Сомборска лига: Лидер се вратио у форму

Херцеговац - Станишић 0:4 (0:2)
stanisic

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:200, судија: Д. Митровић (Оyаци), стрелци: Штрбац у 7. и 65., Д.Јовановић у 27. и Пајић у 87. минуту, жути картони: Немет, Шкорић (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Бајчетић, С. Хрњез, Гушић , Шкорић, Тривуновић, Ђурасовић, Смајић, В. Хрњез (Рачић), С. Адамовић (М.Адамовић), Бабић (Пудар).

СТАНИШИЋ: П. Вукадиновић, Баљак (Драгичевић), Ненадић, Шарић, Д. Јовановић, Штрбац (М. Вукадиновић), С. Јовановић (Врачарић), Лакић, Јездић, Пајић, Вујин.

После два узастопна пораза, фудбалери лидера са табеле вратили су се на победнички колосек. Пред Станишичанима цех платили су Гајдобрани, који су, у прдтходне четири утакмице, забележили исто толико победа.

Ђ. Штрбац

Младост (К) - Кула 1:0 (0:0)

КРУШЧИЋ: Стадион Младости, гледалаца:300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелац: Пап у 78. минуту, жути картони: Фекете, Јокић, Шуман (Младост).

МЛАДОСТ (К): Шћепановић, Варга (Шуман), Јокић (Холовати), Фекете, Пап, Килић, Грдинић, Чанковић (Собек), Радаковић, Зегарац, Даутовић.

КУЛА: Бркић, Поповић, Радуловић, Тапаи, Војиновиçћ, Златић, Букејловић, Кукољ (Дражић), Бабић (Денис), Давидовић, Пјешевац.            Много труда улозили су фудбалери Младости да би сломили снажан отпор општинскога ривала из Куле. Минималну, али потпуно заслужену победу Крушчићанима донео је агилни и предузимљиви Кристијан Пап, после маестралнога соло-продора. За ту мајсторију Пап је награђен спонтаним и дугим аплаузима.

Ђ. Штрбац

Крила Крајине - Славија  3:1 (2:1)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:400, судија: Д. Шолаја (Обровац), стрелци: Чешљевић у 21. Марчета у 39. и Ранисављев у 79. за Крила Крајине, а Кучењић у 2. минуту за Славију, жути картони: Карановић (Крила Крајине), а Зорзић, Ј.Жигмунд (Славија).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак (Париповић), Медан, Зелинчевић, Марчета, Марковић, Батиница (Карановић), Ранисављев, Чешљевић(Чорић).

СЛАВИЈА (П): Шустер, М. Жигмунд, Бенка, Нимет (Будић), Милец, Котив (Блазек), Кухта, Петровић, Зорзић, Кучењић (Грња), Ј. Жигмунд. Фудбалери Крила Крајине лоше су почели, али су сјајно завршили окршај за бодове против општинскога ривала из Пивница. Изабраници тренера Милана Бељанског били су супериорни и то су крунисали са три ефектна гола.

Ђ. Штрбац

Будућност - Русин 1:4 (1:0)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца:150, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Јандрић у 10. за Будућност, а Чизмар у 60. и 67., Ђукановић у 73. и С. Кочиш у 83. минуту за Русин, жути картони: Илеш, Туцић, Козомора (Будућност), а С. Кочиш (Русин).

БУДУЋНОСТ (П): Илеш, Јанковић, Лаћарак, Вјетровић, Поњевић, Данилов (Алимпић), Јандрић, Туцић, Зец, Марић, Јеличић.

РУСИН: З.Орос, А.Кочиш, Холик, Малацко, Ј.Харди, Павловић, Б.Орос (Сајанковић), Ђукановић, Чизмар (Барна), С.Кочиш (Боднар), Јањић.

Разгоропадили су се црно-бели из Рускога Крстура у другом полувремену, на сво првом гостовању у Парагама. Једноставно, надиграли су фудбалере домаћег тима, који, ни мало, нису личили на своје издање из првог дела ове утакмице.

Ђ. Штрбац

Будућност - Липар 6:2 (1:1)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца: 250, судија: Б.Алексић (Каравуково), стрелци: Тасић у 14, Јованић у 55, Дујаковић у 58. и 80, Ковачевић у 62. и Миладиновић у 83. за Будучност, а Мијић у 21. и Бановић у 69. минуту за Липар, жути картон: Влајић (Будучност).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Миладиновић, Ковачевић, Дујаковић, Влајић, Фуртула (Вигњевић), Јованић, Радић (Буквић), Јефтић, Тасић (Кулић).

ЛИПАР: Вучинић, Авдаловић, Воркапић, Шеган, Шљукић, Честић, Пејић, Мартин, Бановић, Милић, Лалић.

Просечни били су Младеновљани у првом делу утакмице, да би заблистали у току другога полувремена.

Ђ. Штрбац

Младост (К) - Кула 1:0, Будућност (П) - Русин 1:4, ЖАК - Хајдук Јуниор 2:0, Крила Крајине - Славија 3:1, Херцеговац - Станишић 0:4, Будућност (М) - Липар 6:2, Црвенка - Војводина 4:0. Слободан је био Стари град.

1. Станишић        22     18     2      2      58:13        56

2. Црвенка           22     16     2      4      62:23        50

3. Будућ. (М)       22     13     5      4      58:21        44

4. Кр. Крајине     21     13     5      3      47:12        44

5. Војводина       22     10     3      9      38:39        33

6. Хајдук ј.          21     8      5      8      40:34        29

7. Ст. град          21     8      4      9      33:30        28

8. Будућ. (П)      21     6      8      7      28:27        26