СЕХА лига: Војводина и Железничар нерешено након плавог картона

У 10. колу СЕХА лиге рукометаши Војводине нису успели да на Сланој бари савладају нишки Железничар, 27:27 (12:11).
vojvodine rukometasi

Ово је био њихов трећи меч ове сезоне. Новосађани су водили током већег дела утакмице, одржавали су предност од два гола разлике да на две минуте до краја повећали на три разлике (27:24).

Гости су на 11 секунди до краја смањили на гол разлике (27:26).

Ипак, када се мислило да је Војводина решила меч у своју корист, Станковић је направио црвени картон па и плави дирајући лопту након прекида судија, па су гости извели седмерац на крају који је реализовао Марковић за 27:27.

Најефикаснији у редовима Војводине били су: Грозданић са 8 голова (седмерци 4/5), Станковић са 5 голова, Челица са 4 гола, Томић и  Николић по три гола.

Код гостију из Ниша: Марковић 8 и Вејин 5 голова.

М. К.

ВојводинаЖелезничар 27:27 (12:11)

НОВИ САД: Дворана Слана бара, гледалаца: 150, судије: Саторyија и Панyић (БиХ). Седмерци: Војводина 6 (4), Железничар 4 (3). Искључења: Војводина 14, Железничар 18 минута.

ВОЈВОДИНА: Ничић, Милић 1, Мирковић, Челица 4, Потпара, Перовић 2 (7 одбрана), Маријанац, Продановић, Томић 3, Станковић 5, Николић 3, Роган, Веркић, Милашевић, Грозданић 8 (4), Вучићевић 1.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Миловановић 2, Поткоњак, Станојевић, Сретеновић 3, Мађар, Вејин 5, Лазић (1 одбрана), Милосављевић 1, Живковић 3, Стошић (4 одбране), Спасић, Марковић 8, Јевтић 2, Дамјановић 1, Кљајић 2, Павловић.