Сомборска лига: Обровчани седмицом на врх

​​​​​​​ЖАК - Борац (О) 2:7 (1:5)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца:200, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: Видаковић у 34. и Лекај у 71. за ЖАК, а М. Јовановић у 10, 25. и 35, Гагић (аутогол) у 29., Максимовић у 40. С. Козомора у 62. и Станишић у 85. минуту за Борац, жути картон: Фратрић (ЖАК).

ЖАК: Миловић, Крстановић, Гагић (Лекај), Момчиловић, Дмитровић, Бачић, Тркуља (Берлековић), Фратрић, Вулин, Видаковић, Б. Тривуновић (Ђенић).

БОРАЦ: Ђукић, Максимовић (Јовин), Лакатош, С. Козомора, Вјетровић, Солдат, Баланго (П. Козомора), Гајић (С. Јовановић), Јандрић, М. Јовановић, Станишић.

Други катастрофални пораз, пред својим навијачима, претрпели су фудбалери сомборског ЖАК-а, у новој сезони. Идентичним резултатом млађане Сомборце савладали су Обровчани, који запосели су врх табеле са све три победе.

Тврђава - Кулпин 7:0 (2:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:200, судија: Љ. Дудок (Гложан), стрелци: Данијел Николићу 23. 57. 85. и 89. Ралевић у 44. Гојић у 52. и Малешевић у 61. минуту, жути картон: Секез (Кулпин).

ТВРЂАВА: Влајић, Вујић, Вујиновић, Шећеров (Милешевић), Шомоши, Марчета (Гламочанин), Гојић, М. Агбаба, Ралевић, Данијел Николић, Малешевић (Ђенадија).

КУЛПИН: А. Ђуга, Моравек, Бајац (М. Ђуга), Куђерски (Радовановић), Живковић (Секез), Лукић, Дарко Николић, М. Бургер, Дамир Губаш, Н. Николић, Ђ. Бургер.

У првој утакмици, на домаћем терену, у новом првенству, фудбалери Тврђаве декласирали су Кулпинце. Убедљив тријумф Бачана наговестио је четвороструки стрелац Данијел Николић, који је постигао седам голова, на  претходна три окршаја за бодове.

Кордун - Херцеговац 0:1 (0:1)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца:300, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелац: С. Рачић у 23. минуту, жути картони: Богуновић, Поповић, Цимеша, Павловић, Чвокић, Анитић (Кордун), а С. Хрњез, Ивеља, В. Хрњез (Херцеговац), црвени картони: Цимеша (Кордун), а Л. Рачић (Херцеговац).

КОРДУН: Цурновић, Павловић, Шаула (Трбојевић), Цимеша, Поповић, Чеснокар, Карас (Грујин), Богуновић, Медаковић (Анитић), Јововић, Чвокић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Смајић (Лаћарак), С. Хрњез, Родић, Бабић, Вукосав (М. Хрњез), В. Хрњез, Ивеља, Новчић, С. Рачић, Дујаковић (Вујовић).

Обострано тврда игра и мали број повољних шанси основне су карактеристике меча између фудбалера домаћег Кордуна и гајдобранског Херцеговца. Половином првога полувремена, искусни интернационалац гостију Стеван Рачић матирао је чувара мреже Кордунаша Томислава Цурновића и одлучио је победника. Била је то акција типична за мали фудбал, а догодио се мат у три потеза. Узалудна била су настојања првотимаца домаћега клуба да, до краја сусрета, анулирају предност упорних и борбених играча Херцеговца.

Маглић - Будућност (П) 2:2 (1:0)

МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:150, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Ковачевић у 39. и Сантрач у 90. минуту за Маглић, а Козомора у 85. (из једанаестерца) и у 89. минуту за Будућност, жути картони: Человски, Ковачевић, Стјепановић, Сантрач (Маглић), а Вујасиновић, Ерак, Марић (Будућност).

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Дмитровић,  Рупар, Ковачевић, Стоисављевић, Прерадовић (Михајлов), Человски (Зеленак), Ландуп, Стјепановић, Сантрач.

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Гајић, Алимпић (Јовицки), Стојанов, Ловре, Абаџић, Ерак, Вујасиновић, Нешковић, Козомора, Марић (Немет).

У трилерској завршници, на клрају није било победника. Гости из Парага направили су резултатски преокрет, а Маглићане је искусни Гојко Сантрач спасао од пораза.

Омладинац - Војводина (Т) 0:5 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, гледалаца:100, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Вучић у 56., Дмитровић у 63. 76. и 81. и Вујановић у 71. минуту.

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, М. Мијић, Аничић, Гргић, Н. Мијић, Чивчић (Вукадиновић), Петковић (Ненад), Терзија, Делија, Јајић, Мазињанин.

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Мустафовић, Тури, Д. Ранисављев, Вулић, М. Ранисављев (Башић), Вучић, Дмитровић, Вујановић (Бојанић), Г. Станојев (И. Рамић).

