СОМБОРСКА ЛИГА Паланчани преузели врх

Стари град - Кулпин 3:0 (2:0) У лаганом ритму, али са јасно изразеном намером да победе, одиграли су утакмицу против Кулпинаца фудбалери бачкопаланачког  Старог града.
Ekipa ŽAK-a iz Sombora  Foto: V. Janković

За нова три бода и за нови повратак на врх табеле назаслужнији су двоструки стрелац Жарко Влајић и сјајни Максим Миладиновић,  који су крунисали надмочност своје дружине.

Ђ. Шт.

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион Старог града, гледалаца:200, судија: С. Пилић(Кула), стрелци: Влајићу 15. и у 28. и Миладиновићу 81. минуту, жути картони: Рађеновић, Кнежевић, Јовицки (ОФК Стари град), а Кајтез, Булатовић(Кулпин).

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Трифуновић (Јовицки), Рађеновић, Влајић, Гајдобрански (Гњатовић), Марчета, Кнежевић, Зељко, Миладиновић, Јеличић (Дмитровић), Радић.

КУЛПИН: Јурик, Стајић (Ђуга), Переза (Трњанов), Миленковић, Булатовић, Збучновић (Урошевић), С.Хашка, Анђић, А.Хашка, Зорзић, Кајтез.

ЖАК - Кула 3:1 (2:0)

Заблистали су сомборски „железничари” и забележили су трећу узастопну победу. Истовремено, ученици тренера Алберта Хернауса сменили су лидера на табели. За тријумф фудбалера ЖАК-а најзаслужнији су Радивоје Станковић и Горан Тубић.

Ђ. Шт.

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:150, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Станковић у 14. и 53. и Тубић у 23. минуту за ЖАК, а Букејловић у 52. минуту за Кулу, жути картони: Халас, Ђукановић, Ковачевић (ЖАК), а Анђелковић, Стојанов (Кула), црвени картон: Анђелковић (Кула) у 75. минуту.

ЖАК: Молнар, Никић, Бечановић, Банда, Мацановић, Ковачевић, Ненадић, Станковић, Тубић, Халас, Ђукановић (Асан).

КУЛА: Радуловић, Бодиш, Тапаи, Стојанов (Барна), Вујовић, Митрић (Б.Јањић), Букејловић, Анђелковић, М.Јањић, Вуковић (Кукољ), Давидовић.

Ђ. Шт.

Будућност - Раднички (Р) 2:1 (1:1)

Тврдо и само на моменте допадљиво било је надметање између првих комшија. Важно је истаћи да су фудбалери парошке Будућности направили велики резултатски преокрет и освојили су нова три бода.

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:150, судија: Н.Стојчевић (Сомбор), стрелци: Марић у 33. и Јандрић у 63. за Будућност, а Кувељић у 11. минуту за Раднички, жути картони: Живић, Лаћарак (Будућност), а Мушикић, Радојчин, Кувељић, Лазаревић, Милуновић, Нововић, Јовановић (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић, Поњевић, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Живић, Јандрић (Јанковић), Вулић, Алимпић (Мишковић), Козомора, Марић.

РАДНИЧКИ: Јованович, Лазаревич, Радојлич (Црњански), Петкович, Кесић , Кувељић, Кардинал, Алексић, Милојевић (Милуновић), Гвозденовић (Нововић), Мушикић.

Тврђава - Крила Крајине 0:2 (0:0)

Разиграли су се пулени тренера Душана Бељанског у другом полувремену, када су и стигли до прве победе у гостима у новој сезони. Младог голмана Тврђаве Вука Влајића матирали су хитроноги Душан Пандуров, који искористио контранапад и млађани Милан Лончаревић, који је мајсторски извео слободњак са 20 метара.

БАЧ: Стадион Тврђаве, гледалаца:200, судија: Н.ћепановић (Крушчић), стрелци: Пандуров у 59. и Лончаревић у 73. минуту, жути картони: Шећеров (Тврђава), а Зелинчевић, Лончаревић (Крила Крајине).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Баланго (Бајић), Шећеров, Шомоши, Ерак, М. Агбаба, Човић (Бадивук), Д. Агбаба (Салаи), Салијевић, Крстић

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д. Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Дукић , Зелинчевић, Чешљевић (Париповић), Марковић, Пандуров (Медан), Плавански, Лончаревић (Миличевић).

Ђ. Штрбац

Херцеговац - Липар 2:0 (0:0)

Постало је неписано правило: када се искусни интернационалац Ђорђе Ивеља нађе у саставу Херцеговца, онда Гајдобрани освоје сва три бода. Али, овога пута, посебно, истакао се надахнути нападач домаћег тима Владимир Хрњез.

Ђ. Шт.

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:300, судија: Н.Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: В.Хрњез у 61. (из једанаестерца) и у 70. минуту, жути картони: В.Хрњез, С.Хрњез (Херцеговац).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Немет, Смајић, С.Хрњез, Вукосав, Бабић, Солдо, Тривуновић (Терзић), Ивеља, Рачић (Поткоњак), Јовановић (Новчић), В.Хрњез.

ЛИПАР: Манојловић, Честић, Пејић (Поповић), Басарић, Зорић, Авдаловић (Шеган), Мијић, Марчетић, Лолић, Бановић, Новаков (Лазић).

