Сомборска лига: Ћук матирао Крстурце

Домаћин је био бољи и заслужено је победио. Овај меч је са два поготка обележио Бранко Ћук, повраткник у екипу Борца који је у претходних шест месеци бранио боје Станишића.
В. Јанковић/ Екипа Радничког из Сомбора

Борац (БГ) - Русин 2:1 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 150, судија: Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Ћук у 30. (из пенала) и 55. за Борац, а Кулић у 50. минуту (из пенала) за Русин. Жути картони: Стокић, Чанковић (Борац), а Тома, Малацко, Вујовић, Бранковић (Русин).

БОРАЦ: Кнежевић 7, Ивић 7, Чутурило 7, Зелић 8, Иванић 8 (Кртинић), Покрајац 7, Ћук 9, Стокић (Чанковић 7), Илић 7, Радаковић 8, Обрадовић 7.

РУСИН: Кронић 7, Тома 8, Холик 7, Кочиш 7, Малацко 7, Павловић 7 (Бранковић 7), Вујовић 7, Марковић 7, Кулић 8, Сушић 7, Сајанковић 8 (Ковачевић 7).

Први погодак Ћук је постигао у 32. минуту, да би почетком другог дела игре у 56. минуту капитен домаћих постигао свој други погодак и на тај начин донео драгоцене бодове своме тиму.

Једини погодак за госте из Руског Крстура постигао је искусни нападач Јанко Кулић у 51. минуту.

А. Ч. - С. Ј.

Липар - Кордун 2:2 (0:2)

ЛИПАР: Игралиште Липара ,гледалаца 300,судија: С. Станишић(Бачка Паланка), стрелци: Докић (из једанаестерца) у 88. и Несторовић у 93. за Липар, а Марко Чекелиш у 37. и Илић (из једанаестерца) у 45. минуту за Кордун, жути картони: Басарић, Новаков (Липар), а Анитић, Бечановић, Марко Чекелиш, Секулић (Кордун).

ЛИПАР: С. Зракић, Дукић, Мијић, Басарић, Тутић (Трешњић), Ковач, Лалић, Шеган (Зивко), Поповић, Новаков, Несторовић.

КОРДУН: Зорић, Анитић (Ковачић), Бечановић, Мацановић, Чешновар, Марко Чекелиш, Милетић, Радусин (Поповић), Илић (Миличевић) Секулић, Ненадић.

Налазили су се гости из Кљајићева на прагу освајања читавог плена али у трилерској завршници,фудбалери Липара осујетили су их у томе. Према свему приказаном, реми је и најреалнији епилог.

Ђ.  Шт.

Раднички (С)  - Борац (О) 3:6 (1:2)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца 300, судија: Ј .Јериловић (Апатин), стрелци: Смилановски у 45.,Лакић у 50. и Бујак у 78. за Раднички, а С. Баланго у 22. и у 63.,Јандрић у 35. и у 55., и Вукојевић у 80. и у 90. минуту за Борац, жути картони:Смилановски(Раднички), а Марчета, Радивојков (Борац).

РАДНИЧКИ: Јанковић, Вукадиновић, Јосић, Микац, Радуловић (Рокнић), Пиплица (Бујак), Лујић, Лукић, Смилановски (Зорица), Денић (Лакић), Туркић.

БОРАЦ: Милисављевић, П. Козомора, Марковић, Лакатош, Вјетровић, Солдат, С. Баланго, Гајић (Гламочанин), Јандрић,Дробњак (Радивојков), Марчета (Вукојевић).

Голеада у Купусини.Обровчани су напунили мрежу Сомбораца и отпутовали кући певајући.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Полет 1:0 (0:0)

РАТКОВО: Игралиште  Радничког, гледалаца 200, судија: Олујић (Кула). Стрелац: Дакић у 61. минуту. Жути картони: Црњански, В. Ђокић, Лазаревић, Кардинал (Раднички), а Алексић, Моленковић (Полет).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 7, Алексић 7, Мир. Кесић 7, Петковић 8, Мил. Кесић 7, Стојановић 7 (Милуновић 7), В. Ђокић 8, Кардинал 7, Бадивук 7 (Дакић 8), Милојевић 7 (Црњански 7), Лазаревић 7 (Сантрач).

ПОЛЕТ: Крстић 8, Алексић 7 (Малиновић 7), Дорословац 7, С. Станковић 8, Анђелковић 7 (Врачевић), А. Стошић 7, Нововић 7 (М. Стошић), Огњеновић 7, Миленковић 7, Н. Станковић 7 (Стојиљковић 7), Станисаљевић 7.

Општински ривали приказали су отворену и борбену игру. Домаћин је био нешто бољи у првом делу, али није реализовао повољне прилике. У наставку гости су кренули одлично у напад и пропустили су две прилике. Гол одлуке постигнут је у 61. минуту, после одличног продора и још лепшег центаршута Вука Ђокића, резервиста Дакић главом је захватио лопту и са десетак метара савладао је врло доброг Крстића.

