Реми у режији судије Пипера

Борбена, не и квалитетна фудбалска представа која је виђена на “Карађорђу”брзо би била заборављена да њен централни актер није био судија Петар Пипер из Чачка . Његова арбитража је најблаже речено била срамна.
Бабић у дуелу са фудбалерима Радничког

Суђење како је виђено у дуелу између Војводине и Радничког сигурно годинама није виђено у Новом Саду, јер се поменути арбитар својски потрудио да Раднички дође до бодова. Ипак, то му није успело јер није могао да да гол уместо њих, а у намери је спречио и млади голман Војводине Емил Роцков, у моментима када је Војводина остала са играчем мање, а Нишлије у пар наврата озбиљније припретили.

Од старта је било јасно да је Раднички солидна, дефанзивно оријентисана екипа која је од старта и играла снажан пресинг на својој половини. Прву запаженију акцију  домаћи су  имали у 10. минуту када је Бабић освојио лопту на половини терена, потом прошао по десној страни, центрирао, али је на месту био штопер гостију Живковић. Први покушај Нишлије су имале у 15. минуту када је Којић лепо прихватио лопту, али са ивице шеснаестерца шутирао високо преко гола. Солидан покушај црвено-бели извели су у 23. минуту  када је Јованчић упослио Лакићевића на десној страни, овај из прве убацио на ивици петерца ка Трујићу, али је у последњем тренутку Живковић избио лопту испред нападача Војводине. Уследио је период без већих узбуђења пред оба гола, а онда је уследио моменат када су сви на стадиону могли да закључе откуд су се на кладионицама пре меча појавиле крајње чудне квоте по којима је фаворит на мечу био Раднички.

Наиме, у 41. минуту Антић је центрирао са леве стране, а Спремо је упутио ударац главом и савладао голмана Зоговића, након дуела са противничким играчем сасвим уобичајеним у фудбалу, али је судија Пипер на запрепашћење присталица Војводине поништио гол. По његовим гестикулацијама могло се закључити да је показао наводно одгуривање Милана Спрема, самим тим и фаул крилног играча Војводине због чега погодак није признат.

У другом полувремену настављена је трагикомична режија судије Пипера који је сваки дуел и контакт играча пресуђивао у корист Радничког. У 59. минуту Војводина је имала најбољу шансу када је Лакићевић прошао по десној страни, убацио у лопту у средину, уа њу је натрчао Зличић, али је са 13-14 метара тукао право у Зоговића. А онда, у 70. минуту највећа фарса судије Пипера после поништеног гола: Планић је направио прекршај на тридесетак метара од свог гола за који је крајње упитно да ли је постојао, али арбитру ни то није било довољно па му је показао жути картон, а када је штопер Војводине бурно одреаговао показао му је и црвени.

До краја утакмице Војводина се углавном бранила, а у 80. минуту извела лепу контру коју је Кнежевић завршио ударцем преко гола. Нишлије су имале шансе у 83. минуту, када се Којић у изгледној ситуацији спетљао и у у 87. преко Попаре када је Роцков сјајно одбранио његов шут.

Због свега приказаног фудбалери Војводине су испраћени овацијама са стадиона, а из црвено-белог табора нико судији Пиперу није желео да пружи руку.

Д. Кнежић

Велики аплауз
Једини и велики аплауз судија Пипер је добио када се случајно спотакао преко Трујића који је лежао на земљи. То је за домаће гледаоце био најрадоснији тренутак.

Војводина - Раднички (Н) 0:0

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца 1000, судија: Пипер (Чачак). Жути картони: Трујић, Спремо, Јованчић, Стеменић, Планић, Кнежевић (Војводина), Јовановић, Апостоловић (Раднички).  Црвени картон: Планић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Ковачевић 6, Лакићевић 6, Планић 6, Бабић 6 (Овусу), Антић 6, Јованчић 6, Стаменић 6 (Кнежевић), Трујић 6, Спремо 6 (Вукасовић), Зличић 6.

РАДНИЧКИ: Зоговић 6, Живковић 7, Траванчић 6 (Попара), Арсић 6, Петровић 6 (Апостоловић), Томић 6, Мркић 6 (Станојевић), Јовановић 6, Нома 6, Станковић 6, Којић 6.