СОМБОРСКА ЛИГА: Липарци закуцали Сомборце

Раднички (С) - Липар 0:5 (0:1)
с

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца 300, судија: Д. Шево (Челарево), стрелци: Пејић у 2. Тутић у 48 .55. и у 71. и Новаков у 57. минуту, жути картони: Јосић, Смилановски (Раднички),црвени картон: Јосић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Тадијан, Вукадиновић, Бујак, Јосић, Микић (Киш), Лукић ,Петковић, Лујић (Толић), Пиплица (Туркић), Смилановски (Зорица), Ђенић (Јаноши).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Трешњић (Шеган), Мијић, Пејић, Басарић, Авдаловић, Тутић, Лалић,  Вуковић, Новаков.

Дванаести узастопни првенствени пораз претрпели су фудбалери сомборског Радничког. Овога пута Сомборце су декласирали Липарци, који су забележили пети тријумф у низу.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Црвенка 3:2 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Зељко у 39. Кућенич у 56. и Антонић у 75  за Будућност, а Бабић у 66. и М. Суботић у 83. минуту за Црвенку,жути картони: Бошковић, Бабић, Гостовић (Црвенка).

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Прошић, Бошњак (Малешевић), Радичић, Н. Ковачевић (У. Копања), Антонић, Марио Гајдобрански, Кућенич, Лончаревић (Зиројевић), Гојић, Зељко.

ЦРВЕНКА: Гостовић, Трифуновић, Милош Керкез, Ј. Суботић, Бешић, Шакић, М. Суботић, Бошковић, Бабић, Матошевић (Максимовић), Бекић.

Имали су фудбалери Будућности већи посед лопте и стигли су изабраници младог тренера Ранка Хајдуковића до минималне ,али сасвим заслужене победе.

Ђ. Шт.

БСК - Полет 1:0 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Кобац (Кула), стрелац: Кораћ у 63. минуту. Жути картони: Д. Бељански (БСК), Новаков, Максимовић (Полет).

БСК: Лагунџин 7, Станић 8 (Зеленовић), Дивјак 7, Божић 7, С. Бељански 8, Митровић 7, Д. Бељански 8 (Ђурђевић 7), С. Станковић 7, Кораћ 8 (Стојисављевић 7), Д. Станковић 7, Вукелић 7 (Вејиновић).

ПОЛЕТ: Новаков 7, Рашковић 7, Давидовић 7, Пејановић 7, Поповић 7, Калуђерски 8, Фуртула (Перуничић 6), Марковић 6, Милишић 7, Максимовић 7, Ромић 8.

Виђена је добра и динамична игра. Домаћин је био бољи и дошао је до победе голом Кораћа, после центаршута Станића.

А. Чичић

Будућност (П) - Русин 2:1 (1:1)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Илеш у 9. и Радаковић у 47. за Будућност, а Сушић у 2. минуту за Русин, жути картони: Марић, Д. Николић, Јелић, Вулић (Будућност), а С. Тома, В. Вујовић, Сушић (Русин).

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Радаковић, Марић (Радић), Д. Николић, Јелић, Живић (Вулић), Дино Гајдобрански, Илеш (Матијашевић), Ралевић, Дујаковић, А. Ковачевић.

РУСИН: Крунић, С. Тома (Чернок), Холик, А. Кочиш, В. Вујовић, Павловић, Ф.Вујовић, Марковић (Бранковић) Кулић ,Сушић, Сајанковић.

Фудбалери парошке Будућности провукли су се у окршају са Крстурцима. Гости су имали сталну теренску иницијативу и створили су десетак стопостотних шанси. Али мрежа младог голмана домаћег тима Радована Абаyића као да је била зачарана.

Ђ. Шт.

Наша звезда - Борац (БГ) 4:0 (2:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде ,гледалаца 300, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: Писарев у 12.,у 46. и у 61. и П. Владисав у 23. минуту, жути картон Писарев (Наша звезда)

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић, Балиновић (Мркоњић), Панић (Туцић), М. Владисав, Инђић (Мајсторовић), П. Владисав, Грња (Чубрило), Лукић, Писарев (Мирков), Валентик, Вукосав.

БОРАЦ: С. Кнежевић, Илић (Мијатовић), Чутурило (Цанковић), Зелић, Иванић, Илић, Жегарац, Ћук (Војновић), Стокић (Б .Покрајац), Обрадовић, Јокић, Даутовић.

Вратили су се фудбалери силбашке Наше звезде на победнички колосек.Сјајни капитен Александар Писарев и виспрени Петар Владисав натерали су на капитулацију чувара мреже гостију Стефана Кнежевића и крунисали су надмоћност свог тима.

Ђ. Шт

Будућност (Г) - Полет 0:5 (0:3)

ГЛОЖАН: Игралиште  Будућности, гледалаца 100, судија: Десница (Апатин). Стрелци: С. Станковић у 24. Стојковић у 28. и 68. и М. Стошић у 45. и 62. минуту. Жути картони: Љубичић (Будућност), а Дорословац, Стојковић, Миленковић, Малиновић (Полет).

БУДУЋНОСТ: Дукић, Бучик, Љубичић, Папић, Петровић, Докић, Јованов, Ђилас, Станковић, Ђокић, Кићјак.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић (Малиновић), Милуновић, Дорословац (Богдановић), С. Станковић, А. Стошић, Стојковић (Стаменковић), Миленковић, Станисављевић, М. Стошић (Ирић), Јовчић.

Екипа Полета из Каравукова је очитала фудбалску лекцију домаћинима из Гложана који су били потпуно немоћни на овој утакмици. Да су стрелци екипе из Каравукова били присебнији у одлучујућим моментима победа Полета могла је бити и убедљивија.

Већ у 24. минуту Сава Станковић је лепим погодком домаћинима наговестио да екипа из Каравукова иде на победу. Само неколико минута касније расположени Јован Стојковић је постигао други погодак.  До краја меча видели смо још три лопте у мрежи домаћег голмана Дукића.

С. Јовин

Раднички (С) - Липар 0:5, ЖАК - Војводина 4:0, Будућност (М) - Црвенка 3:2, Братство - Раднички 3:0, Наша звезда - Борац (БГ) 4:0, Кордун - Борац (О) 4:0, Будућност (П) - Русин 2:1, Будућност (Г) - Полет 0:5.

1. Братство        12     12     0      0      46:4  36

2. Раднички       12     9      0      3      27:13        27

3. Полет    12     7      2      3      24:7  23

4. ЖАК      12     7      2      3      28:12        23

5. Н. звезда      12     7      1      4      28:19        22

6. Русин    12     6      1      5      23:23        19

7. Кордун  12     5      3      4      26:16        18

8. Будућност (М)        12     6      0      6      21:21        18