Сомборска лига: Четири пенала у Обровцу

Борац - Маглић 4:3 (2:1)
fudbalska lopta

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Вјетровић у 6. Јандрић у 36. (из пенала), 55. (из пенала) и 70. за Борац, Тројановић у 8. и 65. (оба из пенала), Прерадовић у 50. минуту за Маглић. Жути картони: Војиновић (Борац), Илић, Прерадовић (Маглић).

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7 (Козомора), Гламочанин 6 (Дробњак), Војиновић 7, Вјетровић 8, Солдат 8, С. Баланго 7, Алексић 6 (Радивојвков), Јандрић 9, Николић 6 (Козомора), Д. Баланго 7.

МАГЛИЋ: Радишић 6, Илић 6, Шијаковић 6, Васић 7, Мркоњић 7, Ковачевић 7, Г. Илић 6 (Н. Илић), Прерадовић 7, Адамовић 7, Тројановић 8, Дмитровић 7.

Ретко се дешава да судија на једној утакмици досуди чак четири пенала, по два за сваку екипу који су и претворени у голове. Судија Саво Станишић је имао такав критеријум да је лако свирао пенале које можда друге судије не би тако одрадили. Централна фигура овог сусрета код Борца био је центарфор Милош Јандрић који је постигао хет-трик, а код Маглића Бојан Стојановић који је реализовао оба пенала за свој тим. Обровчани су били у сталном вођству, а гости су увек стизали до изједначења. Гол одлуке постигао је центарфор Милош Јандрић који је побегао својим чуварима, избио сам пред голмана Радишића и постигао победосни гол за Борац.

Б. Гајић

Кордун - Кулпин 5:2 (3:1)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Вуковић у 9., 20. и 25., Илић у 50. и Секулић у 80. за Кордун, а Спевак у 35. и Мрђан у 79. минуту за Кулпин, жути картон: Кајтез (Кулпин), црвени картон: Кајтез (Кулпин).

КОРДУН: Цурновић, Павловић, Ковачић (Вила), Трбојевић, Мацановић (Поповић), Марко Чекелић, Чесновар, Аникић, Вуковић (Барац), Илић (Мачешић), Секулић (Продановић).

КУЛПИН: Опавски, Лучановић, Утржен (Секез), Станишић, Зеленак, Замфировић, Мрђан, Спевак, Јевремовић, А. Хаска, Кајтез.

Троструки стрелац Младен Вуковић широм је отворио врата екипи Кордуна ка убедљивом тријумфу над Кулпинцима. Гости су, у већем делу утакмице, играли подређену улогу.

ЂШт.

Раднички - Тврђава 2:2 (0:2)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Царић (Сомбор), стрелци: Ј. Алексић у 74. Петковић у 90. (из пенала) за Раднички, а Огњеновић у 6. и Ралевић у 31. минуту за Тврђаву. Жути картони: Кардинал, Петковић, Спасић (Ратково). Врачевић, Чучковић, Ђенадија (резервни играч) Тврђава

РАДНИЧКИ: Ђокић 8. Ј. Алексић 8, Гламочанин 7 (М. Алексић 7), Петковић 8, Мил. Кесић 7, Нововић 6 (Сантрач 7), Црњански 7 (Ћеримовић 7), Кардинал 7, Игњатовић 7, Стојановић 7, Мир. Кесић 7.

ТВРЂАВА: Чучковић 8, Милиновић 7, Ковачевић 7, Бундало 7, Шећеров 7, Шољмоши 7, Радаковић 6, Агбаба 7, Ралевић 8, Давидов 8 (Врачевић 7), Огњеновић 7.

Гостима је припао први део, када су дошли до сигурног вођства головима Огњеновића и Ралевића. У наставку одлични тренер Вучковић извршио је праве измене у право време. Резервисти су својом игром преокренули ток утакмице и Ратковчани су успели да изједначе головима Алексића и Петковића.

А. Чичић

БСК - ЖАК 0:2 (0:1)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија:  Борота (Кула), стрелци: Пауновић у 10. (из пенала), Дабић у 60. минуту. Жути картони: Ђурђевић, М. Божић, Станић, Бељански (БСК), Хосциеславски, Јовановић (ЖАК).

БСК: Немет 7, Станић 7, Драговић 6, М. Божић 7, Милошевић 7, Ђурђевић 6, Бељански 6, Станковић 7, Кораћ 6, Дивљак 6 (Стојаковић), Мијатовић 6 (Н. Божић).

ЖАК: Козлина 7, Дабић 8, Сазданић 7, Кнежевић 7, Пауновић 8, Ковачевић 6, Хосциеславски 6 (Тривуновић 6), Вулин 7, Милановић 8, Јовановић 7, Терзија (Буреш 7, Гагић).

Ривали су пружили солидну партију, гости су били нешто боље и успели су да победе. Сенку на утакмицу бацио је слаби судија Борота који је тенденциозним одлукама оштетио домаћина.

