М. Г.

Бачка (Ђ) - Бачка (Б) 6:2 (2:1)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца око 100, судија: Јована Шијан (Нови Сад), стрелци: Вујовић у 22. Рогић у 41. и 90. Дејан Тривуновић у 52. Максимовић у 64. и Ђурић у 86. за Бачку (Ђ), а Трифуновић у 23. и 76. минуту за Бачку (Б). Жути картони: Павлов, Глишић (Бачка Б.)

БАЧКА (Ђ): Радишић, Драган Тривуновић,Ћирин, Д. Вјовић (Багић), Ј. Вујовић, Ђурић, Максимовић, Летић, Рогић, С. Тривуновић, Дејан Тривунвоић.

БАЧКА (Б):  Мандић, Костић, Павлов (Куриш), Панић, Милић (Струхарик), Роквић, Павлов, Виши, Глишић, Тривуновић, Крстевски.

Ђурђевчани су лако дошли до победе екипом из Бегеча. Домаћ су у другом делу су играли добро када су постигли четири поготка.

Р. З.

Југовић - Јединство 5:1 (2:0)

КАЋ: Игралиште Југовића у СЦ Сигет, гледалаца 100, сдуија: Кизић (Нови Сад), стрелци: Поткоњак у 8. Касаповић у 15. Николић у 73. и 79. и Рис у 83. за Југовић, а Иконић у 58. минуту за Јединство. Жути картони: Николић, Путник, Гаврилов (Југовић), Иконић, Тепић (Јединство).

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Поткоњак, Срдић (Гвозденовић), Суботин, Митровић (Рис), Николић, Ђекић, Путник, Илић, Гаврилов (Ђаковић), Касаповић.

ЈЕДИНСТВО: Танкосић, Зорић (Јокић), Иконић, Вечански (Станчић), Димић, Ранков (Ћирин), Малиновић, Јовановић,  Бубњевић, Тепић (Гарић), Зукић.

Лако су фудбалери Југовића савладали екипу Јединства из Госпођинаца и тако прекнинули серију нешто слабијих резуилтата. Све линије тима је функционисало изванредно.

М. Г.

Татра - Фрушкогорац 1:4 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 200, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Гргић у 54. за Татру, а Балетић у 45. и 66. Бегоња у 79. (аутогол), Дагојловић у 80. за Фрушкогорац. Жути картони: Радин, Рељић (Татгра), Теофиловић, Пауни (Фрушкогорац).

ТАТРА: Курешевић, Берић, Петровић, Ђорђевић, Рељић, Ђаковић, Радин, Багоња, Гргић (Крајчик), Муха (Ожват), Маковник (Лончар).

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Теофиловић (Мијатовић), Паунић, Драгојловић, Балетић (Мијавец), Н.Сапунџић, Радаков, В. Сапунџић (Крповић), Зековић, Перовић.

Кисачани су наставили са слабим партијама овога пута су изгубили против екипе Фрушкогорца, који је била боља. Међутим, до водећег гола су стигли до надокнаде првог дела, до наставка дилеме није било и бодови су отишли у Сремску Каменицу.

И. О.

14.коло

ЖСК - Футог 3:4, Динамо - Омладинац 2:2, Петроварадин - Цемент 2:1, Југовић - Јединство 5:1, Бачка (Ђ) - Бачка (Б) 6:2, Црвена звезда - Сириг 0:1, Татра - Фрушкогорац 1:4, Фрушкогорски партизан - ТСК 4:1.