Сомборска лига: Црвенчани до славља у надокнади

Гол одлуке дело је Керекеша у петом минуту судијске надокнаде чиме су Црвенчани наставили низ победа у наставку сезоне.
Екипа Братства из Пригревице

ЦрвенкаПолет  3:2 (2:2)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, гледалаца 309, судија: Јакић (Бач). Стрелци: М. Суботић (из једанаестерца) у 26. Чвокић у 28. и Керекеш у 95. за Црвенку а Р. Миленковић у 15. и Стојковић у 37. минуту за Полет. Жути картони: Керекеш, Чвокић (Црвенка), Станковић, Стојковић, Н. Миленковић (Полет)

ЦРВЕНКА: Јокић 7, Ј. Суботић 7, Керекеш 8, Чвокић 8, М.Суботић 8, Божичић 7 , Јовановић 7, Симић 7 (од 82. Шакић -), Бошковић 8, Бешић 8, Бабић -, (од 19. Матошевић 7).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Милуновић 6 (од 90. Малиновић -),  Спасић 7 (од 53. М.Стошић  6 ), Станковић 7, Р. Миленковић 7, Стојковић 7, Огњеновић 6, Н.Миленковић 6, А. Стошић 6, Станисављевић 6, Јовчић 7 (од 88. Богдановић -).

Искусни и чврсти гости имали су почетну иницијативу која им је донела и вођство у 15. минуту . Тада је Р. Миленковић искоса са леве стране извео слободан ударац и лопту послао у високом луку у казнени простор домаћих. Дуг лет лопте и уз добрану подршку ветра она је улетела у „рашље“ на изненађење играча оба тима. Црвенчани су изједначили преко капитена Суботића који је био сигуран извођач најстроже казне након што је судија Јакић оправдано досудио фаул над Чвокићем. Само два минута касније Чвокић је довео Црвенчане у вођство.

Гости су изједначили у 37. минуту када је са неких 20 метара оштро шутирао Јовчић, Јокић је успео лопту да одбије али само до Стојковића који је са два-три метара лопту послао у мрежу. И када се очекивао звиждук судије М.Суботић је извео слободан ударац. Послао лопту у шеснаестерац гостију, Јовановић главом шутирао , голман Ивановић је одбранио али је лопта стигла до Керекеша а овај полуволејем шутирао и погодио за славље домаћих.

Т. Јововић

Раднички (Р) - Русин 1:0 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 400, судија: Кисин (Бач), стрелац: Ђокић у 73. минуту. Жути картони: Прелић (Раднички), Марковић, Малацко, Бранковић, Павловић (Русин).

РАДНИЧКИ: Спасић 7, Ј. Алексић 7, Мир. Кесић 7, Мил. Кесић 7, Стојановић 7, Прелић 7 (М. Алексић), Кардинал 7, Лазаревић 7, Црњански 7 (Сантрач), Дакић 8, Милуновић 7 (Ђокић 8).

РУСИН: Кронић 7, Тома 7, Халик 7, Вујовић 7, Малацко 7, Павловић 7 (Н. Кулић), Ланчужанин 6, Којић 7, Сушић 7, Сајанковић 8, Марковић 7 (Бранковић).

У дербију кола виђена је добра игра две одличне и спремне екипе. Ратковчани су били за нијансу бољи и у финишу сусрета голом резервисте Ђокића освојили су вредне бодове, који им много значе у трци за друго место. Млади Дакић одиграо је изванредно и носи епитет играча утакмице.

А. Чичић

Раднички (С) - Братство 0:3 (0:2)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца 150, судија: Л. Цвјетичанин (Сомбор), стрелци: Влајић у 20.,Стојшић у 44. и Макар у 63. минуту.

РАДНИЧКИ: М. Јанковић, Ђурђев, М. Вукадиновић, Микаћ, Лујић, Зетл, Лукић, Јапунџић, Зорица, Радуловић, Ђенић.

БРАТСТВО: Ићитовић (Вилић), Лазић, Перовић, Стојшић, Вуковић, Штрбац (Родић), Вејновић, В. Вукадиновић (Вемић), Стојаковић (Сапозниченко), Крстић (Макар), Влајић.

У већем делу утакмице фудбалери ‘фењераша’ успешно носили су се са лидером са табеле. Али,никако нису могли да избегну убедљиви пораз.

Ђ. Шт.

ЖАК - Кордун 6:0 (2:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гледалаца: 300, судија: М. Леђенац (Кула), стрелци: Хосциеславски у 14.  60. и у 77. Дабић у 27. и у 74. и Лучић у 64. минуту, жути картони: С. Тевановић (ЖАК), Марко Чекелиш (Кордун).

ЖАК: В. Козлина (Д. Тумара), Дабић. Сазданић, Шимунов (Вукадиновић), Бурсаћ (Вулин), Хосциеславски, Лучић, Видовић (Банић), С. Тевановић (В. Ковачевић), Јовановић, Опачић.

