Сомборска лига: Паражани спремни за бараж

Убедљивом победом,над Брестовчанима,фудбалери парошке Будућности ,украсили су најуспешнију сезону у клупској историји.
lopta

Будућност (П) - БСК  3:1(0:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, судија:Б. Царић (Сомбор), стрелци: Максимовић у 53. Ковачевић у 65. и Николић 75. за Будућност, а Божић у 85. минуту за БСК.

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Баћанов, Марић, Козомора, Јелић, Живић, Гајић, Тривуновић, Црњански (Николић), Максимовић, Ковачевић.

БСК: Немет, Стојаковић, Драговић, Ђурђевић, Зеленовић, Вејновић, Ненадић, С. Станковић, