Сомборска лига: Обровчани славили у дербију

​​​​​​​Борац - Херцеговац 3:2 (1:1)
Borac-Obrovac-696x387

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалца 700, судија: Д. Пантић (Карвуково), стрелци: Максимовић у 18. (из пенала), Јандрић у 54. Станишић у 77. за Борац, а С. Рачић у 27. минуту (из пенала), Новчић у 82. минуту за Херцеговац. Жути картони: Гајић, М. Јовановић, Солдат, Барланго, Максимвоић (Борац), Бабић, Родић, Л. Рачић, Новчић (Херцеговац).

БОРАЦ: Ђукић 8, Лакатош 7 (Поњевић 7), Максимовић 9, С. Козомора 8, Вјетровић 9, Солдат 9, Барланго 8 (Попадић), Гајић 7 (С. Јовановић 7), Јандрић 8, М. Јовановић 8, Станишић 9.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 7, Поткоњак 7, Смајић 7 (Вујовић), Родић 7, Бабић 7 (С. Хрњез 7), Лаћарак 7, Тривуновић 7, В. Хрњез 8, С. Рачић 8, Дујаковић 7 (Л. Рачић 7), Новчић 8.

Фудбалери оба тима нису се штедели. Домаћи су у првих пола сата показали да желе само победу. После прекршаја гостију у шеснаестерцу досуђен је пенал за домаћина кога је лако реализовао искусни штопер Горан Максимовић. Гости су такође узвратили из оправдано досуђеног пенала, а стрелац је био Стеван Рачић.

У другом полувремену домаћи су диктирали темпо и повели преко Милоша Јандрића који је одбијену лопту од пречке са пет метара спровео у мрежу. Сјајни Владимир Станишић је постигао из контре и трећи гол за Борац, да би гости преко Зорана Новчића пред крај сусрета из близине ублажили пораз.

Б. Гајић

Тврђава - БСК 3:1 (3:0)

БАЧ: Игралиште Тврђава, гледалаца:300, судија: В.Стојаков (Сомбор), стрелци: Малешевић у 15. и Д. Николић у 38. и у 41. минуту за Тврђаву, а Кораћ у 55. минуту за БСК, жути картони: Милешевић (Тврђава), а Кораћ (БСК).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић, (Штрбац), Вујиновић, Шомоши, Марчета, Малешевић (Ђенадија), М. Агбаба, Ралевић, Грујић, Милешевић, Д. Николић (Гламочанин).

БСК: Молнар, Станић, Медић, Божић, Ђурђевић, Станковић, Милановић (Бељански), Кораћ, Комазец, Плавшић, Салаи.

Фудбалери Тврђаве прекинули су низ пораза. Овога пута играли су  полетно, амбициозно и изнад свега ефикасно. Бачани су недостижну предност стекли у првом делу, преко луцидног Петара Малешевића и двоструког стрелаца Данијела Николића, који су умешно завршили три сјајне акције своје дружине.

У другом делу меча, првотимци Тврђаве као да су се задовољили убедљивим вођством и опустили се. То су носиоци игре БСК-а, у једном тренутку, искористили и преко агилнога Јована Кораћа постигли су почасни гол. Претходила је течна и прецизна акција.

Кулпин - Војводина (Т) 1:4 (0:2)

КУЛПИН: Игралиште поред канала ДТД, гледалаца: 150, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелци: Н.иколић у 80. за Кулпин, а Вучић у 31. и 84, Д. Ранисављев у 41. и Т. Николић у 70. минуту за Војводину.

КУЛПИН: Коларски, Моравек (Н. Николић), Бајац, Дамир Губаш, Куђерски, Лукић, Д. Николић, М. Бургер, Радовановић, Шекез (Церовски), Ђ. Бургер.

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Т.Николић, Рамић, Мустафовић, Башић, Г. Станојев (М. Ранисављев), Субић, Вучић, Дмитровић, Д. Ранисављев, Тури.

Ни у једном тренутку утакмице у Кулпину није се постављало итање победника. Фудбалери товаришке Војводине држали су конце игре у својим рукама и у потпуности оправдали су улогу фаворита.

Русин - Омладинац (Б) 5:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Б.Родић (Апатин), стрелци: Гргић у 14. (аутогол), Давидовић у 37. и 78. и Ђукановић у 84. и 90. минуту, жути картон: Терзија (Омладинац).

РУСИН: Тома, Мањош (Боднар), Холик, Б. Нађ, Веселиновић, Давидовић, Ђукановић, Бранковић (Виславски), Д. Будински, Ф. Вујовић (Харди), В. Вујовић.

ОМЛАДИНАЦ: Милошевић, Гргић, Суботић, Богнар, Немања Мијић, Сазданић, Секулић (Баљак), Терзија, Јајић (Ненад), Везмар (Крстић), Делија.

У већем делу утакмице, фудбалери Русина доминирали су ситуацијом на травнатом правоугаонику. Симпатични Буковчани, као да су се унапред предали, са јасно израженом дефанзивном оријентацијом. То је Крстурцима широм отворило врата ка убедљивом тријумфу.

Будућност (П) - Полет (К) 1:1 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:150, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Јелић у 11. за Будучност, а Зец у 60. минуту за Полет, жути картони: Стојанов, Нешковић (Будућност), а З. Станковић, С. Станковић, Зец, Алексић, Стоиљковић, Јовчић (Полет), црвени картон: Ловре (Будућност) у 81. минуту.

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Бачанов (Јовицки), Алимпић, Стојанов, Ловре, Попов, Гајић, Ерак (Вујасиновић), Нешковић, Козомора, Јелић.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Илић, Дорословац, С. Станковић, З. Станковић, Милановић (Богдановић), Јовчић, Зец, Стошић, Стоиљковић.

Дуел између фудбалера парошке Будућности и Полета из Каравукова обележили су имењаци. Домаћу екипу у вођство довео је млађани Немања Јелић, а полетни Немања Зец поставио је крајњи исход.

Маглић - Раднички (Р) 0:1 (0:0)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:250, судија: Д.Нађ (Руски Крстур), стрелац: Н. Петковић у 60. минуту, жути картони: Стјепановић, Стојисављевић, Г. Сантрач (Маглић), а А. Петковић, Кардинал, Лазаревић, Виг (Раднички).

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Рупар, Крајиновић, Мркоњић, Стојисављевић, Прерадовић, Человски (Јањатовић, Михајлов), Г.Сантрач, Стјепановић, Дмитровић (Зеленак).

РАДНИЧКИ: Кузмановић, Лазаревић, Н. Сантрач (Милојевић), Црњански (Радојчић), Кувељић, Кардинал (Нововић), А. Петковић, Алексић, Милош Кесић, Мирко Кесић, Н. Петковић.

Утакмица обиловала је узбуђењима у оба шеснаестерца. Било је повољних шанси на обе стране, а победила је срећнија и спретнија екипа из Раткова.

Припремио: Ђ. Штрбац

Кордун - Будућност (М) 0:0, Русин - Омладинац 5:0, Маглић - Раднички 0:1, ЖАК - Славија 0:6, Тврђава - БСК 3:1, Кулпин - Војводина 1:4, Борац - Херцеговац 3:2, Будућност (П) - Полет 1:1.

1. Војводина      9      7      1      1      29:9  22

2. Херцеговац    9      7      0      2      30:9  21

3. Борац             9      7      0      2      33:14        21

4. Славија          9      5      2      2      26:9  17

5. Раднички       9      5      2      2      21:11        17

6. Полет            9      5      2      2      22:17        17

7. Будућ. (М)     9      5      1      3      27:15        16

8. Русин             9      4      2      3      24:15        14