СОМБОРСКА ЛИГА Интернационалци одлучили

У оквиру Сомборске лиге, протеклог викенда постигнути су следећи резултати:
fudbalska lopta

Херцеговац - Полет (С) 3:1 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, судија:Д. Шолаја (Обровац), стрелци: С. Рачић у 10. и Ивеља у 25. и 55. за Херцеговац, а М. Ракочевић у 83. минуту за Полет, жути картон: М.Ракочевић (Полет).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић (Брдар), Поткоњак, Родић (Вујовић) , Вукосав, С. Хрњез, Тривуновић, Ивеља, С. Рачић (Л. Рачић), Новчић, В. Хрњез.

ПОЛЕТ (С): Ђуришић, Зејак, Пејановић, М. Ракочевић, Ровчанин, Плавшић (Перуничић), Ромић, Ј. Чвокић, Н. Чвокић, Боснић, Максимовић. Нанели су фудбалери гајдобранског Херцеговца и други пораз Сивчанима у текућој сезони. За овај тријумф чете тренера Ђорђа Бојића најзаслужнији прекаљени интернационалци Стеван Рачић и Ђорђе Ивеља, који су чувара мреже гостију Мирољуба Ђуришића матирали и решили су питање победника.     Ђ. Шт.

ЖАК - Војводина (Т) 1:1 (0:1)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца: 100, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Смиљановски у 90. за ЖАК, а М. Ранисављев у 24. минуту за Војводину, жути картони: Мацановић, Јока (ЖАК), а М.Станојев (Војводина), црвени картон: Јока (ЖАК) у 84. минуту.

ЖАК: Тешић-Ђурић, Тривуновић, Мацановић, Шимунов, Јока, Ковачевић (Никић), Хернаус, Чичовачки, Ђорђевић, Смиљановски, Халас (Вукелић)

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Субић (Башић), Љ. Јованов (М. Јованов), Бојанић, Д. Николић, М. Станојев.

Чак, седам стопостотних шанси нису искористили фудбалери товаришке Војводине. У ствари, сјајни голман Сомбораца Марко Тешић Ђурић, на волшебан начин, спречио је катастрофу свога тима.

У финишу утакмице, нападач „заковаца” Бранислав Смиљановски казнио је Товаришане за  промашаје, а своју дружину спасао је од минималнога пораза.       Ђ. Шт.

Тврђава - Будућност (П) 2:0 (1:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца:150, судија: Б.Махотка (Сомбор), стрелци: Д. Агбаба (аутогол) у 45. и Тури (аутогол) у 56. минуту, жути картони: Гојић, Божин, Ћулибрк (Тврдђава), а Данилов, Попов (Будућност).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Вујиновић, Шећеров (Продановиçћ), Ерак, Шомоши, Божин, Гојић (Соколовић), М.Агбаба, Б. Марић (Ћулибрк).

БУДУЋНОСТ (П): И. Немет, Попов, Нешковић (Б. Немет), Радомировић (Данилов), Тури, Вјетровић, Алимпић (Моравац), Лаћарак, Д. Агбаба, Козомора, С. Марић.

Оно, што се веома ретко дешава на фудбалским утакмицама, управо, догодило се у Бачу: екипа, која забележила је, релативно, убедљиву победу није постигла ниједан гол! Оба поготка  су аутоголови. Дакле, овај сусрет остаће у ружном сећању првотимцима парошке Будуçћности Душану Агбаби и Стевану Турију, који су свога чувара мреже Ивана Немета натерали на капитулацију.        Ђ. Шт.

Оџаци - Русин 0:1 (0:1)

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 100, судија: Стојачић (Товаришево), стрелац: Бранковић у 41. минуту. Жути картони: Лукић, Петковић (Оџаци), Будински, Б. Нађ (Русин).

ОЏАЦИ: Кузмановић 8, Матијевић 7, М. Николић 7, Д. Николић 7, Васић 6, Миленковић 6 (Пречаница 7), Кудузовић 7, Лукић 7, Крстић 7, Богдановић 7, Петковић 7.

РУСИН: М. Нађ 7, А. Кочиш 7, Жарић 7, Ланчужанин 7, Б. Нађ 7, Сајанковић 8 (Боднар), Бранковић 8, Марковић 7, Ђукановић 7, Будински 7 (Чизмар 7), С. Кочиш 7 (Д. Нађ).

Подмлађена екипа домаћих, пружила је жилав отпор врло добрим Крстурчанима. Гости су промашили пет идеалних прилика и пенал, а домаћи голман је био савладив. Гол одлуке је постигао Бранковић.      А. Чичић

Славија - Липар 2:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 250, судија: Јриловић (Апатин), стрелац: Кухта у 40. и 58. минуту. Жути картони: Нимет, Ћорда, Кученић (Славија), Мијић, Шеган (Липар). Црвени картон: Лалић (Липар)

СЛАВИЈА: Брња, Стојанов (Котив), Баљински, Нимет (Заскалицки), Ћорда, Ефендић, Кухта (Секеруш), Петровић, Батиница, Кућинић, Тривуновић.

ЛИПАР: Манојловић, Ђукић, Честић (Полић), Мијић, Басарић, Новаков, Авдаловић, Лалић, шеган (Попшоивћ), Бановић, Зракић.

Добра фудбалска представа у Пивницама. Било је то леша утакмица, са брзим акцијама,  проигравањима и ударцима.        Ј. Шустер

Борац - Раднички (СТ) 0:2 (0:1)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалаца 300, судија: Вујић (Кула), стрелци: Црњански у 32. Алексић у 63. минуту. Жути картони: Поњевић, Максимовић, Дробац (Борац), Новић (Раднички). Црвени картон: Танкосић (Борац).

БОРАЦ: Ђукић 6, Лакатош 6, Поњевић 6, Козомора 6, Максимовић 6, Дробац 5 (Драшко 6), Танкосић 6, Гајић 6 (М. Козомора), Јандрић 6, С. Јовановић 5, Станишић 5 (Николић)

РАДНИЧКИ: Јовановић 7, Алексић 7, Петковић 7, М. Кесић 7, Милуновић 6 (Мушикић 6), Новић 6 (Продановић 7), Кувељић 7, Ј. Новић 7, Кардинал 7, Црњански 7 (Кочић).

Слабу утакмицу одиграли су играчи Борца пред својим навијачима ,а играли су без своја два најбоља играча Пере Вранца и Миодрага Јовановића. Гости су казнили домаћине за грешке и стигли до победе. Обровчани су покушали нешто да учине, успели су да погоде и пречку али је то било недовољно за преокрет.  Други гол Сомборци су постигли из слободног ударца са 25 метара, Алексић је надмудрио Ђукића који је слабо проценио шут и лопта је завршила у мрежи.

Б. Гајић

Херцеговац - Полет 3:1, Кула - Кулпин 2:2, ЖАК - Војводина 1:1, Оџаци - Русин 0:1, Стари Град - Крила Крајине 3:0, Борац - Раднички 0:2, Славија - Липар 2:0, Тврђава - Будућност 2:0.