Ривер из ВАР пенала у финале Копа либертадорес

ПОРТО АЛЕГРЕ: Невероватним преокретом фудбалери Ривер Плате победили су Гремио 2:1 и прошли у финале Копа Либертадорес у мечу у коме је жандермерија на крају морала да штити судију Андреса Куњу од напада бразилских играча због досуђеног пенала у 90. минуту преко ВАР-а.
Gremio River plejt/EPA/Antonio Lacerda

Гремио је из Аргентине донео тријумф 1:0 и у Порто Алегреу водио истим резултатом преко Лео Гомеса све до 82. минута, после чега је све "просуо".

Рафаел Боре је изједначио ударцем главом, а онда је у центру пажње био тренутак када је колумбијски арбитар, који је судио на Мундијалу у Русији на три утакмице, после прегледа путем ВАР-а показао на "белу тачку" због играња руком Брешана и искључио га.

Тада су Бразилци напали судији, па је жандармерија морала да реагује и опколи цео судијски тим на челу са Куњом.

После девет минута прекида Гонзало Мартинез је погодио из пенала и одвео Ривер у финале, где га највероватније чека велики ривал Бока Јуниорс (победила Палмеирас 2:0 у првом мечу).