Сомборска лига: Комшијски дерби Црвенчанима

​​​​​​​Младост  -  Црвенка  1:2  (1: 0)
fudbalska lopta

КРУШЧИЋ: Стадион Младости, гледалаца 100. Судија: Крнета  (Бачка Паланка). Стрелци: Жегарац у 33. за Младост, а  М. Суботић у 78. (из пенала) и Перовић у 90. минуту за Црвенку. Жути картони: Грдинић, Радаковић и Чанковић ( Младост ), а Ђуришић и В. Вујовић (Црвенка). Црвени картон: Јокић (Младост) 78 . минуту због приговора.

МЛАДОСТ: Шћепановић 6, Кишјухас  6, Јокић 5, Фекете 6, Пап 5 (од 60. Зејак 5), Килић 6 (од 75. Чанковић -), Жегарац 6, Грдинић 6 (од 90 . Собек -),  Даутовић 6, Радаковић 6  и Балевић 6.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 6, Кочић 6, (од 50. Перовић 8),  Ивић 7, В. Вујовић 7, М. Радмановић 7, Драговић  8 (од 73 . Радојичић -),  Ј. Суботић 7, М. Суботић 8, Кишјухас 6, (од 90 . Бабић -), Ј.Радмановић 7 и Керекеш 7.

У општинском дербију радовали су се гости из Црвенке. Домаћи су повели у 33. минуту када је Жегарац из слободног ударца са неких 30 метара искористио лошу процену голмана Ђуришића и сместио лопту у гол гостију и предношћу Младости се отишло на одмор. Црвенчани су у другом делу наставили са нападима па су преко најбољег актера Милана Суботића из једанаестерца изједначили. Приликом досуђивања најстроже казне играч домаћих Јокић је због приговора добио и црвени картон. Бројчану предност Црвенка је искористила у последњим тренуцима сусрета када је након корнера ударцем главом Перовић матирао голмана Шћепановића и својој екипи донео важне бодове.

Ђ. Бојанић

Кула Стари град 0:0

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца стотинак. Судија:  Јанковић (Оyаци). Жути картони: Анђелковић (Кула), а Божин, Ахметовић, Валентик и Бјелош (Стари град)

КУЛА: Мил. Радуловић 6, Мир. Радуловић 7, Шарац 6, Тапаи 6, Војновић 7, Митрић 6 (од 81. Златић -), Букејловић 6 (од 75. Бабић -), Анђелковић 6, Давидовић 6, Пјешивац 6 и Ђођић 6 (од 50. Кукољ 6).

СТАРИ ГРАД: Бугарски 6, Здравковић 6, Гостовић 6, Валентик 5, Бјелош 6, Божин 6, Зељко 7, Ахметовић 6, Гњатовић 7 и Балиновић 5.

Када екипа не успе да материјализује чињеницу да противник наступа са десет играча, у таквом односу снага не постигне гол, онда се ништа више од „мршавог“ бода и не може очекивати, па иако су Куљани имали неколико прилика за гол које су остале неискоришћене пролећна премијера на Гедеру ће бити брзо заборављена.

Ђ. Бојанић

Русин - Војводина (Т)  3:5 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца: 300, судија: Јовица Јериловић ( Апатин), стрелци: Чизмар (из једанаестерца) у 30. Катона у 38. и Б. Орос у 59. за Русин, а Миличевић у 53. и Т. Николић  (из једанајстерца) у 71. минуту за Војводину, жути картони: Б. Орос, Малацко, А. Кочиш ( Русин), а Тури,Т. Николић, Милићевић (Војводина).

РУСИН: Живковић, Будински (М. Јањић), А. Кочиш, Малацко, Харди, Б. Орос, Хрнчар (Сајанковић), Б. Јањић (С. Кочиш),Ђукановић, Катона, Чизмар.

ВОЈВОДИНА (Т): Ђукић, Т.Николић, Рамић, Мустафановић, Тури, Вучић (Пилиповић), Г. Станојев, Миличевић (Цвијић), Д. Николић (Ковачевић), Вујановић, Ранисављев. Фудбалери Русина и други пут,  доживели су пораз од Товаришана. Овог пута, Крстурци направили су од готовог вересију. Имали су црно- бели 2:0 и 3:1 у својим рукама, али нису умели да сачувају премућство. Упорни и борбени гости стигли су до потпуног преокрета.

Ђ. Штрбац

ЖАКХерцеговац 1:0 (0:0)

СОМБОР: Игралиште крај пруге. Гледалаца око 100. Судија: Вујић (Кула). Стрелац: Станковић 74. минуту. Жути картони: Лагунџин, Шимунов, Бубњевић (ЖАК).Зелен, Шкорић, Хрњез (Херцеговац).

ЖАК: Лагунyин, Гргић, Матић, Љуштина, Шимунов, Ковачевић, Бубњевић (Живковић), Радусин, Станковић, Ђукановић, Комушанац (Стојаков).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Бајчевић, Тасовац, Шкорић, Гушић (Ђурасовић), Билић (Новчић), В. Хрњез, Смајић (Борковић), Зелен, С. Хрњез, Бабић.

Домаћа екипа је одлично одиграла прво полувреме. „Железничари” су први пут угрозили гостујућег гол у 6. минуту, али је Ковачевићев шут са 20 метара, укротио одлични Немет. Ново узбуђење виђено је у 15. минуту. Матић је оборен у казненом простору гостију, па судија је показао на белу тачку. Али ударац Радусина Немет је одбранио. Два минута касније, покушао је Матић из слободног ударца. Поново је  Немет био на месту. Нови пенал за црно-беле у 25. минуту. Матић је слабо шутираа, а голман Немет одбранио. Голман Херцеговца је у 74. минуту ипак направио грешку. Радусин је одлично проиграо Гргића на десном боку, овај центрирао на пенал, а Немет закаснио са интервенцијом. Станковић је мирно, главом лопту спровео у мрежу.

С. Р.

Кула - Стари град 0:0, Славија - Станишић 1:2, Хајдук јуниор - Липар 0:0, Русин - Војводина 3:5, Младост (К) - Црвенка 1:2, Будућност (П) - Будућност (М) 1:1, ЖАК - Херцеговац 1 :0, Крила Крајине - Борац (БГ) (није одиграно).

1. Станишић            16     14     2      0      49:10        44

2. Црвенка               16     11     2      3      49:19        35

3. Хајдук Јун.           16     9      5      2      42:16        32

4. Будућ. (М)            16     8      4      4      30:17        28

5. Кр. Крајине           15     7      5      3      34:14        26

6. Стари град            16     7      4      5      28:16        25

7. Војводина             16     8      1      7      34:31        25

8. Липар                   16     6      5      5      28:31        23