СОМБОРСКА ЛИГА Црвенчани у луци спаса

Црвенка – Липар 4:0 (3:0)
lopta1

ЦРВЕНКА: ИгСтадион Црвенке, гледалаца 400. Судија: Малић (Бачка Паланка), стрелци: Чвокић у 15. М. Суботић (из једанаестерца) у 41. Бабић у 45. и 62. минуту. Жути картони: Шакић (Црвенка). Црвени картон: Трешњић у 41. минуту (Липар).

ЦРВЕНКА: Гостовић -, Ј.Суботић 7 (од 58. Матошевић -), Бешић 7(од 61. Бакић -), Чвокић 7,(од 58. Максимовић -), М.Суботић 7, Шакић 7, Божичић 7, Бошковић 7, Керекеш 7 (од 58. Булатовић -), Бабић 8 (од 64. Симић -), Трифуновић 7

ЛИПАР: Зракић 6, Ђукић 6, Честић 6 (од 46. Вуковић 6), Мијић 6, Трешњић -, Басарић 6, Марчетић 6 (од 46. Тутић 6 ), Авдаловић 6, Лалић 6, Шеган 6, Поповић 6 (од 58. Живко -).

Фудбалери Црвенке остварили су значајну победу. У општинском дербију уверљиво су савладали директног ривала за опстанак Липар (4:0). Нерешива енигма за гостујуће играче био је расположени Миленко Бабић. Поред тога што је био двоструки стрелац асистирао је код водећег гола Чвокића у 15. који је избио сам испред Зракића и пласирао лопту у гол а потом је над њим направљен фаул за најстрожу казну а прецизан са беле тачке био је капитен Милан Суботић. И на крају Бабић је све зачинио са своја два гола и тиме допринео да Црвенчани остваре убедљив тријумф.

Т.Јововић

Борац (БГ) - Будућност (М) 1:1 (1:1)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Жегарц у 38. за Борац, а Лончаревић у 24. минуту за Будућност. Жути картони: Покрајац, Зелић (Борац), Лончаревић (Будућност). Црвени картон: Пешић (Борац).

БОРАЦ: Игњатовић 7, Ивић 7, Ћутурило 6 (Загорац 7), Зелић 7, Покрајац 7, Илић 6 (Крнаић 6), Жегарац 7, Радаковић 7, Обрадовић 6, Пешић 6, Даутовић 7 (Мијатовић 7).

БУДУЋНОСТ: Лугоња 8, Гајдобрански 7, Марчета 7, Антонић 7, Копања 7, Пуђа 7, Ковачевић 7, Зељко 8 (Тегелтија), Лончаревић 7, Бошњак 6 (Бајић 7), Вигњевић 6 (Гојић 7).

Ривали су приказали растрзану и неквалитетну игру. Гости су дошли у вођство после контранапада, а домаћин је изједначио голом из слободног ударца, када је лопта окрзнула Зељка и преварио голмана. Према виђеном резултат је реалан.

А. Чичић

Раднички  - ЖАК 0:1 (0:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 400, судија: Шћепановић (Крушчић), стелац: Пауновић у 8. минуту. Жути картони: Милош кесић, Стојановић, Милуновић (Раднички), Тевановић, Шимунов, ВИдовић, Хосциеславски (ЖАК).

РАДНИЧКИ: Спасић 7, Алексић 7, Петковић 7, Милош Кесић 6, Стојановић 7, Прелић 7 (Милуновић), Кардинал 7, Лазаревић 6 (Црњански 7), Дакић 7, Нововић 7 (Мирко Кесић 6), Ђпкић 8.

ЖАК: Козлина 8, Шимунов 7 (Ковачевић), Видовић 7, Сазданић 7, Панић 7, Пауновић 7, Бурсаћ 7, Хосциеславски 7 (Вулић), Опачић 7 (Милековић), Тевановић 6, Вучић 8.

Гости су дошли у вођство после велике грешке Милоша Кесића и тај резултат су сачували до краја, великом борбеношћу и залагањем. У другом делу Ратковчани су одиграл врло добро, погодили су пречку и проустили пет идеалних прилика. Гости су имали сигурног голмана Козлину који је био несавладив.

А. Чичић

Русин  - Наша звезда 1:0 (0:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелац: Сајанковић у 86. минуту, жути картони: Ланчужанин, Марковић, Чернок, Сајанковић (Русин), а Попов (Наша звезда).

РУСИН: Д. Кронић, С. Тома, Павловић, В. Вујовић, Малацко, Ланчужанин, Н. Кулић (Д. Будински), Марковић (Чернок), Ј. Кулић, Сушић, Сајанковић.

