СОМБОРСКА ЛИГА Давидов за наду Бачана

Тврђава - Полет (К) 1:0 (0:0)

БАЧ: Игралисште Тврђаве, судија: П. Вујић (Кула), стрелац: Давидов у 84. минуту, жути картони: Ђенадија, Милиновић, О.Ћучковић, Врачевић, Сомоши, Шећеров, Давидов (Тврђава), а Милуновић (Полет).

ТВРЂАВА: О.Чучковић, Ћулибрк (Бундало), Милиновић (Ковачевић), Шећеров, Сомоши, Радаковић, М. Агбаба, Давидов, Вучић, Ђумиц (Огњеновић), Врачевић (Гојић).

ПОЛЕТ: Крстић, Милуновић, Дорословац, С.Станковић, Ж. Станковић, А. Стошић, Миленковић, Богдановић (Јовчић), Малиновић (М. Стошић), Миленковић, Н. Станковић.

До друге узастопне победе фудбалери Тврђаве стигли су после дивовске борбе. Снажан отпор упорних и неугодних Каравуковчана, тек, у финишу утакмице сломио је искусни бивши интернационалац Александар Давидов, чија левица донела је златна три бода Бачанима.

Ђ. Штрбац

Борац - Будућност (Г) 3:1 (3:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: П. Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Јандрић у 12. С. Баланго у 43. и Алексић у 45. за Борац, а Ђокић у 38. минуту за Будућност. Жути картони: Вјетровић, Гајић (Борац), Петровић, Поповић, Ђокић, Ђилас, Дамјановић (Будућност).

БОРАЦ: Ђукић 8, Бојиновић 7, Дробњак 7 (Попадић 7), Алексић 8 (Радивојков), Вјетровић 8, Солдат 8, С. Баланго 8, Гајић 7, Јовановић 7, Д. Баланго 7 (Лакатош 7), Јандрић 8.

БУДУЋНОСТ: Дукић 6, Петровић 6 (Катјак), Јакуш 6, Колар 7 (Молнар 7), Царић 7 (Ђумић), Поповић 7, Дамјановић 7 (Захорац), Ђилас 6, Чипка 7, Ђокић 7, Јовановић 7.

Рано вођство домаћег тима и то евро-голом Милоша Јандрића који је искоса са леве стране са 20 метара погодио саме рашље голмана Дукића. Гости су изједначили из пенала, у шеснаестерцу домаћих у скоку за лопту играч домаћих наслонио се руком на гостујућег играча и то је судија окарактерисао као пенал. Бурно су одреаговали домаћи играчи, али је судија био достојан своје одлуке. Сигуран извођач пенала је био Ђокић. У 43. минуту домаћи преко Баланга долазе до вођства. Два минута касније Јован Алексић се прошетао кроз одбрану домаћих и постигао гол и вођство од 3:1. Гости су из два наврата из контре могли постићи гол, али је Марко Ђукић био на висини задатка и одбранио те ударце.

Б. Гајић

Кордун - Русин 1:0 (1:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Д. Тривуновић (Сомбор), стрелац: Шаула у 35. минуту.

КОРДУН: Королија, Градинац (Секулић), Продановић, Чешновар, Поповић, Милетић, Шаула, Аникић, Бараћ, Илић, Вуковић.

РУСИН: Нађ, С.Тома, Холик (Кочиш), Ланчужанин (Иличић), В.Вујовић, Малацко, Ђуђар, Ковачевић (Чонка), Кулић (А.Тома), Бранковић, Чернок.

Минималну, али потпуно заслужену победу забележили су фудбалери Кордуна. Гол одлуке дело је хитроногог Дејана Шауле, који ставио је тачку на једну течну и прецизну акцију домаћег тима.

Ђ. Штрбац

БСК - Славија 4:0 (1:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Кораћ у 12. Бељански у 14. и 75. и Медић у 65. минуту. Жути картони: Бељански (БСК), Шустер (Славија).

