СОМБОРСКА ЛИГА Будућност (П) - Војводина (Т) 3:3 (0:2)

Када се гледаоцима учинило да çе фудбалери товаришке Војводине да остваре нову победу, онда уследио је страховити финиш првотимаца парошке Будућности.
Ekipa Tvrđave iz Bača  foto:privatna arhiva

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:200, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Максимовић у 79., Човић у 81. и Јелић у 90. за Будућност, а Тури у 2., М. Ранисављев у 6. и Дмитровић у 74. минуту за Војводину, жути картони:Попов, Нешковић, Јелић, Максимовић (Будућност), а Бојанић (Војводина), црвени картон: Попов (Будућност) у 89. минуту.

БУДУЋНОСТ: Вучинић, Попов, Максимовић, Бачанов, Абаyић, Ерак (Човић), Д. Агбаба, Нешковић, Вујасиновић, М. Козомора, Јелић.

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Г. Станојев (Бојанић), Вулић, Вујановић, Дмитровић, Д. Ранисављев (М.Станојев).

Када се гледаоцима учинило да çе фудбалери товаришке Војводине да остваре нову победу, онда уследио је страховити финиш првотимаца парошке Будућности. Попут Феникса, изабраници тренера Зорана Марића, за једанаест минута од 0:3 стигли су до крајњих 3:3 и - до освајања драгоценога бода. Товаришане су оставили  у чуду и свргнули су их са лидерске позиције на првенственој табели.

Тврђава - Раднички (Р)  2:0 (2:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца: 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Марчета у 26. и Малешевић у 32. минуту, жути картони: Шомоши (Тврђава), а Ф.Милуновић (Раднички).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић, Грујић, Вујиновић, Шећеров, Шомоши (Штрбац), Марчета, Малешевић (Ђенадија), М. Агбаба, Ралевић, Д. Николић (Милешевић).

РАДНИЧКИ (Р): Кузмановић, Ф. Милуновић (Радојчић), Лазаревић, Црњански, А. Милуновић (Милојевић), Кувељић, Кардинал (Сантрач), А. Петковић, Алексић, Кесић, Н. Петковић.

Утакмица у Бачу протекла је у потпуној доминацији фудбалера Тврђаве. У ствари, пулени тренера Драгана Рајковића пропустили су дивну прилику да до врха напуне мрежу Ратковчана.

Занимљиво је да су стрелци домаћег тима Марко Марчета и Петар Малешевић голмана гостију Ненада Кузмановиçа савладали на готово идентичан начин. Головима претходиле су дубинске лопте  које су Марчета и Малешевић зналачки реализовали.

Русин - Будућност (М) 2:1 (2:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Ј.Јериловић (Апатин), стрелци: Давидовић у 20. и 33. (из једанаестерца) минуту за Русин, а Велемир у 13. минуту за Будућност, жути картони: М. Нађ,Б. Нађ, Малацко, Харди (Русин), а Бојанић, Антонић, Велемир, Стојисављевић (Будућност).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Б. Нађ, Харди(Мањош), Малацко (Виславски), Боднар, О.Марковић, Ђукановић, Давидовић, Д. Будински.

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Меселyија (Бајић), Радичић, Л. Копања, Антонић, Јурчевић, Н. Копања (Баланго), Стојисављевић, Велемир, Бошњак (Мишковић).

У раној фази утакмице, најбољи стрелац Младеновљана Добривоје Велемир приредио је хладан туш за навијаче и играче домаћег тима. Али, фудбалери Русина брзо опоравили су се од шока. Агилни и ефикасни Дејан Давидовић, у кратком интервалу, у два наврата савладао је младог чувара мреже гостију Душана Бојанића и донео је потпуни резултатски преокрет. Израстао је Давидовић у најбољег актера меча.

Маглић - Кордун 0:4 (0:1)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:200, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), жути картони: Прерадовић, Мркоњић, Васић (Маглић), а Богуновић, Милетић, Марко Чекелиш (Кордун), црвени картон: Стјепановић (Маглић) у 54. минуту.

МАГЛИЋ: Радишић, Рупар (Тројановић), Крајновић, Мркоњић, Стојисављевић, Прерадовић, Дмитровић (Михајлов), Человски (Васић), Зеленак, Сантрач, Стјепановић.

