Сомборска лига: Паланчани славили у надокнади

Добра фудбалска представа два равноправна противника у којем су гости заслужено победили јер су знали да искористе киксеве домаће одбране, а на другој страни нападачи домаћих су се доста изпромашивали.
fudbal

Славија (П) - Стари град (БП) 1:2 (0:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 300, судија: Ђурђевић (Алекса Шантић). Стрелци: Батиница у 73. за Славију, а Ђекић у 50. и Крстић у 90. минуту за Стари град. Жути картон: Крстић (Стари град). Црвени картон: Ефендић (Славија).

СЛАВИЈА: Брња, Владимир. Кухта, Бабић, Нимет, Ћорда (Бађински), Котив, Властимир Кухта, Петровић, Батиница, Кућењић, Ефендић.

СТАРИ ГРАД: Стојчевић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански, Марчета (Гостовић), Кнежевић (Јовицки), Миладиновић, Ђекић, Рамић, Крстић, Ковачевић (Валенћик).

Повели су гости у 50. минуту, набачена лопта с леве стране пред прву стативу, а док су одбрабени играчи домаћих стали, то је искористио Ђекић и из близине главом лопту послао у мрежу. Изједначили су домаћи после контре, на набачену лопту најбржи је био Батиница и из близине погодио небрањени угао.  У надокнади, мушеност домаће одбране је искористио Крстић и из близине послао .лопту у небрањену мрежу.

Ј. Шустер

Раднички - Полет 4:2 (3:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија: Стојчевић (Сомбор), стрелци: Црњански у 14. и 37. Мушикић у 21. Милојевић у 48. за Раднички, Максимовић у 45. Јањуш у 88. минуту за Полет. Жути картони: Лазаревић, Кардинал (Раднички), Ђуришић (Полет7.

РАДНИЧКИ: Андријашевић 7, Алексић 7, Лазаревић 7 (Ивовић 7), Петковић 8, Кесић 7, Мушикић 8 (Гвозденовић 7), Нововић 7, Кувељић 8, Кардинал 7 (Милојевић 8), Радојчић 7, Црњански 9.

ПОЛЕТ: Ђуришић 6, Н. Чвокић 6, Зејак 7, Бошковић 6, Боснић 6, Ј. Чвокић 7, Плавшић 6 (Перуничић), Ровчанин 6, Максимовић 7, Ромић 6, Јањуш 7.

Ратковчани су приказали најбољу игру овог пролећа. Одлични Дејан Црњански централна фигура је овог сусрета. Поред постигнутих голова истакао се и асистенцијама. Најлепши погодак је био у 48. минуту Милојевића када је са неких 15 метара погодио саме рашље.

А. Чичић

Борац - Херцеговац (Г) 2:4 (0:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Јанковић (Оџаци). Стрелци: С. Козомора у 60. и Јандрић у 74. за Борац, а Новчић у 15. 52. и 65. (оба из пенала) и Тривуновић у 83. минуту за Херцеговац. Жути картони: В. Хрњез, Новчић (Херцеговац).

БОРАЦ: Милосављевић 7 (Чолин), П. Козомора 7, Ј. Јовин 7 (Попадић 7), С. Козомора 8, Максимовић 7, Гламочанин 7, И. Николић 7, Л. Јовин 7, С. Јовановић 7, М. Јовановић 7.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић 7, Адамовић 7, Смајић 7, В. Хрњез 8, Бабић 7, Вукосав 7, Тривуновић 8 (Брдар), С. Рачић 8, Вујовић 7 (Л. Рачић), Новчић 9, Копања 7.

Иако су играчи Борца играли без неколико повређених играча, достојанствено су се борили са изузетно агресивном екипом Херцеговца. Гости су из једне гужве у 15. минуту повели преко свог најбољег играча гостију Зорана Новчића. Исти играч је дуплирао предност гостију из оправдано досуђеног пенала. А најбољи играч Борца млади Симеун Козомора евро голом смањио предност гостију. Утакмица је била равноправна све до још једног досуђеног пенала за госте који поново Новчић претворио у погодак. Вђство гостију угрозио је центарфор Борца Милош Јандрић. А у финишу Тривуновић је решио све дилеме.

