Сомборска лига: Буран реми у дербију

Хајдук  јуниор  -  Станишић 1:1 (0:1)
fudbal lopta

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца 100. Судија: Крнета ( Б. Паланка ). Стрелци: Данојевић у 71. за Хајдук јуниор, а Ранчић у 20. минуту за Станишић . Жути картони: Јањић , Ланчужанин, Савић, Данојевић и Пејаковић (Хајдук јуниор), а Лакић, Тимар и Вујин (Станишић). Црвени картони: Јововић и Бркић (Хајдук јуниор), а Тимар (Станишић) у 60. минуту (други жути картон).

ХАЈДУК ЈУНИОР: Радмановић 7, Веселиновић 7, Јањић 7, Ланчужанин 8, Савић 7, Вујовић - (од 38. Марић 7), Вујмиловић 7 (од 46 . Јовановић 7 ), Фуртула 7, Данојевић 7 , Пејаковић 7 (од 83 . Томић - ) и Кулић 7.

СТАНИШИЋ: Иг. Шарић 7, Ненадић 7, Баљак 7, Штрбац 7, Ил. Шарић 7, Лакић 7, Хосциеславски 7, Тимар 6, Ранчић 7 (од 80. Секулић), Вујин 7, Митровић 6.

Два гола, два поништена гола домаћинима због офсајда ( нисмо баш сигурни да су оба и била), осам жутих и три црвена картона – то су статистички подаци дербија. Гости су дошли у вођство у 20. минуту када је Хоциеславски упутио  центаршут пред гол Хајдука, Радмановић кратко одбио лопту коју Ранчић сместио у мрежу.  Имали су гости потом пар сјајних прилика. Ранчић сам пред Радмановићем који падом. спашава гол, сјајна одбрана Радмановића након ударца Хоциеславског, потом промашај Штрпца, који је кажњен у 71. минуту када је Фуртула сјајно цетрирао, а капитен Куљана Данојевић ударцем главом матирао голмана Станишића.

Ђ. Бојанић

Младост - Војводина (Т) 0:3 (0:1)

КРУШЧИЋ: Стадион Младости, гледалаца: 130, судија: Манић (Каравуково), стрелци: М. Станојев у 6. и Вујановић у 60. и 77. минуту, жути картон:Комазец (Младост).

МЛАДОСТ (К): Јовичевић, С. Кишјухас, Ханчар, Максимовић, Комазец (Стојаковић), Килић, Јерковић,(Собек), П. Кишјухас, Крстовић, Грдинић, Балевић.

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, Цвијић, Г. Станојев (М. Јовичин), Милићевић, Д. Ранисављев, Вујановић, М. Станојев.

Фудбалери товаришке Војводине, шестом победом у низу, ставили су тачку на јесењу полусезону. А за Крушчићане може да се констатује, да су и овај меч отаљали. Баш, као што је то био случај у већиним минулих лигашких утакмца из првог дела овога првенства.

Ђ. Штрбац

Борац (БГ) - Кула 4:3 (2:0)

БАЧКИ ГРАДАЦ: Стадион ВБорца, гледалаца: 120, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Богуновић у 25, Жегарац (из пенала) у 40, Стојиљковић у 58. и Чанковић у 72. а Борац, а Пјешевац у 50, Зарић у 55. и Букејиловић у 80. минуту за Кулу, жути картони: Бркић, Вајагић (Борац), а Пјешевац (Кула).

БОРАЦ (БГ): Вајагић, Радојичић, Стојилковић, Врачаревић, Богуновић, Бркић, Стоисављевић (Обрадовић), Вукадиновић (Илић), Жегарац, Радаковић, Даутовић (Чанковић).

КУЛА: Поповић, Тапаи, Војиновић, Златић, Митрић (Кукољ), Букејиловић, Анђелковић, Бабић, Пјешевац, Ђођић, Зарић.