А. Чичић

Будућност (М) - Братство 0:3 (0:1)

МЛАДЕНОВО:  Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: Сапозниченко у 27. и Владетић у 59. и у 82. (оба из једанаестерца) минуту, жути картони: Прошић, Антонић, Кученић, Јурчевић (Будућност), а Владетић, Стојшић, Вуковић, Макар (Братство).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић (Лугоња), Прошић (Гојић),Митровић (Марио Гајдобрански), Радичић, Антонић, Дувњак, Чешљевић (Меселџија), Кућенич, Зељко, Лончаревић, Јурчевић.

БРАТСТВО: Ићитовић, Владетић, Перовић, Стојшић (Крстић), Вуковић, Коњовић, Макар (Пешић), Вејновић, Сапозниченко (Штрбац), Стојаковић, Влајић.

У дербију, фудбалери пригревичког Братства били су супериорни у односу на Младеновљане.У ствари ,носиоци игре домаће екипе само с времена на време успевали су да парирају гостима.

Ђ. Шт.

ЖАК - Наша звезда 1:1 (1:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гледалаца :300, судија: М. Кобац (Кула), стрелци: Хосциеславски у 26. за  ЖАК, а П. Владисав (из једанаестерца) у 67. минуту за Нашу звезду, жути картони: Симунов, Јовановић (ЖАК), а Бабић, Туцић, М. Владисав (Наша звезда).

ЖАК: Милошевић, Симунов, Дабић, Видовић, Банић, Пауновић, Штимац (С. Тевановић), Хосциеславски, Нинковић, Јовановић, Лучић (Опачић).

НАША ЗВЕЗДА: Дурковић, Бабић, Туцић (Мајсторовић), Вукосав, Торић (Балиновић), П. Владисав (Кепчија), Грња, Чубрило (Лукић), Плавански, Ралетић, М. Владисав.

Наоштрили су се фудбалери сомборског ЖАК-а да забележе прву победу у новом првенству. Али, намерили су се на упорне и борбене Силбашане, који их осујетили.

Ђ. Шт.

ЦрвенкаБудућност (Г) 2:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, гледалаца 80. Судија: Десница (Апатин). Стрелци: М. Суботић у 23. (из једанаестерца) и 54. минуту. Жути картони: Бешић, Бошковић (Црвенка), Булатовић, Ђилас, Дамјановић (Будућност)

ЦРВЕНКА: Поповић 8, Трифуновић 7, Бакић 7, Бешић 7, Шакић 7, М.Суботић 8 (од 77. Ми. Керекеш -), Бабић 8, Ма.Керекеш 7, Бошковић 7, Кончар 7 (од 72. Максимовић 7 ), Шумар 7 (од 73. Божичић -)

БУДУЋНОСТ: Дукић 6, Бучик 6, Булатовић 6 (од 78. Захорец -), Поповић 6, Докић 6, Ђилас 6, Дамјановић 6 ( од 78. Каћјак - ), Папић 6 (од 46. Јованов 6), Станковић 6 (од 60. Чампар 6 ), Царић 7, Ђокић 7

Капитен домаћих Милан Суботић са два прецизна ударца, са беле тачке и из слободног ударца, донео је Црвенчанима три бода.

Водећи гол Црвенка је постигла у 23. минуту, пошто је претходно  оборен Бабић и судија Десница оправдано  досудио пенал.

Снажан и прецизан шут Суботића био је неукротив за гостујућег голмана. Исти играч се и по други пут уписао у листу стрелаца у 54. минуту. Са око 18 метара  извео је слободан ударац и лопту послао, поред живог зида гостију, у доњи десни угао Дукића.

Т. Јововић

Војводина (Т) - Будућност (П) 1:1 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца: 300, судија М. Малбашић (Сомбор), стрелци: Танчић у 18. за Војводину, а Јелић у 87. минуту за Будућност. Жути картони: Д. Ранисављев, Ненадић и М. Ранисављев (Војводина) а Ковачевић, Абаџић и Јелић (Будућност).

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Рамић, Т. Николић, Тури, М. Ранисављев (М, Јованов), Д. Ранисављев, Танчић, Милићевић (Башић), М. Станојев (В. Јованов), Ненадић, Милованов.

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Дујаковић, Радаковић, Марић, Вулић (Роквић), Николић, Јелић, Радић, Гајић, Ралевић, Ковачевић.

Најбољи фудбалер Товаришана Срећко Танчић постигао је ефектан погодак и наставио је свој голгетерски низ. Али ,првотимци Војводине нису успели да одрже минималну предност. У финишу меча Немања Јелић је крунисао теренску инцијативу  Парожана  у другом полувремену.

Ђ. Шт.

Резултати:

Раднички (С) - Борац 3:6, Борац (БГ) - Русин 2:1, Раднички(Р) - Полет 1:0, Црвенка - Будућност (Г) 2:0, Војводина - Будућност (П) 1:1, Липар - Кордун 2:2, ЖАК - Наша звезда 1:1, Будућност (М) - Братство 0:3