Сомборска лига: Лидер заустављен у Каравукову

Полет - Станишић 2:1 (1:0)
с

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, судија: Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Милуновић у 39. Стојиљковић у 50. за Полет, Д. Богуновић у 79. (из пенала) за Станишић. Жути картони: Р. Миленковић, Алексић, Ивановић (Полет), Басарић, Ердеи, Д. Богуновић, Павин (Станишић). Црвени картони: Алексић (Полет), Вранић (резервни фудбалер, Станишић).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Дорословац 8 (М. Стошић), С. Станковић 8, Ж. Станковић 7, Милуновић 8 (Јовчић 7), Богдановић 7 (Стојиљковић 7), Н. Миленковић 7, Алексић 7, Р. Миленковић 7, А. Стошић 7 (Н. Станковић 7), Никић 8.

СТАНИШИЋ: Рашета 6, Басарић 7, М. Богуновић 7, Матијаш 7, Павин 8, Д. Богуновић 8, Ресановић 7, Радев 6 (Ћу 7),  Ердеи 7, Војин 7, Ожеговић 6 (Станковић 7).

Лидер на табели поклекнуо је у Каравукову. Домаћин је одиграо врло добро и пожртвовано. Видан је напредак у екипи Полета, од када је тренер Ивица Панчић и млада и оперативна управа. Постигнута су два лепа гола, освојени су важни бодови у борби за опстанак. Посебно се истакао Сава Станковић који је у свим фазама игре дао свој допринос.

А. Чичић

Тврђава - БСК 2:0 (0:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: Д.Јањић (Црвенка), стрелци: Давидов у 56. и Гојић у 85. минуту, жути картони: Огњеновић, Радаковић (Тврђава), а Станић, Бељански (БСК).

ТВРЂАВА: О. Чучковић, Милиновић, Бундало (Чулибрк), Ковачевић (Гојић), Шечеров, Шомоши (Ђумић), Радаковић, М. Агбаба, Ралевић, Давидов, Огњеновић БСК: Немет, Станић, Драговић (Ћујић), Божић, Зеленовић, Вејиновић, Бељански, Станковић, Кораћ, Дивљак, Хинић (Стојаковић). Маниром искусног фудбалера, шеснаестогодишњи Милош Бундало упослио је прекаљеног Александра Давидова, који је донео предност Тврђави. У финишу утакмице, „резервиста” Милан Гојић поставио је крајњи резултат. У 77. минуту, нападач Бачана Владимир Ралевић није искористио једанаестерац.

Ђ. Шт.

Славија - Задругар (СМ) 2:0 (0:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, судија: Мацановић (Сомбор), стрелци: Зејак у 48. и Плавшић у 87. минуту. Жути картони: Шустер (Славија), Гламош, Вуковић (Задругар).

СЛАВИЈА: Вучетић, Шмит, Заскалицки, Чвокић (Грња), Рогановић, Живковић (Плавшић), Кухта (Шустер), Петровић, Зејак (Котив), Јушковић, Чобрда (Болехрацки).

ЗАДРУГАР: Вајагић, Ламош (Вуковић), Павков, Тојић, Бечановић, Радусин, Веселиновић (Илић), Кончаревић, Тасић, Ранчић, Кања.

Заслужена  победа домаћина који су све време били бољи, диктирали темпо, стварали шансе, а да су нападачи били прецизнији резултат би био повољнији. Повели су домаћи у 48. минуту када је Грња прешао по десној страни, ушао у шеснаестерац, набацио лопту пред гол где је Зејак био најбржи и послао лопту у мрежу. У 87. минуту Плавшић се ослободио чувара, упшао у казнени простор и лопту послао у супротни угао.

Ј. Шустер

Омладинац Б) - Будућност (Г) 2:1 (2:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Ранчић у 30. и у 35. за Омладинац, а Ђокић у 14. минуту за Будућност, жути картони: Мијић (Омладинац), а Колар, Чипкар, Царић (Будућност).

ОМЛАДИНАЦ: Мајсторовић, Басарић, Јока, Лесковац (Топалов, Вујновић), Суботић, Бандобрански, Ковачић, Ранчић, Асан, Мијић, Богнар (Гргић). БУДУЋНОСТ: Дубовски, Ђумић (Бучик), Фабри, Мајски, Царић, Колар, Дамјановић (Катјак), Јованов (Јакус), Чипкар, Ђокић, Ђилас (Молнар).

Ђ. Шт.

ЖАК - Русин 2:1 (1:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, судија: Б.Родић (Апатин), стрелци: Хостиеславски у 15. и Пауновић (из једанаестерца) у 80. за ЖАК, а Данојевић у 90. минуту за Русин, жути картони: Дабић, Вулин (ЖАК), а Данојевић, Ф.Вујовић, Коцић (Русин), црвени картон: Коцић (Русин).

ЖАК: Козлина, Дабић, Сазданић, Кнежевић, Штимац, Пауновић, Ковачевић (Бурес), Хостиеславски, Вулин (Гагић), Јовановић (Никшић), Миловановић.

РУСИН: Калинић, Коцић, Холик, Ланчужанин, В.Вујовић, Павловић (Ђукановић), Ф. Вујовић, Чернок (Бранковић), Данојевић, Кулић, Сајанковић.

Фудбалери сомборског ЖАК-а остварили су минималну победу над екипом Русина.

Ђ. Шт.

Кулпин  - Будућност (П) 1:1 (0:1)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелци: Мрђан у 60. за Кулпин, а Живић у 30. минуту за Будућност, жути картони: С. Хаска, Валентик, Замфировић (Кулпин).

КУЛПИН: Вућеновић, Лучановић, С. Хаска, Валентик, Станишић, Зеленак, Замфировић, Мрђан, Попржен, Јевремовић, А. Хаска.

БУДУЋНОСТ (П): Абаyић, Бачанов, Марић, Кнежевић, Алимпић, Живић, Гајић, Тривуновић, Роквић, Плавански, Ковачевић.

У Кулпину сваки од ривала имао је своје шансе. Ипак, ова утакмица завршена је без победника.

Ђ. Шт

ЖАК - Русин 2:1, Омладинац - Будућност (Г) 2:1, Борац (БГ) - Борац 1:0, Маглић - Кордун 1:2, Кулпин - Будућност (П) 1:1, Славија - Задругар 2:0, Полет - Станишић 2:1, Будућност (М) - Раднички 5:0, Тврђава - БСК 2:0.

 1. Станишић    22     18     1      3      64:21        55

 2. Будућ. (М)   22     12     8      2      49:18        44

 3. Будућ. (П)   22     13     4      5      47:19        43

 4. Русин  22     13     2      7               55:36       41

 5. Борац (БГ)   22     11     3      8      45:39        36

 6. Борац  22     11     3      8               33:32       36

 7. Славија       22     10     3      9      23:24        33

 8. Кулпин        22     9      2      11              47:60       29