ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Темеринцима јесење ловорике

ТСК – ЖСК 3:2 (2:0)
2

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Акин (Футог), стрелци: Павлов у 1. Пуповац (из пенала) у 27. и Бјелановић у 79. за ТСК, а Нинковић у 53. и Богданов у 86. минуту за ЖСК, жути картони: Стјепановић, Марковић, Ергарац (ТСК), Ђурђић, Џамбас, Савановић, Танасић (ЖСК).

ТСК: Војводић 7, Марковић 7, Милош Ковачевић 7, Бјелановић 7,5, Радичић 7, Николић 6,5, Татић 6,5 (од 46. Ергарац 6,5), Пашка 7, Павлов 7,5 (од 80. Илија Ковачевић - ), Пуповац 8 (од 80. Ћелић - ), Стјепановић 6,5 (од 46. Ђурђевић 6).

ЖСК: Савановић 6,5, Кронић 6, Бајић 6 (од 82. Лазендић - ), Бороја 7, Џамбас 6,5, Танасић 7, Зељко 6, Ђурђић 6,5, Богданов 7,5, Клисара 7, Нинковић 7,5.

Темеринци су приграбили јесење ловорике, а дошли су до вођства у 32. секунди, када се оклизнуо Александар Танасић, па је најбољи стрелац Стеван Павлов, ударцем искоса у даљи угао, постигао најбржи погодак у првенству. Јово Пуповац је промешао одбрану и улетео у казнени простор, где га је непрописно зауставио штопер Тихомир Џамбас. Капитен црвено-белих је преузео одговорност и из казненог ударца дуплирао капитал. На 2:1 смањио је Милош Нинковић, после дијагонале Александра Богданова. Три пута је Предраг Ђурђевић био у шансама да отклони дилеме, али није подесио нишан, за разлику од дефанзивца Немање Бјелановића. Био је највиши у скоку и ударцем главом, уз асистенцију Пуповца из корнера, меч увео у мирнију завршницу по домаћина.

Четири минута пре краја, Александар Богданов је крунисао одличан пас Огњена Клисаре, погодивши доњи угао.

М. Менићанин

Сириг – Татра 4:1 (1:1)

СИРИГ: Спортски центар Мика и Мишке, гледалаца: 80, судија: Милутиновић (Нови Сад), стрелци: Лаковић (из пенала) у 19, Караћ у 65. и 81. и Декић у 66. за Сириг, Ђаковић у 15. минуту за Татру. Жути картони: Хрћан, Курешевић (Татра).

СИРИГ: Ралић 7, Радић 7, Вулић 7 (од 84. Митровић - ), Аћимовић 7 (од 63. Васић 7), Вукеља 8, Караћ 8,5, Косић 8, Лаковић 7,5, Солдат 7, Вујановић 7 (од 46. Ружин 7), Марјанов 7 (од 63. Декић 7,5).

ТАТРА: Хрћан 6, Берић 6 (од 72. Маковник - ), Лончар 6, Петровић 6,5, Ђорђевић 6, Рељић 6, Ђаковић 7, Радин 6,5, Муха 6 (од 80. Крајчик - ), Гргић 7, Курешевић 6.

Сирижани су уписали осми меч без пораза, иако су гости из Кисача повели преко Марка Ђаковића, уз асистенцију Ненада Гргића. Четири минута касније голман Хрћан је оборио Караћа, а Никола Лаковић је из казненог ударца погодио мрежу бившег клуба. Реми није био по мери домаћина, појачали су ритам, па је  Бранко Караћ, у 65. минуту, режирао преокрет, док је 60 секунди касније асистирао Драгомиру Декићу за 3:1. Коначан резултат, поставио је расположени Караћ, претходно му је лопту сервирао Бојан Ружин.

М. Мен.

Јединство - Бачка (Ђ) 2:1 (0:1)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 200. Судија: Кресић (Тител). Стрелци: Јовановић у 73. и 82. за Јединство, а Дејан Тривуновић у 20. м инуту за Бачку. Жути картони: М. Тепић, Јовановић, Јокић, Зукић  (Јединство). Вујовић и Др. Тривуновић (Бачка) Црвени картон: Зукић (Једунство).

ЈЕДИНСТВО: Танкосић, Зорић, Иконић, Вречански (М.Тепић), Димић, Јокић, Ранков (Р.Тепић), Малиновић, Јовановић (Станчић), Бубњевић, Зукић.

БАЧКА: Игњић, Др. Тривуновић, Ћирин, С.Тривуновић, Вујовић, Ђурић, Максимовић, Дангубић, Багић (Рогић), Дејановић, Де. Тривуновић.

Ледена киша и ветар нису утицали на то да преко 200 гледалаца ужива у одличној фудбалској представи. Гости су дошли са јасном намером да победе, а тако су и играли, нападачки, читаво прво полувреме, када су и постигли гол преко агилног Дејана Тривуновића.

У другом делу Јединство је кренуло на све или ништа, а бљеснуо је изванредни Марко Јовановић у 73. и 82. минуту. Поготово је био леп погодак Јовановића, који је после корнера изванредно реаговао и главом матирао комплетну одбрану гостију.

Гости су имали благу наклоност судије Кресића, који је и у самом финишу покушао да помогне гостима продуживши утакмицу без икаквог разлога читавих седам минута.

З. Сиришки

Цемент - Југовић 2:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 80, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Мијајиловић у 38. Ковачевић у 85. (из пенала) минуту. Жути картони: Пековић, Тешановић (Цемент), Мијајиловић, Митровић, Касаповић, Суботин (Југовић).

