Сомборска лига: Лукић за прво славље Кулпина

​​​​​​​Кулпин - ЖАК 1:0 (1:0)
lopta_u_mrezi_1

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:150, судија: Д.Нађ(Руски Крстур), стрелац: Лукић у 14. минуту, жути картони: Куђерски, М. Ђуга, Д. Николић, Бургер (Кулпин), а Момчиловић (ЖАК).

КУЛПИН: Младеновић, Моравек, Бајац, М. Ђуга (Милинков), Дамир Губаш, Куђерски, Живковић, Лукић, Д. Николић, Бургер, Н. Николић.

ЖАК: Б. Тривуновић, Крстановић, Д. Тривуновић (Додић), Момчиловић, Пачирски, Лекај, Вулин, Гмитровић, Дојић, Ђенић, Марјановић.

Фудбалери Кулпина остварили су минималну победу. Пропустили су нападачи домаћега тима, у другом полувремену, прилику да дуплирају своју предност, пошто нису реализовали једанаестерац. Подмлађени Сомборци само с времена на време личили су на озбиљну фудбалску дружину. Мало да би избегли нови пораз.

Ђ. Шт.

Војводина - Раднички (Р) 3:1 (3:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:200, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Тури у 29. и Д. Ранисављев у 35. и 44. минуту за Војводину, а Кесићу 20. минуту за Раднички, жути картони: Мустафовић, Дмитровић, Вучић (Војводина), а Ф. Милуновић (Раднички).

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Д. Ранисављев, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев (Радонић), Вујић, Вујановић, Вучић, Дмитровић (Бојанић), М. Станојев (Г. Станојев).

РАДНИЧКИ: Кузмановић, Алексић, Лазаревић, Петковић,Кесић, Новић (А. Милуновић), Кувељић (Ивовић), Ф. Милуновић, Радојчић, Милојевић (Сантрач), Црњански.

Фудбалери товаришке Војводине кренули су из минуса од једног гола. Али, двојица дефанзиваца Товаришана Стеван Тури и Душан Ранисављев постигли су три гола за велики резултатски преокрет.

Ђ. Шт.

БСК - Славија 3:2 (2:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 200, судија: Махотка (Сомбор). Стрелци: Данојевић у 9. (из пенала), Ћурчија у 45. и Кораћ у 88. за БСК, а Петровић у 69. и Ефендић у 71. минуту за Славију. Жути картони: Кораћ, Бељански, Савић (БСК), а Маројевић и Владимир Кухта (Славија). Црвени картон: Маројевић (Славија).

БСК: Молнар 7, Вејновић 7 (Плавшић 7), Савић 7, Ђурђевић 7, Милошевић 7, Митровић 8, Станић 7, Милановић 8, Кораћ 8, Ћурчија 7 (Салаи), Данојевић 7 (Бељански).

СЛАВИЈА: Брња 7, Крња 7, Заскалицки 6 (Јушковић 7), Будић 7, Шмит 7, Владимир Кухта 6 (Котив), Властислав Кухта 6 (Ефендић 8), Петровић 7, Тривуновић 7, Маројевић 6, Бенка 7.

Први део ове лепе утакмице у потпуности је припало домаћину, а поред два постигнута гола промашене су још три повољне прилике. У наставку сасвим друга слика. Резервисти и физичка припремљености гостима је донела изједначење. У самом финишу сусрета спретни Кораћ успео је да донесе победу своме тиму.

А. Чичић

Херцеговац - Омладинац 5:1 (4:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:150, судија: Г.Јанковић (Оyаци), стрелци: Дујаковић у 7. и 29., Ивеља у 18. и В.Хрњез у 45. и 65. минуту за Херцеговац, а Гргић у 47. минуту за Омладинац, жути картони: Бабић (Херцеговац), а Чивчић, Делија (Омладинац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић, С. Хрњез, Бабић, М. Хрњез, Вукосав, В. Хрњез, Ивеља (Л. Рачић), Новчић, С. Рачић (Р. Тривуновић), Дујаковић (Данилов).

ОМЛАДИНАЦ: Милошевић, М. Мијић, Аничић, Гргић, Н. Мијић, Чивчић (Вукадиновић), Петковић (Ненад), Терзија, Делија, Јајић, Мажињанин.

Неће фудбалерима буковачкога Омладинца у лепој спортској успомени да остане њихово прво гостовање у Гајдобри.  У потпуно неравноправном надметању, првотимци Херцеговца нанели су катастрофалан пораз индиспонираним гостима и освојили су прва три бода.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Тврђава 1:0 (1:0)

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:200, судија: Д. Митровић (Оyаци), стрелац: Велемир (из једанаестерца) у 35. минуту, жути картони: Прошић (Будућност), а Гламочанин (Тврђава).

