Сомборска лига: Бачани ухватили сламку спаса

Тврђава - Русин 4:3 (2:0)
lopta

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија Б.Царић (Сомбор),стрелци Радаковић у 22. и у 26. Ђенадија у 48. и Ралевић у 80. за Твђаву а Кулић у 66. Н. Ковачевић у 69. и Бранковић у 74.минуту за Русин.

ТВРЂАВА: О. Чучковић, Милиновић, Бундало, М .Ковачевић, Шомоши, Радаковић, Гојић (Ђенадија), М. Агбаба, Ралевић, Вучић, Ћулибрк.

РУСИН: Калинић, С. Тома, Холик, Ланчужанин (Чонка), Малацко, Н. Ковачевић, Ђуђар, Будински (Сајанковић), Кулић, Бранковић, Данојевић.

Дављеник ухатио се за сламку спаса.Тио се односи на фудбалере Тврђаве. А почетком другог полувремена Бачани су имали високу предност од три гола разлике, а у драматичној завршници, ипак изборили су минималну победу.

Ђ. Шт.

ПолетБорац (БГ) 5:0 (2:0)

КАРАВУКОВО: Стадион „Златомир Стефановић Злаја”, судуија: Вујић (Кула), стрелци: Никић у 13. Стојиљковић у 35. Стојковић у 58. Станковић у 66. и Малиновић у 88. минуту. Жути картони: Милуновић, Р. Миленковић, Никић, Ивановић (Полет), Кртинић (Борац).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић (Малиновић), Дорословац, С. Станковић, Ж. Станковић, Стојиљковић (Стаменковић), Миленковић, Стошић (Стојковић), Никић, Јовчић.

БОРАЦ: Обрадовић, Нешковић, Субашић, Кртинић, Иванић, А. Покрајац, Жегарац, Чутурило. Б. Покрајац, Обрадовић, Даутовић.

На општинском дербију у Каравукову домаћи тим је остварио убедљиву победу против ослабљене екипе из Бачког Грачаца. Током читавог меча екипа тренера Ивице Панчића је стварала шансе, диктирала темпо и постигла пет погодака.

Већ у 13. минуту поготком Душана Никића домаћи тим је дошла до предности. Пред крај првог полувремена Јован Стојиљковић успешно круниша напад свог тима за други погодак. У наставку меча домаћи фудбалери преко Стојковића, Станковића и резервисте Малиновића постижу још три поготка и тиме забележили убедљиву победу.

С. Јовин

Славија - Маглић 3:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, судија: Кисин (Бач), стрелци: Рогановићу 45. Давидовић у 53. и 78. минуту. Жути картони: Бенка (Славија), Спасић (Маглић)

СЛАВИЈА: Вучетић, Заскалицки, Бенка (Петровић), Јушковић, Рогановић (Болехрацки), Шмит, Кухта (Зејак), Вељковић (Чобрда), Плавшић (Шустер), Давидовић, Грња.

МАГЛИЋ: Радишић, Тадић, Туцић, Спасић, Шијаковић. Мир. Илић, Прерадовић, Сергеј, Адамовић, Н. Илић, Стјепановић.

Просечна фудбалска представа са два различита полувремену. У првој се водила равноправна борба без много шанси, док је у другом полувремену темпо дали домаћини. Повели су домаћи у 45. минуту када је Бенка прошао по левој страни, ушао у казнени простор, упослио Рогановића, а овај послао лопту у мрежу. У 53. минуту Јушковић је успослио Давидовића на средини терена и који је послао лопту у мрежу. у 78. Минуту поново Јушковић упослио Давидовића који је поново постигао погодак.

Ј. Шустер

Станишић Кордун 2:4 (2:1)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Н.Малић (Бачка Паланка), стрелци: Ердеи у 11. и Вила (аутогол) у 27. минуту за Станишић, а М. Караш у 40. Марко Чекелиш у 47. Л. Караш у 67. и Секулић у 80. минуту за Кордун, жути картон: Вуковић (Кордун)

СТАНИШИЋ: Молнар, Басарић, Павин, Д. Богуновић, Станковић, Ресановић, Ћук, Пуцар (М. Богуновић), Ердеи, Вујин, Матијас.

КОРДУН: Королија (Мишчевић), Л. Караш, Вила (Бараћ), Ковачевић, Поповић, Чешновар, Марко Чекелиш, М. Караш, Вуковић (Продановић), Милетић, Секулић (Градинац).

Стицајем околности, Кордун ‘’ гостовао’’ је лидеру на свом терену. Станишићанима је припало прво полувреме док су фудбалери из Кљајићева у потпуности,доминирали у другом делу утакмице.

Ђ. Шт.

БСК - Будућност (Г) 0:0

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК:-а, судија: Вујаковић (Црвенка). Жути картони: Ђурђевић (БСК), Ђилас, Бучик, Ђокић (Будућност).