ЦЕМЕНТ: Мандић 8, Пековић 8, Зекан 8, Мијајиловић 8, Зелић 8, Радуловић 8, Познановић 7, Јеремић 7 (Весовић), Ковачевић 8, Тешановић 7 (Зељковић), Ћук 7.

ЈУГОВИЋ: Срдановић 7, Ђаковић 7, Поткоњак 7, Срдић 7, Суботин 7, Митровић 7 (Гавриловић 6), Ђекић 6 (Касаповић 6), Милојевић 7 (Пантелић 6), Путник 7, Илић 6 (Мудри 6), Николић 7 (Павличевић).

Сусрет старих ривала и овога пута био је на високом нивоу, са много лепих акција и удараца ка голу, а истакли су  се голмани.  на поечтку се играло опрезно,а онда су Беочинци преузели инцијату. А плод такве игре је ефектан поготак Мијајиловића у 38.минуту.

У другом делу гости су покушавали да дођу до изједначења, али чврста одбрана домаћина није се дала изненадити. У самом финишу цементаши су створили неколико прилика, а после оправдано досуђеног казненог ударца постигли су и други погодак.

Б. Старчевић

Бачка (Б) - Црвена звезда 1:3 (0:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 70, судија: Субашић (Ветерник), стрелци: Леђанац у 84. за Бачку, а Станковић у 12. 67. и 85.минуту за Црвену звезду. Жути картони: Мандић, Леђанац, Радосављевић, Виши (Бачка), Марковић (Црвена звезда).

БАЧКА: Мандић, Брнбота (Ђаковић), Костић, Карановић, Панић (Радић), Милић, Радосављевић, Роквић (Глишић), Леђанац, Трифуновић (Куриш), КРстевски.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Попин (Цветиновић), Коларов, Д. Марковић (Живковић), Радуловић, М. Марковић, Хајризи, Николаш (Милак), Марјурић, Стојановић (Караћ), Ђерић (Савић), Станковић.

Млади фудбалери Црвене звезде одиграли су добар меч по тешком терену у Бегечу и сигурном игром славили. Расположен је био Немања Станковић који је постигао три гола за госте.

М. П.

Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 2:1 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 250, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Драгољевић у 59. (из пенала) и Крповић у 80. за Фрушкогорац, а Девић у 53. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Крповић, Теофиловић (Фрушкогорац), Антонић, Стојановић,Чергић, Клинцов, Гаџић, Јевтић (Фр. партизан). Црвени картони: Чергић, Томљановић (Фр. партизан).

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Теофиловић, Паунић, Драгојловић, Балетић, Н. Сапунџић (Петровић), Радаковић (В. Сапунџић), Туцаков, Крповић, Попадић (Зековић), Перовић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Георгијевић, Д. Девић, Антонић, Берић (Јевтић), Клинцов, Стојановић, В. Девић, Дулић,Чергић, Малиновић (Ј. Девић), Гаџић.

Комшије су одиграли нервозну утакмицу, прштало је на све стране, а Фрушкогорац је дошао до победе. Гости су повели 53.минуту Девића, шест минута касније је судија Николаш је показао на белу тачку, сигуран реализатор је био Драгојловић. У 80. минуту је Крповић успео да савлада Георгијевића. У финишу утакмице видели смо и немиле сцене незадовољни суђењем Буковчани су насрнили на судије па су црвене картоне добили су Чергић и Томљановић који је био на клупи.

М. П.

Футог - Динамо 2:1 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Чубанов (Руменка), стрелци: Медић у 43. Вулић у 93. за Футог, а Живко у 80. минуту за Динамо. Жути картони: Бероња и Јазић (Футог), Мартиновић, Савић, Бикицки, Прерадовић (Динамо).

ФУТОГ: Петровић, Сакач (Јазић), Вулић, Алексић, Чепић, Сирар (Мартић), Шапић, М. Медић (Гери), Стевановски, Бероња (В. Медић), Рарачанин (ТОполић).

ДИНАМО: Мартиновић, Милетић, Савић, Грујић,Живко, Манојловић, Михајловић, Бикицки, Сабо, Прерадовић, Мишкић (Бабић).

Тешком муком Футожани су дошли до победу у сусрету са екипим Динама. Истина домаћи су повели, а пред крај меча Игор Живко је изједначио. Међутим, у трећем минуту Вулић је успео да постигне погодак и донео победу свом тиму.

М. Н.

Омладинац - Петроварадин 0:2 (0:1)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија: Пантић (Нови Сад), стрелци: Поповић у 28. и Ерцег у 76. минуту. Жути картони: Мартиновић, Ђукановић (Омладинац), Пена, Поповић, Радојковић (Петроварадин). Црвени картони: Савић, Ђукановић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Муњаш, Савић, Накомчић, Анђелковић (Зељковић), Ћупина, Хернаус, Мартиновић, Ристић (Стојановић), Дубачкић (Суботић), Косијер, Ђукановић (Бакић).

ПЕТРОВАРАДИН: Зељко, Гардиновачки, Кнежић, Шимулија, Васић (Будечевић), Ерцег, Павков, Пена (Сурдучки), Мудрић (Комазец), Поповић (Лотина), Радојковић.

Успели су фудбалери Петроварадина да победе у Степановићеву захваљујући добре игре навалног реда. Домаћи фудбалери су покушали све да дођу до нових бодова и на зимску паузу да оду са бољим учинком, међутим нису успели да савладају Зељка. Гости су у 28. минуту повели голом Николе Поповића. У другом делу домаћи фудбалери су остали са десеторицом на терену, у 70. минуту судија Пантић је због неспортског понашања искључио Савића. Врло брзо играча више су искористили фудбалери Петроварадина и постигли погодак и решили утакмицу.