Сомборска лига: Паражани славили у Обровцу

Борац - Будућност (П) 1:2 (0:1)
lopta2

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Хорњак (Гајдобра). Стрелци: С. Баланго у 48. за Борац, а Живић у 14. и Марић у 81. минуту за Будућност. Жути картони: И. Николић, Солдат, Лакатош и Ђукић (Борац), а Дражић и Јелић (Будућност).

БОРАЦ: Ђукић 6, Војиновић 6, Лакатош 6, Алексић 6, Вјетровић 7, Солдат 7, С. Баланго 7, Гајић 6, Јовановић 6 (Радивојков), Д. Баланго 6, Јандрић 6.

БУДУЋНОСТ: Абаџић 7, Тривуновић 7, Гајић 7, Кнежевић 6, Козомора 7, Роквић 6, Марић 7, Баћанов 6, Николић 6 (Јелић 7), Ковачевић 6, Живић 7 (Алимпић).

Била је то тврда и борбена утакмица на којој су гости из Парага однели цео плен. Сналажљиви Слободан Живић искористио је слабу интервенцију голмана домаћих Ђукића и постигао вођство за госте. Мало шанси на обе стране осим рововске борбе на средини терена то су приказли обе екипе.

Фудбалери Борца у другом полувремену су додали гас и само три минута после тога поравнали резултат шутем Саше Баланга. Теренску инцијативу имали су фудбалери Борца цело друго полувреме, али су гости одолевали бранећи свој гол на својој половини. Честе грешке судије Хорњака иритирало је фудбалере домаћег тима који су често због тога протествовали. И када су сви мислили да ће бити подела бодова, брзоноги Стефан Марић побегао је својим чуварима и 10 минута пред крај постигао победоносни гол за госте.

Б. Гајић

Војводина (Т) - Обилић 6:0 (3:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ “Миладин Вујин”, судија:  Л.Латиновић (Бачка Паланка), стрелци: Николићу у 3.  Танасић у 4, и 55. Вујићу у 76. и 28. и  Милићевић у 59. минуту. Жути Картони: Ненадић (Војводина),  а Ђурђев, Дражић (Обилић).

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Рамић, Тури, Тончић, Вујић, Убипарип (М. Ранисављев), Милићевић (М. Ранисављев), Милованов (Фемић),  Ненадић, Николић (В. Јовановић), Кузмановић (Цвијић).

ОБИЛИЋ: Лазић, Алсади, Ђурђев, Итај, Дражић, Јанковвић,  Пантелин, Станковић, Стајки (Чехак), Бошков, Вуковић.

У дербију зачеља фудбалери товаришке Војводинеу већем делу утакмице доминирали су и голмана Новокнежевчана Горана Лазића савладали су чак у шест наврата, а пропустили су дивну прилику да постигну двоцифрен број голова.

Централна личност овог сусрета био је „везиста” домаће екипе Срећко Танчић.

Ђ. Ш.

ЖАК - Кордун 0:0

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, судија: Стојић (Врбас).

ЖАК: Козлина, Буреш, Сазданић, Банић, Пауновић, Ковачевић, Вулин, Јовановић, Крстић, Терзија, Штимац.

КОРДУН: Коврлија, Трбојевић (Бараћ), Ковачевић,(Продановић), Мацановић, Поповић, Самопјен, Чесновар( Градинац), Антић(Маћешић), Карас, Илић, Вуковић.

У обостран тврдом надметању мало је било повољних прилика Гости  из Кљајићева погодили су стативу и пречку и били су ближи победи од Сомбораца.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - БСК 0:0

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Олујић (Кула). Жути картони: Иванић (Борац), а Ђурђевић, Божић, Бељански (БСК).

БОРАЦ: Марковић 7, Личина 7, Чутурило 7 (Б. Покрајац 7), Субашић 7, Кртинић 7, Иванић 7, А. Покрајац 7, Илић 8, Обрадовић 7, Радаковић 8, Даутовић 7.

БСК: Немет 7, Станић 6, Драговић 7, Божић 7, Зеленовић 7, Ђурђевић 7, Бељански 6 (Стојаковић), С. Станковић 7 (Д. Станковић), Кораћ 7 (Хинић), Дивјак 8, Медић 6.

Комшијски дерби донео је борбену игру, са пуно трчања и залагања. Домаћин је имао више од игре, а гости су били опаснији по гол Марковића. Према виђеном нерешен резултат је био најреалнији у овој утакмици.

А. Чичић

Маглић - Тврђава 1:1 (0:1)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, судија Д. Шево (Челарево), стрелци Н. Илић у 90. за Маглић,  а Огњеновић у 38. минуту за Тврђаву. Жути картони: Рупар, Васић, Адамовић, Радишић, (Маглић), а Милановић (Тврђава).