Б. Гајић

Липар - Кула 3:2 (1:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца300, судија: Радуловић (Црвенка), стрелци: Лазић у 37. (из једанаестерца) и 77. и Бановић у 73. за Липар, а Вуковић у 17. и 89. минуту за Кулу, жути картони: Марчетић, Авдаловић (Липар), а Јањић, Полић, Војиновић (Кула).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић, Мијић, Марчетић, Авдаловић, Лалић (Ковач), Шеган, Бановић (Басарић), В. Зракић (Новаков), Лазић.

КУЛА: Миле Радуловић, Јањић (Кукољ), Вуковић,Тапаи, Златић, Полић (Бабић), Митрић, Букејловић, Војиновић, Вујовић,Ђјођић (Поповић).

Предвођени веома агилним капитеном Немањом Авдаловићем, Липарци су стигли до резултатског преокрета и изузетно важна три бода, у окршају са упорним, борбеним и солидним Куљанима.

Тврђава - Оџаци 3:1 (2:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:150, судија: С.Стојачић (Товаришево), стрелци: Божин у 29. и 77. и Вујиновић у 39. минуту за Тврђаву, а Лазић у 43. минуту за ОФК Оџаке, жути картони: Лазић, Вукић, Николић (ОФК Оџаци).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Божин(Ћулибрк), Вујиновић, Шећеров, Шомоши, Ерак (Ђенадија), Гојић, М. Агбаба, Бадивук, Марић (Милиновић).

ОЏАЦИ: Кузмановић, Зорић, Васић, Лазић, Николић, Вукић, Кудузовић, Миленковић, Богдановић, Пречаница (Илић) , Петковић.

У већем делу утакмице, фудбалери Тврђаве доминирали су на терену, а њихова победа, ни у једном тренутку није долазила у питање. У ствари, у подмлађеном тиму Оџачана, Бачани имали су само доброг спаринг партнера, а не и озбиљног ривала.

Крила Крајине - Кулпин 6:1 (4:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:150, судија: М. Милешевић (Бачка Палнка),стрелци: Чешљевићу 9., 39. и 42., Дане Дукић у 15., Пандуров у 60. и Дувњак у 75. минуту за Крила Крајине, а Переза у 58. минуту за Кулпин, жути картони: Дане Дукић, Плавански, Чешљевић, Вигњевић, Лончаревић (Крила Крајине), а Зорић, Збућновић (Кулпин).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Зелинчевић (Поповић), Пилиповић, Чешљевић, Марковић, Лончаревић, Плавански (Пандуров), Дане Дукић (Тома).

КУЛПИН: Ђуга, Переза, Балевић, Анђић, Булатовић, Збућновић, Коларски, Бобот, Хашка, Зорић, Кајтез.

Убедљивим тријумфом над Кулпинцима фудбалери бачкопаланачких Крила Крајине осигурали су себи учешће у баражу за Војвођанску лигу - север.

Русин - Војводина (Т) 2:2 (2:2)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Будински у 21. и 32. за Русин, а Љ.Јованов у 5. и Д.Николић у 15. минуту за Војводину, жути картони:Б.Нађ, Бранковић (Русин), а М.Јованов, Башић(Војводина).

РУСИН: М. Нађ, А.Кочиш (Мањош),Жарић, Ланћужанин, Б. Нађ, Сајанковић, Будински, Д. Нађ (Веселиновић), Ђукановић, Бранковић, С. Кочиш (Харди)

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т.Николић, Рамић, М.Јованов (Михаило), Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Г. Станојев, Љ.Јованов, Бојанић (Башић), Д. Николић, М. Станојев.

Успели су Крстурци брзо да анулирају стартни минус од два гола. Најзаслужнији за то су двојица младих фудбалера домаћег тима - ефикасни Дејан Будински и хиперактивни Матеј Сајанковић, којем је то била најбоља партија у сениорској екипи Русина.

Припремио: Ђ. Штрбац

Борац - Херцеговац 2:4, Славија - Стари град 1:2, Тврђава - Оџаци 3:1, Будућност (П) - ЖАК 2:2, Липар - Кула 3:1, Раднички - Полет (С) 4:2, Крила Крајине - Кулпин 6:1, Русин - Војводина (Т) 2:2