У два наврата Борац стицао је два гола предности. Једном су Куљани успели су да анулирају заостатак, али за нису имали снаге да то понове и други пут и морали су да се помире са минималним поразом.  Ђ. Штрбац

Славија - Стари град 1:1 (1:1)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 200, судија: И. Колаковић (Бачка Паланка), стрелци: Кухта у 11. за Славију, а Петровић у 9. минуту (аутогол) за Стари град. Жути картони: Секеруш, Нимет (Славија), Амхетовић (Стари град).

СЛАВИЈА: Брња, М. Жигмунд, Заскалицки, Нимет, Мирковић, Котив (Кученић), Секеруш (Пљуцо), Кухта, Тешановић, Петровић, Ј. Жигмунд

СТАРИ ГРАД: Ђурковић, Муваленчик (С. Валенћик), Вукас, Трифуновић, Гајдобрански, Ковачевић, Божин, Зељко (Вујовић), Ахметовић, Гњатовић (И. Лукач).

Борбена утакмица у Пивница, а најслабији појединац је био судија Колаковић из Паланке који је помагао својим суграђанима, што је извазвало револт код домаћих навијача који су га звиждуцима испратили. Судијска организација би требала да води рачуна код делегирања судија, јер помоћни су били Мирковић из Куле, Чапко из Крстура а делегат из Бачког Брестовца.  Повели су гости у 9. минуту када је после корнера који је извео Ковачевић, набачену лопту Петровић је послао у сопствену мреже. До изједначење је дошло до 11. минуту после дијагонале најбржи је био Кухта и послао лопту у мрежу. Ј. Шустер

Русин - Липар 4:5 (0:5)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца: 170, судија: Миланков (Сомбор), стрелци: Катона у 56. и 62, Малацко у 71. и Б. Орос у 86. минуту за Русин, а Лазић у 2. и 18, Бановић у 20. и 28. и Марчетић у 26. минуту за Липар, жути картони: З. Орос, А. Кочиш (Русин), а Бановић, Ковач, Авдаловић (Липар).

РУСИН: З. Орос, Фекете (А. Кочиш), Холик, Хрнчар, Малацко, Павловић (С. Кочиш), Б. Орос, Катона, Ђукановић, Бранковић, Чизмар (Сајанковић).

ЛИПАР: Вучинћ, Катарин, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Ковач (Честић), Миљић, Шеган, Лазић (Поповић),Бановић, Лалић.

Гости су водили после првог дела са пет голова тразлике, а у финишу меча су стрепели за победу.

Ђ. Штрбац

Крила Крајине - Херцеговац 3:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ „Тиквара„, гледалаца око 100, судија Андреа Хирнаус (Сомбор). Стрелци: Батиница у 27. и 73 и Марчета у 85.за Крила Крајине, а Слободан Хрњез у 80. минуту за Херцеговац. Жути картони, Плавански (Крила Крајине), Владимир Хрњез, Вукосав (Херцеговац).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Мађар 6, Ступар 7, Марчета 8, Дувњак 7, Медан 7, Мршић 7, Плавански 7, Марковић 8, Батиница 9 (Лончаревић 7), Ранисављев 7 (/Париповић 7), Дукић 7 (Дражић -).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић 8, Бајчетић 7, Бабић 7, Стојановић 7, Вукосав 7, Ђурасовић 7, Адамовић 7, Гушић 7, Новчић 8, Владимир Хрњез 7, Слободан Хрњез 7.

М. Ђ. Кременовић

Борац (БГ) - Кула 4:3, Крила Крајине - Херцеговац 3:1, ЖАК - Будућност (М) 0:3, Будућност (П) - Црвенка 2:1, Младост (К) - Војводина 0:3, Русин - Липар 4:5, Хајдук Јуниор - Станишић 1:1, Славија - Стари град 1:1.

1. Станишић        15     13     2      0      47:9  41

2. Црвенка           15     10     2      3      47:18        32

3. Хајдук ј. .          15     9      4      2      42:16        31

4. Будућ.  (М)       15     8      3      4      29:16        27

5. Кр. Крајине      15     7      5      3      34:14        26

6. Стари град      15     7      3      5      28:16        24

7. Војводина        15     7      1      7      29:28        22

8. Липар               15     6      4      5      28:31        22