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Попов, Данилов, Валентик, Вукосав (Карачоњи), Мркоњић, Јелић (Петеј), Грња, Туцић, Писарев, Никић.

Тек у финишу утакмице фудбалери Русина сломили су изузетно снажан отпор Силбашана. Хитроноги Матеј Сајанковић искористио је маестрално проигравање ‘резервисте’  Дејана Будинског и поставио је коначан резултат.

Ђ. Шт.

Полет - Кордун 3:2 (2:2)

КАРАВУКОВО: Стадион „Златомир Стефановић - Злаја”, гледалаца 150, судија: Леђенац (Кула), стрелци: Богдановић у 27. Стојковић у 45. (из пенала) и Гостовић у 67. за Полет, а Чекелиш у 4. и Илић у 29. минуту за Кордун. Жути картони: Вила, Бараћ (Кордун).

ПОЛЕТ: Крстић, Милуновић (М. Стошић), Дорословац, Станковић, Р. Миленковић, Стојковић (Гостовић), Богдановић (Огњеновић), Н. Миленковић, А. Стошић (Спасић), Станисављевић, Јовчић.

КОРДУН: Пехиљ, Градинац (Боснић), Вила (Миле Чекелиш), Кршић, Павловић, Самопјан, Марко Чекелиш, Карагача, Илић, Бараћ (Завођа), Ненадић (Мишчевић).

На уткамици у Каравукову приказан је добар фудбал, тако да су домаћи фудбалери забележили заслужену победу против врло добрих гостију из Кљајићева.  Већ у 4. минуту гостујући фудбалер Марко Чекелиш је из слободног ударца са 20 метара изненадио домаћег голмана Крстића и погодио небрањени део мреже.У 27. минуту након лепог продора Филиповића најстарији фудбалер у домаћем тиму Добривоје Богдановић са пет метара оштрим ударцем затресао мрежу гостију. Два минута након тога нови шок за домаћина. Гостујући капитен Предраг Илић је ухватио на спавању домаћег голмана Крстића и ударцем са преко 30 метара погодио мрежу. Пред крај првог полувремена у 45. минуту досуђен је казнени ударац за Полет којег је искористио млади Јован Стојковић. . У наставку након центаршута Александра Стошића млади Гостовић главом погодио мрежу гостију.

С. Јовин

Борац – Братство 0:2 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца: 300, судија: Г. Јанковић(Оyаци), стрелци: Стојшић у 65. и Лазић у 73. минуту, жути картони: М. Ђукић, С. Козомора, Радивојков, М. Козомора, М. Јовановић, Вукотић (Борац), а Лазић, Коњовић, Стојаковић(Братство).

БОРАЦ: М. Ђукић, Солдат, Вукојев (Б. Станковић),С . Козомора, Вранац, Тури, Радивојков, М. Козомора, Јандрић, М. Јовановић, Вукотић (Николић).

БРАТСТВО: Н. Ићитов, Лазић, Вуковић, Вемић (Сапозниченко,Радовић), Коњовић, Макар (Перовић), Штрбац, Вејновић, Вукадиновић (Стојшић), Стојаковић, Крстић.

Ђ. Шт.

Војводина – Раднички  (С) 2:0 (0:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца 300, судија: Р. Влатковић (Апатин), стрелци: Рамић у 64. и Љ.Јованов у 78. минуту.

ВОЈВОДИНА: С. Јованов, Л. Бугарски, Рамић, Т. Николић, М. Станојев (Д. Ранисављев), В. Јованов (Милош Милованов), Субић, Марко Милованов, Љ. Јованов (Петковић), Алекси, М. Николић (М.Јованов).

РАДНИЧКИ: З. Тадијан, Павловић, Рокнић, Ђурђев, Вукадиновић, Микаћ, Јапунyић, Лујић, Лукић, Туркић, Радуловић.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) – Будућност (П) 5:3 (2:2)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: М. Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Жембери у13. Ђилас у 45. и у 58.Ђумић у 64. и Царић у 84. за Будућност (Г), а Јелић у 2.Д. Николић у 16. и Дино Гајдобрански у 55.минуту за Будућност (П), жути картони: Ђумић, Ралевић и тренер М. Лукић(Будућност, Г).

БУДУЋНОСТ (Г): В. Дубовски, Малешевић (Кришка), Каћјак (Јакуш), Дамјановић, Ралевић, Папић, Жембери, Дувњак, Ђилас, Ђумић, Бркљача (Царић).

БУДУЋНОСТ (П): Д. Стојчевић (С. Дукић), Мустафовић, С. Марић, Мајсторовић, Д. Николић, Јелић, Радић, Инђић, Дино Гајдобрански, Павловић, Дујаковић.