КОРДУН: Цурновић, Миле Чекелиш, Грујин (Трбојевић), Цимеша, Поповић, Чешновар, Марко Ћекелиш, Богуновић, Медаковић, Милетић, Чвокић (Милетић).

Фудбалери Кордуна из Кљајичева убедљивим тријумфом обележили су прво гостовање у Бачком Маглићу. Прилику да се упишу у листу стрелаца искористили су Дамир Богуновић, Марко Медаковић и Марко Чекелиш, а капитен гостију Марко Цимеша није реализовао једанаестерац. У 54. минуту утакмице, искусни Цимеша, са „беле тачке„, промашио је читав противнички гол. Ваља истаћи, да су и Магличани створили три изгледне шансе, али оне су отишле у неповрат.

Припремио: Ђ. Штрбац

Полет - Херцеговац 0:1 (0:0)

КРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: В. Хрњез у 90. минуту. Жути картони: Јовчић, Стошић, Ј. Стојковић (Полет), Новчић, М. Хрњез (Херцеговац).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7, Илић 7, Дорословац 7, С. Станковић 7, Ж. Станковић 7, Стошић 7, Јовчић 7, Стојиљковић 6 (Ј. Стојковић 6), Богдановић 7 (Д. Стојковић), Малиновић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 8, Лаћарак 7, С. Хрњез 7, Родић 7, Вукосав 7 (М. Хрњез), Поткоњак 6 (Бабић 7), В. Хрњез 7, Ивеља 7, С. Рачић 7, Дујаковић 7 (Л. Рачић), Новчић 7.

У Каравукову је виђена веома добра и борбена игра. У првом делу обе екипе пропустиле су по једну повољну прилику. У другом делу наставило се у истом темпу, али ову лепу утакмица покварила је лоша судијска тројка. У неколико наврата домаћин је драстично оштећен за два потпуно чиста пенала. Гости су постигли победоносни гол у надокнади времена и однели бодове.

А. Чичић

Борац - БСК 5:1 (3:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште  Борца, гледалаца 300, судија: Пилић (Кула), стрелци: М. Јовановић у 10. Јандрић у 20. и 86. Поњевић у 27. С. Козомора у 88. за Борац, а Плавшић у 17. минуту за БСК.

БОРАЦ: Ђукић, П. Козомора 7, Попадић 7 (Дробњак 7), С. Козомора 8, Вјетровић 7, Врнац 7 (Станковић), Баланго 7 (Соколови 7), Поњевић 8, Јандрић 8, М. Јовановић 8, Солдат 7.

БСК: Косовић 7, Станић 6, Бељански 6, Савић 6, Милошевић 7, Молнар 6, Плавшић 7, Станковић 6, Салаји 7, Данојевић 6.

Играчи Борца потпуно заслужено су победили борбену екипу БСК-а из Бачког Брестовца која је допутовала у Обровац са само 10 играча. Бројчано јачи домаћи су играли нападачки, па је створено доста шанси. Виђена су два евро - гола, Поњевић је из слободног ударца скинуо паучину са десног угла гола Коњовића. Симеун Козомора је такође са 30 метара из игре јаким ударцем постигао који није могао да одбрани голман госитију.

Код госију Плавшић је погодио мрежу. Ређале су се шансе као на траци а у листу стрелаца су се уписали Јандрић и Козомора. Нападачи Борца су пропустили пет стопостотних шанси које је голман гостију зауставио.

Б. Гајић

Русин - Будућност (М) 2:1, Маглић - Кордун 0:4, ЖАК - Омладинац 1:1, Тврђава - Раднички 2:0, Кулпин - Славија 0:6, Борац 46 - БСК 5:1, Будућност (П) - Војводина 3:3, Полет - Херцеговац 0:1.

1. Херцеговац      11     9      0      2      33:9         27

2. Војводина        11     8      2      1      34:13        26

3. Борац              11    8      0      3      39:17        24

4. Славија            11    7      2      2      35:11        23

5. Раднички         11     6      2      3      27:14        20

6. Кордун             11    6      2      3      22:11        20

7. Будућ. (М)       11     6      1      4      32:17        19

8. Русин              11     5      2      4      27:22        17