БСК: Немет 7, Станић 7, Драговић 8, Божић 7, Милошевић 7 (Зеленовић), Веиновић 7 (Ђурђевић), Бељански 8, Станковић 7 (Стојисављевић), Кораћ 8, Дивјак 7, Медић 7 (Химић).

СЛАВИЈА: Брња 6, Болехартски 6 (Кухта), М. Петровић 6, Котив 6 (Винковић 6), Рогановић 7, Шмит 6, Грња 6, Б. Петровић 6, Шустер 6, Јушковић 7 (Зејак 6), Чвокић 7 (Чобрда).

Екипа БСК-а одиграла је веома добро и коначно стрелци су се пробудили. Млади Бељански поред два постигнута гола истакао се и одличном игром. Гости су оставили солидан утисак.

А. Чичић

Будућност (М) - ЖАК 0:1 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелац: Хостиеславски у 77. минуту, жути картони: Јурчевић, Копања (Будућност), а Дабић (ЖАК), црвени картон: Штимац (ЖАК).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Бошњак (Адамовић), Марчета, Радичић, Копања, Вићентијевић, Кућенич, Јурчевић (Ковачевић), Новаковић, Зељко (Антонић), Стоисављевић (Буквић).

ЖАК: Козлина, Буреш (Крстић), Дабић, Сазданић, Банић, Штимац (Гагић), Пауновић, Хостиеславски, Вулин (Никшић), Милановић, Терзија.      Други узастопни истоветан пораз претрпели су Младеновљани на домаћем терену.  Фудбалер Сомбораца Драган Хостиеславски био је играч одлуке, а казнио је нападаче Будућности за све њихове претходне промашаје.

Ђ. Штрбац

Раднички - Кулпин 1:1 (1:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Мартиновић (Клајићево), стрелци: Петковић у 41. (из пенала) за Раднички, Мрђан у 25. минуту за Кулпин. Жути картони: М. Алексић, Лазаревић, Милуновић, Сантрач (Раднички), Мрђан, Станишић, Влајнић (Кулпин).

РАТНИЧКИ: Ђокић 8, М. Алексић 7 (Сантрач 7), Ј. Алексић 7, Лазаревић 7 (Црњански 7), Петковић 7, Мил. Кесић 7, Милуновић 7, Нововић 6, Стојановић 7 (Нинков), Гламочанин 6, Мир. Кесић 7.

КУЛПИН: Вученовић 7, Лучановић 7, С. Хашка 6 (Попржен 7), Валентик 7, Станишић 7, Влајнић 7, Замфировић 7, Мрђан 8, Кајтез 7, Јевремовић 6 (Зеленак), А. Хашка 7.

Гостима је припао први део, јер су били борбенији и промашили су још две повољне прилике. Голман домаћих Ђокић је био врло сигуран. У наставку све се преокренуло. Ратковчани су играли много боље и промашили су пет идеалних прилика. Центарфор Нововић промашио је три прилике за које се сматра да не могу да се промаше. Ратковчани имају за чим да жале.

А. Чичић

Будућност (П) - Омладинац 3:2 (2:1)

ПАРАГЕ: Иигралиште Будућности, судија: Јанић (Црвенка), стрелци: Роквић у 10.  Николић у 31. и Марић (из једанестерца) у 75. за Будућност, а Ранчић у 43. и Асан у 46. минутуза Омладинац. Жути картони Јелић ,Ковачевић (Будућност),   Стефановић, Лесковац (Омладинац). Црвени картон: Лесковац (Омладинац).

БУДУЋНОСТ: Дражић. Ј  Баћанов, Кнежевић (Јелић), Козомора (Марић ), Николић, Гашић, Гајић, Тривуновић, Црњански, Роквић (Живић),  Ковачевић.

ОМЛАДИНАЦ: Мајсторовић, Стевановић, Ресановић (Гргић), Муфић, Лесковац, Бандобрански, Ковачавић(Зелић), Ранчић, Асан, Јока, Вујиновић(Н. Мијић).