БСК: Немет 7, Стојаковић 7, Драговић 6 (Чанковић 6), Божић 7, Зеленовић 7, Ђурђевић 7, Бељански 6 (Симић),  Станковић 6, Станић 7, Дивјак 6, Медић 6.

БУДУЋНОСТ: Дукић 9, Бучик 6 (Јакуш 6), Љубичић 7, Колар 7, Петровић 7, Поповић 7, Јованов 6, Катиак 6, Ђилас 6 (Чипкар 6), Царић 6, Ђокић 6, Адамек 7.

Брестовчани су играли борбено, стварали су шансе, али гостујући голман Дукић био је несавладив. Гостимсу имали неколико шанси али су били неефикасни.

А. Чичић

КулпинЖАК  2:1 (0:1)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, судија Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Зеленак у 47. и Кајтез (из једанаестерца) у 67. за Кулпин, а Хостиеславски у 5. минуту за ЖАК.

КУЛПИН: Вученовић, Лучановић, Танкосић, Зеленак (Спевак), Замфировић, Мрђан (Санишић), Попржен, М. Бургер, Влајнић (Шекез), А. Хашка, Кајтез.

ЖАК: Козлина (Лагунџин), Милановић (Сазданић), Дабић (Гагић), Кнежевић, Банић, Пауновић, Ковачевић, Хостиеславски, Вулин,Јовановић (Бурес), Терзија (Штимац).

Велики резултати преокрет, у другом полувремену, направили су фудбалери Кулпина. У ствари, Кулпинци су освојили веома значајне бодове у борби за опстанак.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) – Борац 4:2 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Лазаревич у 43. Нововић у 54. и 63. и Ивановић у 78. за Раднички, Ђукић у 75. и 82. минуту за Борац. Жути картони: Гламочанин, Алексић, Кардинал (Раднички), Лакатош (Борац).

РАДНИЧКИ: Ђокић 8, Алексић 7 (Комар 7), Гламочанин 7 (Нововић 8), Петковић 7, Кесић 7, Сантрач 8, Стојановић 7 (Петровић 7), Црњански (Игњатовић 7), Кардинал 7 (Ивановић 8), Лазаревић 8, Нинков 7.

БОРАЦ: Милисављевић 6, Козомора 6, Гламочанин 7, Вранац 7, Вјетровић 7, Солдат 7, Алексић 7, Лакатош 7 (Ђукић 8), Јандрић 7, Баланго 7, Дробњак 7.

Ратковчани су освојили веома важне бодове, бољом игром током читаве утакмице. Гости су се приказали као врло добра и искусна екипа. Млади играчи Радничког Сантрач, Лазаревић, Нововић и Ивановић оправдали су поверење тренера Вучковића како игром тако и ефикашношћу. Резервиста гостију Ђукић постигао је два гола и унео неизвесност. Најлепши погодак постигао је Ивановић лоб ударцем савладао је голмана гостију.

А. Чичић

Будућност (М) - Омладинац 2:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, судија Н. Кузмановић (Кула) стрелци:  Кућенић  у 55. и Хајдуковић у 61. минуту. Жути картони: Бојанић, Хајдуковић, Копања, Павловић (Будућност), а Ранчић (Омладинац). Црвени картон: Ранчић (Омладинац)

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Меселџија, Радичић, Копања, Рађеновић, Буквић (Марчета), Кућенић, Јурчевић (Бошњак), Вићентијевић (Павловић), Зељко (Антонић), Ковачевић (Хајдуковић)

ОМЛАДИНАЦ: Мајсторовић, Стевановић, Ресановић (Јока), Лесковац (Топаловић), Суботић, Бандобрански (Радуљко), Ковачић (Јелић), Басарић, Ранчић, Гргић, Мијић (Асан).

Нису фудбалери буковачког Омладинца представљали сувише неугодног ривала за Младеновљане. У другом полувремену ствари дошле су на своје место.

Ђ. Шт.

Кулпин - ЖАК 2:1, Славија - Маглић 3:0, Полет - Борац (БГ) 5:0, Будућност (М) - Омладинац 2:0, Тврђава - Русин 4:3, БСК - Будућност (Г) 0:0, Раднички - Борац 4:2, Станишић - Кордун 2:4, Задругар - Будућност (П) 2:3.

1. Станишић       31     23     2      6      84:32        71

2. Будућ. (П)      31     19     4      8      65:34        61

3. Будућ. (М)     31     15     11     5      62:25        56

4. Раднички       31     14     5      12     48:51        47

5. Русин    31     14     4      13     65:53        46

6. Борац (БГ)     31     13     6      12     53:55        45

7. ЖАК      31     13     5      13     51:43        44

8. Полет    31     14     2      15     42:38        44