МАГЛИЋ: Радишић, Тадић, Дмитровић,(М. Илић), Рупар,(Н. Ковачевић) Адамовић, Прерадовић, Шијаковић,(Н. Илић), Бојан Тројановић, Стјепановић (Спасић), Милановић, Васић.

ТВРЂАВА: О Чучковић, Бундало, М. Ковачевић, Шомоши (Кончар), Радаковић, Гајић, М. Агбаба, Ралевић (Милиновић), Вучић, Огњеновић, Врачевић, Ћулибрк.

Резервиста Маглићана Никола Илић искористио је једну од малобројних повољних шанси и домаћег тима и да спасе своју дружину од минималног пораза.

Ђ. Шт.

Славија - Полет 2:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, судија: Борота (Кула), стрелци: Давидовић у 13. Кухта у 73. минуту. Жути картони: Бенка (Славија), Р. Миленковић (Полет).

СЛАВИЈА: Вучетић, Заскалицки, Бенка, Јушковић (Котив), Рогановић, Шмит, Кухта (Шустер), Петровић, Плавшић (Чвокић), Давидовић, Грња.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић, С. Станковић, А. Стошић, Р. Миленковић, Стојиљковић (Малиновић), Богдановић (Дорословац), Н. Миленковић, Н. Станковић (М. Стошић), Микић.

У мечу за опстанак на подручју Сомбора више среће имали су домаћи фудбалери који су после дужег времена стигли до заслужене победе. Фудбалери Славије су дошли до предности у 13. минуту поготком Давидовића, који се најбоље снашао у противничком шеснаестерцу и савладао голмана Бориса Ивановића. Ређали су се прилике за постизање поготка на обе стране. Све до 73. минута када су домаћи увећали своју предност, а стрелац је био Кухта. До краја меча тренера домаћих Далибора Милеца успели су да сачувају стечену предност и на тај начин ухвате прикључак у борби за опстанак.

А. Шустер - С. Јовин

Будућност (Г) -  Задругар  3:1  (1:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, стрелци Ђилас у 23.Чипкар у 67. и Ђокић у 90. за Будућност. а Ранчић у 28. за Задругар. Жути картони: Ђокић, Чипкар, Колар, Дамјановић (Будућност),  Тасић, Бечановић,(Задругар). Црвени картон: Дамјановић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Ђукић, Катјак, Љубичић, Колар, Бучик, Јованов, Дамјановић, Ђилас (Захорец), Чипков(Молнар), Ђокић, Адамек,(Криша).

ЗАДРУГАР: С. Стојановић, Тројић, Пвков, Бечановић, Пејић, Делија (Кења), Веселиновић, Вуковић, Ковачавић, Ранчић, Тасић (М. Стојановић).

Фудбалери гложанске Будућности наставили су победоносни  низ овог пролећа на домаћем терену.

Ђ. Шт.

Русин - Станишић 0:0

РУСКИ КРТСТУР: Игралиште Русина, судија М. Манић (Каравуково)

РУСИН: Каленић, С. Тома, Ђуђар(Чонка), Ланчужанин, Малацко, Павловић, Ф. Војовић, Будимски (Ковачевић), Кулић (Нађ), Ђукановић (Чернак), Сејаковић (Иличић).

СТАНИШИЋ:  Рашета, Басарић, Вранковић, Кнежевић, М. Богуновић Павин,  Д. Богуновић. Ресановић, Ћук, Матијас, Едеи.

Лидер је одолео на гостовању у Руском Крстуру .Подмлађени и ослабљени састав Русина у овој утакмици наступио је без шесторице стандардних фудбалера  Ипак,  пулени Златка Сејанковића нису превише респектовали водећи тим лиге. Десетак минута пре крај асусрета нападач домаће Јанко Кулић нике искористио колосалну шансу.

Ђ.  Шт.

ЖАК - Кордун 0:0, Борац - Будућност (П) 1:2, Будућност (Г) - Задругар 3:1, Русин - Станишић 0:0, Омладинац - Раднички 1:3, Борац (БГ) - БСК 0:0, Маглић - Тврђава 1:1, Кулпин - Будућност (М) 2:2, Славија - Полет 2:0.

 1. Станишић     28     22     2      4      76:25        68

 2. Будућн. (П)  28     17     4      7      60:29        55

 3. Будућн. (М)  28     13     11     4      55:22        50

 4. Русин   28     13     4      11     58:46        43

 5. ЖАК    28     12     5      11     47:39        41

 6. Борац (БГ)    28     12     5      11     48:46        41

 7. Борац  28     12     5      11     43:47        41

 8. Раднички     28     12     5      11     41:46        41