Славија - Русин 1:1 (1:0)

Одлична фудбалска представа у Пивницама, штета што су нападачи били непрецизни јер је било пуно шанси. Домаћи су повели у 33. минуту. Котив је набацио лопту, а на месту је био Тривуновић и послао лопту у мрежу. До изједначења је дошло после пенала. Лепу фудбалску представу покварио је слаби судија Петровић.

Ј. Шустер

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 250, судија: Петровић (Апатин), стрелци: Трифуновић у 33. за Славију, а Чизмар у 59. минуту (из пенала) за Русин. Жути картони: Бенка, Котив, Кученић (Славија), Марковић, Ђукановић, Чизмар (Русин).

СЛАВИЈА: Брња, Бабић, Бенка, Милец (Чорда), Тривуновић, Котив (Заскалицки), Кухта, Петровић, Батиница, Кученић, Радовић

РУСИН: М. Нађ, Ланцузанин, Холик, Бојанач (Харди), Малацко (Сејаковић), Веселиновић, Орос, Марковић (Будински), Ђукановић, чизмар, Кочиш.

ОФК Оџаци - Полет 3:1 (2:1)

После низа слабих игара, домаћин је заиграо много боље и победио бројчано слабије госте. У 10. минуту Ровчанину је показан црвени картон, а Лазић је из слободног ударца постигао врло лепо гол. Најлепши гол постигао је Крстић шутем са 25 метара. Победа је могла бити и убедљивија али домаћи нападачи промашили су десетак повољних прилика.

А. Чичић

ОЏАЦИ: Стадион Грбавица, гледалаца 30, судија: Милешевић (Бачка Паланка). Стрелци: Лазић у 11. Крстић у 32. и Богдановић у 89. за ОФК Оџаци, а Јањућ у 34. минуту за Полет. Жути картони: Лазић (ОФК Оџаци), а Ромић, Перовић, Јањуш, Боснић (Полет). Црвени картон: Ровчанин (Полет).

ОФК ОЏАЦИ: Кузмановић 7, Д. Николић 8, Минчић 7, Лазић 8, Јовановић 8, Кудузовић 7 (Богдановић 7), Кања 7, Крстић 8, Медић 7 (М. Николић), Рашетић (Стојановић 7), Петковић 7.

ПОЛЕТ: Росић 7, Перовић 7, Ромић 7, Плавшић 6, Ровчанин, Марковић 7, Ракочевић 6 (Боснић 7), Зејак 6 (Максимовић 7), Комазец 6, Илић 8, Јањуш 7.

Борац - Војводина (Т) 6:3 (4:1)

Комшијски дерби између Борца и Војводине из Товаришева одушевио је велики број гледалаца.  Рано вођство гостију преко Вујановића у 4. минуту наговестио је добру утакмицу. Домаћи су узвратили головима у 10. и 12. минуту прво преко најбољег свог играча Миодрага Јовановића, а затим и Владимира Станишића. Од тада играчи Борца преузели су инцијативу.  Најбољу акцију и најлепши погодак постигао је Миодраг Јовановић после одличне асистенције Вранца, а он је лоб ударцем повисио резултат. Екипа гостију је имала своје шансе али је голман Борца Марко Ђукић био на месту. У другом полувремену играло се отворено са пуно шанси са обе стране. Постигнуто је још четири гола.        Б. Гајић

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, гледалца 400, судија: Хорњак (Гајдобра), стрелци: М. Јовановићу 10. и 33. Станишић у 12. и 70. С. Јовановић у 19. Козомора у 55. за Борац, а Вујановић у 4. и 48. Г. Станојев у 83. минуту за Војводину. Жути картони: Драшко, Козомора, С. Јовановић (Борац), Танчић (Војводина).

БОРАЦ: Ђукић 8, Максимовић 8, Бошњак 7, Козомора 8, Вранац 8, Вујиновић 7 (Дробњак 7), Танкосић 7 (Гајић), Драшко 7, С. Јовановић 8 (И. Николић 7), М. Јовановић 9, Станишић 8.

ВОЈВОДИНА: Дукић 6, Т. Николић 6 (Цвијић 6), Рамић 7, Мустафовић 7, Радаковић 6 (Михајлов), Н. Ранисављв 6 (М. Станојев 7), Г. Станојев 7, Пилиповић 6, Д. Николић 7, Вујановић 8, Танчић 7.

Табела

Херцеговац - Липар 2:0, Будућност (П) - Раднички 2:1, Тврђава - Крила Крајине 0:2, Славија - Русин 1:1, Борац - Војводина 6:3, Стари Град - Кулпин 3:0, Оџаци - Полет (С) 3:1, ЖАК - Кула 3:1.

1. С. град           6      4      1      1      16:4  13

2. Борац            6      4      0      2      17:17        12

3. Русин            6      3      2      1      16:6  11

4. Славија       6      3      2      1      13:8  11

5. Будућ. (П)    6      3      2      1      9:7    11

6. Кула             6      3      1      2      18:9  10

7. К. Крајине   6      3      1      2      10:5  10

8. Војводина    6      3      1      2      15:14  10