КОРДУН: Ф. Пехиљ, Анитић (Павловић), Продановић, Трбојевић, Чешновар, Марко Чекелиш, Секулић (Медаковић), Л. Карас, Илић, М. Карас (Драгојевић), Ненадић.

У лаганом ритму,одрадили су фудбалери сомборског ЖАК-а утакмицу за бодове против борбених,али недораслих гостију из Кљајићева. Најбољи играч домаћег тима Драган Хосциеславски постигао је три поготка.

Борац (БГ) - Борац (О)  2:1 (0:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Ћук у 47. (из пенала), Пешић у 75. за Борац, Вукојев у 50. минуту за Борац (О). Жути картони: Радаковић, Пешић, Крнетић, Ивић, Обрадовић (Борац БГ), Радивојков, Вукојев (Борац О).

БОРАЦ (БГ): Игњатовић 7, Ивић 7, Пешић 7, Обрадовић 7, Стокић 8, Покрајац 7, Жегарац 7, Ћук 8, Илић 6, Радаковић 8, Даутовић 8.

БОРАЦ (О): Крстић 7, Солдат 7, Гламочанин 6 (Обрадовић 6), С. Козомора 7, Вукојев 7, Тури 8, Радивојев 7, М. Козомора 6, Николић 6 (Миловац 6), Јовановић 7, Попадић 6.

Први део меча прошао је изједначеној игри, у којој су гости промашили идеалну прилику у 2. минуту. Домаћин је дошао до победе бољом игром у наставку, када је постигао два лепа гола.

Најбољи појединац сусрета је Милан Стокић који је истакао у свим фазама игре.

А. Чичић

Војводина (Т) - Будућност (Г) 4:1 (2:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца: 300, судија: Н. Манић(Каравуково), стрелци: Алекси у 11. М. Станојев у 15. и у 59. и Рамић у 72. за Војводину, а Л. Бугарски (аутогол) у 35. минуту за Будућност.

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Рамић, Т. Николић, М. Станојев, Субић, В. Јованов (Радонић), Љ. Јованов (М. Ранисављев), Алекси (Башић), М. Николић (Д. Ранисављев), М. Јованов (Петковић), Л. Бугарски.

БУДУЋНОСТ: Д. Дукић, Катјак, Захорец (Бучик), Ђумић (Грујић), Ралевић, Петровић, Жембери, Дувњак, Ђилас (Малешевић), Папић (Костић), Бркљача.

Предвођени председником клуба Милованом Станојевом,који постигао је два ефектна гола главом,фудбалери товаришке Војводине декласирали су госте из Гложана.Тачку на тријумф Товаришана ставио је капитен Илија Рамић,који је директно из корнера савладао чувара мреже Гложанаца Дејана Дукића,свог некадашњег клупског друга.

Ђ. Шт.

Липар  - Будућност (П) 0:0

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 200, судија: Н. Малбашић (Сомбор), жути картони: Авдаловић (Липар), С. Јелић, Инђић,тренер Лаћарак, Гајић, А, Ковачевић (Будућност).

ЛИПАР: С. Зракић, Мијић, Басарић. Марчетић, Авдаловић, Л. Ковач, Лалић, Шеган, Г. Поповић (Живко), Делић,П ејић.

БУДУЋНОСТ (П): Д. Стојчевић, Мустафовић, Марић. Д. Николић, С. Јелић (Мајсторовић), Радић, Инђић, Дино Гајдобрански, Роквић (Гајић), Дујаковић, А. Ковачевић.

Голмани Светозар Зракић(Липар) и Давид Стојчевић(Будућност) били су на висини задатка и сачували су своје мреже.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Наша звезда 0:1 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 200,судија: Д. Тривуновић (Сомбор),стрелац: Писарев у 39. минуту, жути картони: Антонић, Пуђа, Зељко (Будућност), а М. Владисав, Грња, Вукосав, Петеј (Наша звезда),црвени картони: Бошњак(Будућност), а Туцић, М. Владисав (Наша звезда).

БУДУЋНОСТ: Р. Лугоња, Марио Гајдобрански, Марчета (Тегелтија), Антонић, Л. Копања, Пуђа, Н. Ковачевић (Лончаревић), Зељко, Јурчевић, Гојић, Бошњак.

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Мркоњић, Баћанов (Карачоњи), М. Владисав, Вукосав, Никић, Туцић, Грња (Н. Јелић), Петеј (Данилов), Писарев, Валентик.

У већем делу утакмице,фудбалери младеновљанске Будућности имали су играча више на терену,али, су доживели минималан пораз од Силбашана.

Ђ. Шт.

Резултати:

Раднички (С) - Братство 0:3, Будућност (М) - Наша звезда 0:1, ЖАК - Кордун 6:0, Липар - Будућност (П) 0:0, Војводина - Будућност (Г) 4:1, Црвенка - Полет 3:2, Раднички - Русин 1:0, Борац (БГ) - Борац (О) 2:1.