А. Чичић

Русин - Омладинац (Б) 1:3 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Д. Митровић (Оyаци), стрелци: Сајанковић у 22. за Русин, а Топалов у 65., Мијић у 67. и Басарић у 84. минуту за Омладинац, жути картони: В.Вујовић, Сајанковић (Русин), а Басарић, Ресановић (Омладинац).

РУСИН: Калинић, Коцић (Будински), Холик, Ланчужанин, В.Вујовић, Павловић, Ф.Вујовић, Чернок (Кулић), Данојевић, Бранковић  (Ђукановић), Сајанкович.

ОМЛАДИНАЦ (Б):  Мајсторовић, Ресановић, Лесковац (Мијић), Стевановић, Суботић, Бандобрански (Богнар), Ковачић, Топалов, Гргић, Асан, Басарић.

Почетком другог полувремена, нападачи Русина нису искористили две стопостотне шансе. Недуго после тога, Буковчани су их двоструко казнили и направили су резултатски преокрет.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Славија 3:1 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, судија. П. Врачар (Сомбор). Стрелци Плавански у 29. Кнежевић у 80 и Попов у 88. за Будућност, а Кухта у 75. минуту за Славију. Жути картони:Плавшић. Роквић. З. Бачанов (Будућност), . Кухта (Славија).. Црвени картон. М. Петковић (Славија).

БУДУЋНОСТ: Плажић, Ј Бачанов. Кнежевић. Јелић (Попов). Николић(козомора). Гашић. Тривуновић. Црњански. (З. Бачанов) Роквић. (Живић) Плавански( Гајић), Ковачевић.

СЛАВИЈА: Вучетић. Рогановић. Бенка (М.Петровић), Јушковић. Заскалицки(Винковић),  Смит,  Чобрда (Кухта), Б. Петровић. Цвокић, . Плавшић(Давидовић. Болерацки), Зејак.

Предвођени новим тренером Бојићем фудбалери Будућности забележили су прву пролећну победу.

Ђ. Шт.

Задругар - Полет (К) 3:0 (2:0)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Стадион Задругара, судија: М. Кисин (Бач), стрелци: Д. Вуковић у 15. Ранчић у 36. и 71. минуту. Жути картони: Замбо, Бечановић, Павков, Делија (Задругар), Стојковић, Алексић (Полет).

ЗАДРУГАР: Вајагић, Радишин (Кања), Замбо, Делија (Н. Вуковић), Стојић, Павков, Д. Вуковић (Илић), Ламош (Веселиновић), Ранчић, Кончаревић, Бечановић.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић (Малиновић), С. Станковић, Ж. Станковић, А. Стошић (Стојиљковић), Р. Миленковић, Стојковић (Дорословац), Богдановић (Милуновић), Л. Миленковић, Никић, Јовчић (М. Стошић).

Већ у 15. минуту су повели голом Дамира Вуковића који се најбоље снашао у противничком шеснаестерцу и савладао голмана Бориса Ивановића. Јунак меча био је Милутин Ранчић који је са два поготка отклонио све дилеме око побеника општинског дербија.

С. Јовин

Будућност Г) - Борац (БГ) 3:1 (1:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, судија: М.Олујић (Кула), стрелци: Ђилас у 7., Поповић у 67. и Ђокић у 85. за Будућност, а Иванић у 17. минуту за Борац, жути картони: Дамјановић, Ђокиц, Поповић (Будућност), Кртинић, Даутовић (Борац).

БУДУЋНОСТ (Г): Дукић, Петровић, Бучик, Јованов (Молнар), Хорват, Поповић, Дамјановић, Катјак (Чипкар), Цариц (Захорец), Ђокић, Ђилас (Јакус).

БОРАЦ (БГ): Марковић, Ковачевић (Воиновић), Субашић, Кртинић (Јокић), Иванић, Покрајац, Жегарац, Несковић, Радаковић, Обрадовић, Даутовић.

Тек у другом полувремену, фудбалери гложанске Будућности сломили су отпор гостију из Бачког Грачаца. Најзаслужнији појединац за нову победу Гложанаца је био искусни Ненад Ђокић, који био је асистент код два поготка и постигао је трећи гол.

Ђ. Шт.

БСК - ЖАК 0:2, Раднички - Тврђава 2:2, Станишић - Будућност (М) 1:1, Задругар - Полет 3:0, Будућност (П) - Славија 3:1, Кордун - Кулпин 5:2, Борац - Маглић 4:3, Будућност (Г) - Борац (БГ) 3:1, Русин - Омладинац 1:3.

1. Станишић      21     18     1      2      63:19        55

2. Будућ. (П)     21     13     3      5      46:18        42

3. Будућ. (М)     21     11     8      2      44:18        41

4. Русин    21     13     2      6               54:34       41

5. Борац    21     11     3      7               33:31       36

6. Борац (БГ)     21     10     3      8      44:39       33

7. Славија 21     9      3      9               21:24       30

8. Будућ. (Г)      21     7      7      7      37:39        28