СОМБОРСКА ЛИГА Гложанци преокретом до бодова

Будућност (Г) - Раднички (Р) 5:4  (1: 3)
lopta

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Жембери у 20. и у 75. Ралевић у 52. Сикирић у 62. и Адамек у 79. за Будућност, а Влајић у 5. и 48. и Недељковић у 28. и у 33. минуту за Раднички, жути картони: Сикирић, Кућенич, Немет (Будућност), а Петковић, Панић, Ћеран, Новаковић (Раднички), црвени картон: Сикирић (Будућност) у 90.минуту.

БУДУЋНОСТ  (Г): С. Гавриловић, Сарачевић, Сикирић, Лончар, Срнка, Жембери, Кућенич (Семартонски), Ралевић, Адамек, Дувњак (Немет), Липтак.

РАДНИЧКИ: М. Игњатовић, Недељковић, Петковић, Панић, Гуглета (Трифуновић), В. Ђокић, Кардинал, Влајић, Ћеран, Дакић, Новаковић.

Направили су фудбалери Будућности велики резултатски преокрет и својеврсни спортски подвиг. Од 1:4 фудбалери тренера Зорана Ратковића стигли су до 5:4 и потпуно заслужено освојили су изузетно вредна три бода. Огромне заслуге за овакав епилог припадају двојици младих резервиста Гложанаца Душану Немету и Мартину Семартонском, који су у игру ушли на почетку другог полувремена.

ЧСК Пивара - Црвенка 4:1 (4:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: В. Пилиповић у 5. у 19. и у 40. и Милошевић у 20. за ЧСК Пивару, а Бабић у 10. минуту за Црвенку, жути картон: А. Бошковић (Црвенка).

ЧСК ПИВАРА: М. Танкосић, Ђумић (Радивојков), Павловић, Вулевић, Ерак, В.Пилиповић (Мајсторовић), Миланов, Јованић, Кецман (Зорић), Шовен, Милошевић (Лабус).

ЦРВЕНКА: Д. Јокнић, Милош Керекеш, Вујнић, М.Суботић, Шакић, А. Бошковић, Холик, Туркић, В. Бошковић, Гостовић, Бабић.

Пуним сјајем заблистао је млади нападач Челаревљана Вукашин Пилиповић и широм отворио је врата ка убедљивом тријумфу домаће екипе. Фудбалери Црвенке били су само епизодисти, са оскудним резервама снаге.

Кулпин - Липар 4:0  (1:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала ДТД, гледалаца: 300, судија: М. Леђенац (Кула), стрелци: М. Митровић у 22. Бокан у 50. Мрђан у 58. и Веселиновић у 70. минуту, жути картон: Новаков (Липар).

КУЛПИН: М. Младеновић, М. Митровић, И. Валентик, Икрашев, Д. Кнешевић, Мрђан, Б. Тројановић (С. Кончар), Бокан (Стаменковић), Плавшић, Б. Балиновић, Веселиновић (Зелен, Бајац).

ЛИПАР: Л. Живко, Ђукић (Ђурић), Мијић (Воркапић), Кутлачић, Марчетић, Авдаловић (Васић), Новаков, Шеган, Ђоковић (Токоди), И. Јовановић, Ћовин (З. Зракић).

Другу убедљиву победу, идентичним резултатом, остварили су фудбалери Кулпина.Много лакше, него што је могло и да се претпостави, Кулпинци су сломили отпор гостију из Липара.

Будућност (П) - Крила Крајине 1:1  (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Н. Митровић (Оџаци), стрелци: С. Јелић у 34. за Будућност, а Будисављевић у 55. минуту за Крила Крајине, жути картони: Ј. Кулић (Будућност), а Ступар, Зелинчевић, Вујић, Маринковић, Ђекић (Крила Крајине).

БУДУЋНОСТ  (П): М. Дражић, Радаковић, Р. Пајкановић, Ј. Баћанов, С. Јелић, А. Ковачевић, Н. Јелић, Стојковић (Ј. Кулић), М. Тривуновић, Стокић, Андрић.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Ђ. Крндија, Ступар, Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Вујић, Шикман (Вјештица), Будисављевић, Маринковић, Ђекић.

У драматичној завршници  фудбалери парошке Будућности пропустили су колосалну прилику за освајање три бода. Један од најискуснијих првотимаца Парожана Александар Ковачевић није реализовао пенал. Његов шут са ‘’беле тачке’’ за млађаног чувара мреже Бачкопаланчана Ђурађа Крндију био је лаган плен.

