СОМБОРСКА ЛИГА: Блистао голман Лугоња

Борац (О) - Будућност (М) 2:3 (0:2)
fudbal

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 400, судија: Јакић (Бач), стрелци: Јовановић у 58. и Јандрић у 66. за Борац, а Радичић у 13. (из пенала), Гојић у 42. и Јурчевић у 50. минуту за Будућност. Жути картони: Крстић, Марковић, Д. Баланго (Борац).

БОРАЦ: Крстић 7, Марковић 6, Д. Баланго 6 (М. Козомора 6), Вранац 7, Вјетровић 7, Солдат 7, С. Баланго 7, Гајић 7, Јовановић 7, Станишић 6, Јандрић 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 8, Прошић 7, У. Копања 7, Радичић 8, Л. Копања 7, Антонић 7, Меселyија 7, Кучевић 8, Јурчевић 7, Гојић 8, Гајдобрански 7.

Иако су фудбалери Борца  били надмоћнији и упутили више удараца према голу гостију, нису победили јер је блистао ветеран  Радивоја Лугоње. Гопсти су из оправданог пенала дошли у вођство, а резултат је повисио Гојић.

На почетку другог дела гости су постигли и трећи погодак са 20 метара. Играчи Борца успели су да смање резултат, али нису успели да изједначе.  Владимир Станишић је пред крај сусрета имао колосалну шансу, али је шутирао крај гола.

Б. Гајић

Борац (БГ) - ЖАК 0:5 (0:3)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Девић (Бачка Паланка), стрелци: Лучић у 5. и 33. Хосциеславски у 21. Сазданић у 79. Ковачевић у 88. минуту. Жути картони: Жегарц, Стокић, Ивић (Борац), Лучић (ЖАК).

БОРАЦ: Кнежевић 6. Мијатовић 6, Ивић 6, Чутурило 7, Зелић 7, Иванић 6 (Чанковић 6), Илић 6, Жегарац 7, Ћук 6, Стокић 6, Обрадовић 6.

ЖАК: Козлина, Шимунов 7 (Штимац 7), Дабић 8, Видовић 7 (Гагић), Тевановић 7, Панић 7, Пауновић 8, Хосциеславски 7 (Сазданић 7), Нинковић 7 (Опачић 7), Лучић 8, Ковачевић 7.

Борац је наступио у ослабљеном саставу и није се могао супротставити одличним гостима. Агилни Дабић и убијити Лучић креирали су врло добру и одговорну игру, која је резултирала убедљивом победом.

А. Чичић

Русин - Братство 0:3 (0:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија:С. Станишић(Бачка Паланка), стрелци: Макар у 35. и Владетић у 56.  и 75. (оба из једанаестераца) минуту,жути картони: С. Тома, Кочиш, Ланчужанин, Марковић, Ф. Вујовић (Русин), а Владетић, Сапозниченко (Братство).

РУСИН: Кронић, С. Тома (Чернок), Кочиш, Ланчужанин, В. Вујовић, Павловић, Сајанковић, Марковић, Кулић, Сушић, Рац (Ф. Вујовић).

БРАТСТВО: Ићитовић, Владетић (Штрбац),Јеровић, Стојшић, Вуковић, Коњовић, Макар (Чвокић), Вејновић, Сапозниченко (Пешић), Крстић, Влајић.

У већем делу утакмице,фудбалери домаћег тима парирали су Пригревчанима. Али никако нису могли Крстурци да избегну убедљив пораз.

Ђ. Шт.

Раднички(Р) - Липар 0:2 (0:1)

РАТКОВО: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија: Мацановић (Сомбор), стрелци: Нестеровић у 35. Поповић у 80. минуту. Жути картони: Прелић (Раднички), Нестеровић, Поповић (Липар).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 6, Алексић 6, Гламочанин 6, Кршић 7, Стојановић 6 (Гуглета 6), В. Ђокић 6, Прелић 7, Кардинарл 6, Бадивук 6 (Спасићш 6), Милојевић 6 (Дакић 6), Црњански 7.

ЛИПАР: Зракић, Мијић 7, Трешњић 7 (Вуковић), Басарић 7, Авдаловић 7, Лалић 7, Шеган 7, Поповић 7, Новаковић 7, Несторовић 7, Пејић 7.

Домаћин је приказао слабу и неборбену игру, гости су то искористили, постигли два лепа гола и однели бодове. Играч утакмице је младо Несторовић, који је био незадржив.

А. Чичић

ЦрвенкаВојводина 5:3 (2:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Yомба“,  гледалаца 38. Судија: Манић (Каравуково). Стрелци: М.Суботић у 7. и 85. Шакић у 40. и 72. и Бабић у 70. минуту за Црвенку а Љ. Јованов у 15. и 56. и Тури у 55. за Војводину. Жути картони: Бакић (Црвенка), Ненадић (Војводина).

ЦРВЕНКА: Гостовић 7, Бабић 8, Ј.Суботић 7, Ми. Керекеш 7, Бешић 7 (од 60. Шумар 7 ), Шакић 8, М.Суботић 8, Ма.Керекеш 7, Бошковић 7, Матошевић 7 (од 90. Калезић -), Бакић 7

ВОЈВОДИНА: Бугарски 6, Ненадић 6 (од 90. С.Јованов -), Рамић 6, Николић 6, Тури 7, В.Јованов 6, Д.Ранисављев 6 ( од 72.М.Јованов -), Танчић 6, Алексић 6, Љ.Јованов 7

Црвенчани су у првом делу имали теренску инцијативу и са минималним вођством су отишли на одмор. У наставку утакмице гости су искористили грубе грешке одбране домаћих,  па је прво Тури у 55.минуту  са петерца угурао лопту у гол.  Гостовића за изједначење да би минут касније Љ.Јованов искоса из гужве довео госте у вођство. Уследиле су,потом, лепе акције Црвенке које су крунисане изједначујућим поготком  Бабића у 70. минуту и затим по други пут уписани у листу стрелаца Шакић и М.Суботић.

Т. Јововић

Будућност (П) - Раднички (С) 6:0, Будућност (Г) - Кордун 2:1, Полет - Наша звезда 2:0, Русин - Братство 0:3, Борац (О) - Будућност (М) 2:3, Борац (БГ) - ЖАК 0:5, Раднички - Липар 0:2, Црвенка - Војводина 5:3.  1. Братство       9      9      0      0        36:4  27

2. Раднички       9      7      0      2      22:9  21

3. ЖАК      9      5      2      2      21:10        17

4. Полет    9      5      2      2      15:5  17

5. Н. звезда       9      5      1      3      20:14        16

6. Борац (БГ)     9      5      1      3      18:16        16

7. Русин    9      5      0      4      15:17        15

8. Будућност (П)        9      4      1      4      22:17        13

9. Борац (О)      9      4      1      4      22:19        13