Сомборска лига: Општински дерби Младеновљанима

Општински дерби између старих ривала припао је фудбалерима младеновљанске Будућности.
В. Јанковић/ Моменат са утакмице у Купусини

Будућност(М) - Борац 1:0 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Д. Тривуновић (Сомбор), стрелац: Лончаревић у 72. минуту, жути картони: Николић, Гламочанин (Борац).

БУДУЋНОСТ (М): Р. Лугоња, Марио Гајдобрански (Тегелтија), Марчета, Бајић, Л. Копања, В. Пуђа, Зељко, Лончаревић, Гојић (Вигњевић), Бошњак (Н. Ковачевић), Вићентијевић.

БОРАЦ: М. Ђукић, Солдат, С. Станковић (Николић), С. Козомора, Вранац, Тури, Радивојков, М. Козомора, Вукојев, Јовановић, Гламочанин.

Победу изабраницима тренера Зорана Јове Ратковића донео је млађани нападаћ Милан Лончаревић,који искористио је једну од малобројних повољних прилика.

Раднички (С) – Будућност (П) 1:3 (1:3)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана, гледалаца 300, судија: Р. Влатковић (Апатин), стрелци: Лукић у 5. за Раднички, а Дино Гајдобрански у 16. Дујаковић у 33. и Марић у 45 минуту за Будућност, жути картони: Јапунџић, Смилановски (Раднички), а Роквић (Будућност), црвени картон: Роквић (Будућност) у 63. минуту.

РАДНИЧКИ (С): О. Зетл, Вукадиновић, Микаћ, Јапунџић, Лујић, Ђенић, Смилановски, Ристевски, Зорица (Рокнић), Толић, Лукић.

БУДУЋНОСТ: Д. Стојчевић, Мустафовић, Инђић, Роквић, Дино Гајдобрански, Марић, Д. Николић, Радић, С. Јелић, Дујаковић (С.  Павловић), Гајић.

Оправдали су фудбалери Будућности у потпуности улогу фаворита, на овом гостовању. Стекли су Сомборци почетну предност,али нису могли да избегну убедљиви пораз.

Војводина (Т) - Црвенка 1:3 (1:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца: 300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Љ. Јованов у 41. за Војводину, а Бабић у 24, Јовановић у 49. и Марко Керекеш у 70. минуту за Црвенку, жути картон: Марко Керекеш (Црвенка)

ВОЈВОДИНА (Т): В .Бугарски, Л. Бугарски (Милош Милованов), Марко Милованов, Т. Николић, М. Станојев (С. Јованов), М. Ранисављев (Башић), Субић, В. Јованов (Петковић) Љ. Јованов, Алекси, М. Николић (М.Јованов).

ЦРВЕНКА: Р. Гостовић, Ј. Суботић, Милош Керекеш, Бешић, Чвокић (Шакић), М. Суботић, Божичић (Трифуновић), Јовановић (Симић), Бошковић, Марко Керекеш, Бабић.

Наставили су фудбалери товаришке Војводине своје посртање,у текућој сезони. Они су били равноправни са Црвенчанима само у првом делу утакмице.

ЖАК - Борац (БГ) 0:0

СОМБОР: Игралиште код железничке станице, гледалаца 300,судија: Б. Борота (Кула), жути картони: Бурсаћ, Опачић (ЖАК), а Стокић(Борац).

ЖАК: В. Козлина, Шимунов (Милековић), Сазданић, Бурсаћ, Хосциеславски, Басарић (В. Ковачевић) Пауновић, Јовановић, Опачић, Дабић (Вулин, Банић),Видовић.

БОРАЦ (БГ): М. Игњатовић, Ивић, Зелић, Пешић, А. Покрајац, Жегарац, Ћук (Загорац), Стокић (Кртинић), Радаковић (Данилов), Мијатовић (Обрадовић), Даутовић.

Фудбалери сомборског ЖАК-а нису успели у настојањима да забележе нову победу. Гости из Бачког Грачаца освојили су бод  и заслужују све честитке за испољену борбеност.

Липар - Раднички (Р) 1:3 (0:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца  300, судија: Н. Јакић (Бач), стрелци: Кардинал (аутогол) у 50. за Липар, а Нововић у 26. у 60. и у 78. минуту за Раднички.

ЛИПАР: Л. Живко, Честић, С. Поповић, Басарић, Авдаловић, Туцић (З. Зракић), Лалић, Шеган, Новаков (Радуловић), Вујовић (Марчетић), Вуковић.

РАДНИЧКИ (Р): М. Спасић, Коцић (Ћериловић), Кесић, Радојичић (Петровић), Сантрач, Стојаковић, Нововић, Трифуновић, Кардинал, Алексић, Петковић.

Нису фудбалери Липара имали решење да зауставе вихорног  Ратковчана Јована Нововића, који постигао три гола. Пораз домаће екипе ублажио је искусни првотимац гостију Михајло Кардинал, који је погодио у мрежу свога тима.

Наша звезда - Полет (К) 1:1 (0:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца 300, судија: П. Вујић( Кула), стрелци: Писарев у 50.за Нашу звезду, а И. Спасић у 88. минуту за Полет, жути картони:Попов, Мркоњић, М. Владисав (Наша звезда).

НАША ЗВЕЗДА: Н. Остојић, Попов, Данилов, М. Владисав, Мркоњић, Валентик, Н. Јелић, Туцић (Мирков), Петеј (Савић), Писарев, Никић.

ПОЛЕТ: В. Крстић, Милуновић, Дорословац, С. Станковић, Анђелковић, И. Спасић (Стаменковић) Гостовић, Стојковић, Богдановић, Миленковић (Малиновић), Огњеновић.

Налазили су се фудбалери силбашке Наше звезде сасвим близу освајања читавог плена,у дуелу са Каравуковчанима.Али, у финишу утакмице,њихова одбрана је попустила.

Припремио: Ђ. Штрбац

Резултати:

Раднички (С) - Будућност (П) 1:3, Кордун - Будућност (Г) (среда), Наша звезда - Полет 1:1, Братство - Русин 5:0, Будућност (М) - Борац (О) 1:0, ЖАК - Борац (БГ) 0:0, Липар - Раднички 1:3, Војводина - Црвенка 1:3.