Подмлађени Буковчани, успешно, одолевали су искуснијим Товаришанима само у првом делу утакмице. Али, у другом полувремену, у потпуности, до изражаја дошле су боља кондиција гостију, које је новајлија Милован Дмитровић предводио на путу до убедљивог тријумфа.

Русин - Полет 7:2 (0:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:200, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Ђукановић у 49, Давидовић у 56. (из једанаестерца) и 83, Бранковић у 65, 76. (из једанаестерца) и 81. и Ф. Вујовић у 90. за Русин, а Зец у 11. и М.Тошић у  78. минуту за Полет, жути картони: Марковић, Ф. Вујовић, И. Будински (Русин), а М. Тошић, Стојановић, С. Станковић (Полет).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Б. Нађ, Д. Будински (Давидовић), Марковић, Ђукановић (И. Будински), Катона (Бранковић), Ф. Вујовић, В. Вујовић, Ланћужанин.

ПОЛЕТ (К): Ивановић (Ј. Стојковић), Алексић, Станојковић, Стојановић (Б. Стојковић), С. Станковић, З. Станковић, М. Тошић, А. Тошић, Зец, Богдановић, Малиновић.

Успешно су гости из Каравуково одрадили првих 45 минута утакмице у Руском Крстуру. А, у другом полувремену доживели су тотални бродолом, вероватно, највећи у историји свог клуба. Наравно, када се ради само о једном полувремену.

Припремио: Ђ. Штрбац

Славија - Будућност 5:1 (0:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин). Стрелци: Кухта у 47. 68. и 90. Бабић у 54. Тривуновић у 82. за Славију, а Велимир у 69. минуту (из пенала) за Будућност. Жути картони: Брња, Бенка, Бабић, Мушикић (Славија), а Мишковић, Рачић (Будућност).

СЛАВИЈА: Брња, Грња, Бенка (Заскалицки), Јушковић, Ћорда, Шмит, Кухта, Петровић (Котив), Бабић (Будић), Тривуновић, Мушкић.

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Прошић, Меселџија, Радишић, Копања, Антонић (Николић), Јурчевић (Предојевић), Баланго, Бошњак, Велемир, Мишковић (Зиројевић).

Одлична фудбалска представа у Пивницама где су домаћи у свим елементима игре надиграли госте, централна фигура је био Кухта који је постигао три поготка. Гостима свака част на фер игри.

Повели су домаћи у 47. минуту после брзе контре, на набачену лопту са леве стране налетео је Кухта и из близине погодио мрежу. У 54. минуту Бабић се најбоље снашао пред голом гостију, и повећава резултат. У 67. минуту Кухта је побегао својим пратиоцима и погодио мрежу.  У 69. минуту  Велемир са пенала је смањио резултат.

У 82. минуту слободан ударац за домаће са леве стране извео је Јушковић, набацио лопту пред гол противника, а Тривуновић је у скоку погодиио мрежу. У 90. минуту Кухта је поставио коначан резултат.

Ј. Шустер

Раднички - БСК 1:1 (0:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Јанковић (Оџаци). Стрелци: Црњански у 68. за Раднички, а Комазец у 7. минуту за БСК. Жути картони: Кесић, А. Петковић (Раднички), а Вејновић, Молнар, Кораћ (БСК).

РАДНИЧКИ: Андријашевић 7, Милуновић 7, Лазаревић 7, Н. Петковић 7, Кесић 7, Кувељић 7, Кардинал 6 (Нововић 7), А. Петковић 7, Радојчић 7, Милојевић 7 (Сантрач 7), Црњански 8.

БСК: Молнар 7, Станић 7, Медић 7 (Салаи 7), Савић 7, Милошевић 8, Вејновић 7, Ћурчија 7, Плавшић 7, Кораћ 7, Милановић 8, Комазец 7.

Општински ривали приказали су врло добру игру. Гости су били бољи у првом делу, који су решили у своју корист. Други део је припао Ратковчанима, јер је гостима понестало снаге, а изједначујући гол постигао Црњански шутем са 25 метара. Обе екипе пропустили су по четири врло повољне прилике, тако да је резултат реалан.

А. Чичић

Славија - Будућност (М) 5:1, Раднички(Р) - БСК 1:1, Омладинац - Војводина 0:5, Кордун - Херцеговац 0:1, Русин - Полет 7:2, Маглић - Будућност (П) 2:2, ЖАК - Борац 2:7, Тврђава - Кулпин 7:0

1. Борац 46        3      3      0      0      13:2  9

2. Војводина      3      2      1      0      9:2    7

3. Тврђава         3      2      0      1      14:3  6

4. Кордун           3      2      0      1      7:3    6

5. Херцеговац    3      2      0      1      6:4    6

6. Будућ. (М)      3      2      0      1      4:6    6

7. Русин              3      1      1      1      8:4    4

8. Славија          3      1      1      1      8:5    4