Русин - ЖАК 0:1  (0:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Л. Радовановић (Бачка Паланка), стрелац: Милић у 76. минуту, жути картони: Хрнчар, Павловић, Сушић (Русин), а Видовић, Шимунов, резервни играч С. Дејановић, представник клуба А. Вуковић (ЖАК).

РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, Хрнчар, А. Кочиш (Муминовић), Павловић, Ф. Вујовић, Сушић, Н. Поповић (Иличић), Марјановић, Сајанковић.

ЖАК: В. Козлина, Видовић, Шимунов, Хорват (Сладојевић), Крстић (Вулин), Гламочанин, Милић, Вујиновић (Дробина), Макар, Гргић, Шарчански.

Било је то ново лоше издање фудбалера Русина, на домаћем терену. А, минималну победу Сомборцима осигурао је погодак младог и полетног Вукашина Милића, који искористио је једину праву шансу гостију.

Припремио: Ђ. Штрбац

Борац (О) - Будућност (М) 1:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Н. Илинчић (Бачка Паланка), стрелац: Гајић у 17. (из пенала) минуту. Жути картони: Гламочанин, С. Козомора, Вранац, Бељин, Ковачевић (Борац), Гајдобрански, Меселyија, Ковачевић, Копања, Буквић, Зељко (Будућност).

БОРАЦ: Ђукић 8, Миловац 7, Гламочанин 7, С. Козомора 7, Вранац 8, Солдат 8, Бељин 7 (Булић), Гајић 8 (Проле), Ковачевић 7, М. Козомора 8, Станишић 7.

БУДУЋНОСТ: Бојанић 7, Гајдобрански 7, Меселyија 7, Н. Ковачевић 7 (Бошњак), Копања 7 (Дукић), Баланго 7, Буквић 7 (Секулић 7), Јурчевић 7 (Марчета 7), Зељко 7, Кљајић 8, Рађеновић 7.

Комшијски дерби је привукао доста навијача и једног и другог тима, додуше киша и ветар преполовили су гледалиште.Домаћи играчи су више нападали на гол Бојанића. Играло се 17. минут када је судија Илинчић због прекршаја у шеснаестерцу досудио пенал за домаће. Капитен Мирко Гајић је с беле тачке био сигуран.

Гости се нису предавали, додали су гас и нападали и после једног контра - напада погодили пречку. Играло се после тога на средини терена и упућен је још који слаби ударац према голманима који су то лако одбранили.

У другом полувремену водила се лавовска борба, судија је показао чак 11 жутих картона. Последњих 10 минута гости су нападали, али тандем центархалфова Борца је играо одлично.

Б. Гајић

Полет - БСК 2:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Златимир Стефановић Злаја”, гледалаца 150, судија: Компоши (Сомбор), стрелци: Гојић у 38. и 63. минуту.

ПОЛЕТ: М. Спасић, Алексић, ДОрословац, И. Спасић, Стаменковић (Малиновић), Н. Миленковић, Р. Миленковић, М. Стошић, А. Стошић (Јовчић), Илић, Гојић.

БСК: Лагунџан, Кораћ, Теслић, Божић, Радаковић, Зеленовић, Стојисављевић, Ћурчића, Плавшић, Медић.

Општински дерби је припао домаћем тиму који је доминирао током читаве утакмице. Гости из Бачког Брестовца су допутовали са свега десееторицом фудбалера у протоколу. Јунак утакмице био је нападач Полета Милан Гојић који се два пута уписао у листу стрелаца. Могли су играчи Полета постићи још који погодак, али су на крају били задовољни са оствареним резултатом. После дужег времена Каравучани су обрадовали своје навијаче.

С. Јовин

ЧСК Пивара - Црвенка 4:1, Полет - БСК 2:0, Русин - ЖАК 0:1, Борац (О) - Будућност (М) 1:0, Кула - Соко 2:1, Будућност (П) - Крила Крајине 1:1, Будућност (Г) - Раднички (Р) 5:4, Кулпин - Липар 4:0.

1. Будућност (П)        13     9      4      0      31:11        31

2. Будућност (Г) 13     10     0      3      41:21        30

3. Кулпин  13     9      2      2      37:12        29

4. Раднички (Р)  13     9      1      3      32:10        28

5. ЖАК      13     7      2      4      16:21        23

6. Борац (О)      13     6      2      5      18:17        20

7. БСК       13     6      2      5      21:22        20

8. Липар   13     5      3      5      29:30        18