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Меселџија, Радичић, Копања, Кајтез (Јоветић), Јурчевић, Баланго (Ковачевић), Бошњак, Велемир, Мишковић (Антонић).

ТВРЂАВА: Влајић, Гламочанин, Бадивук (Ступар), Вујиновић, Малешевић (Грмуша), Шомоши, Марчета, Гојић, М. Агбаба, Ралевић, Николић.

Веома тврда и крајње резултатски неизвесна била је утакмица у Младенову. Превагу донела је бела тачка: Младеновљани су, у првом полувремену, реализовали једанаестерац, док Бачани, у другом периоду меча, нису искористили најстрожу казну.

Ђ. Шт.

Борац - Маглић 5:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Манић (Каравуково). Стрелци: Јандрић у 11. Вјетровић у 47. М. Јовановић у 67. и 79. (из пенала) и С. Јовановић у 73. минуту. Жути картони: Попадић (Борац), а Крајновић, Стјепановић, Рупар и Ландуп (Маглић).

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош 9, Попадић 8 (П. Козомора), С. Козомора 8, Вјетровић 9, Солдат 8, Баланго 8, Гајић 8 (Станковић), Јандрић 8 (С. Јовановић 8), М. Јовановић 9, Станишић 8.

МАГЛИЋ: Радишић 6, Дмитровић 6, Милановић 6, Крајиновић 6, Рупар 6, Ковачевић 7, Стоисављевић 7, Прерадовић 6, Человски 6 (Зелењак 6), Ландуп 6, Стјепановић 6.

Играчи Борца из Обровца су се приказали у прва два кола као озбиљна и квалитетна екипа.

То су се уверили и играчи Маглића који нису могли парирати дружини тренера Душка Зечевића. Само у првом полувремену гости су како тако  одолевали нападима домаћих.

У другом полувремену су се растрчали играчи домаћег тима и просто су изрешетали гол немоћног Радишића.

Б. Гајић

Будућност (П) - Русин 1:1 (0:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Марић (из једанаестерца) у 90. за Будућност, а Бранковић у 81. минуту за Русин.

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Попов (Алимпић), Стојанов, Ловре, Гајић, Бачанов (Нешковић), Ерак, Вујасиновић, Козомора, Марић, Д.Агбаба (Јовицки).

РУСИН: М. Нађ, Холик, Ланчужанин, Б. Нађ, Марковић, Давидовић (Будински), Веселиновић, Ђукановић, Бранковић, В.Вујовић, Ф.Вујовић.

Намерили су се фудбалери парошке Будућности на врло добре Крстурце. Били су првотимци домаћега клуба на ивици минималнога пораза. Спас им је, у финишу утакмице, донео капитен Стефан Марић, који био је сигуран егзекутор из, сасвим оправдано, досуђенога пенала.   Ђ. Шт.

Полет - Кордун 1:4 (0:3)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 80, судија: Дудок (Гложан). Стрелци: Стојковић у 78. за Полет, а Богуновић у 35. 40. и 61. Чекелиш у 36. минуту за Кордун. Жути картони: С. Станковић, М. Стошић, Стојковић (Полет), а Чекелиш, Богуновић, Поповић, Аникић (Кордун).

ПОЛЕТ: Ивановић 6, Стојановић 6 (Јовчић 6), Алексић 6, Станојковић 6, С. Станковић 7, Ж. Станковић 7, М. Стошић 6 (Малиновић 6), А. Стошић 6, Зец 6, Богдановић 7, Стојиљковић 6 (Стојковић 7).

КОРДУН: Цурновић 7, Павловић 7, Н. Шаула 7 (Аникић 7), Цимеша 8, Поповић 7, Чешновар 7, Чекелиш 8 (Д. Шаула 7), Богуновић 9, Медаковић 7 (Трбојевић 7), Јововић 7, Чвокић 8.

Предвођени одличним Богуновићем, гости су се преставили као уиграна и организована екипа. Богуновић је постигао три гола, од којих је први изузетно леп, а постигнут је из слободног ударца са 35 метара када су погођене саме рашље. Домаћин је успео само да постигне почасни погодак.

А. Чичић

Будућност (М) - Тврђава 1:0, Кулпин - ЖАК 1:0, Борац - Маглић 5:0, Будућност (П) - Русин 1:1, Полет - Кордун 1:4, Херцеговац - Омладинац 5:1, Војводина - Раднички (К) 3:1, БСК - Славија 3:2

1. Борац 46        2      2      0      0      6:0    6

2. Кордун           2      2      0      0      7:2    6

3. Будућ. (М)      2      2      0      0      3:1    6

4. Војводина       2      1      1      0      4:2    4

5. Тврђава          2      1      0      1      7:3    3

6. Маглић           2      1      0      1      6:5    3

7. Херцеговац    2      1      0      1      5:4    3

8. Раднички       2      1      0      1      4:3    3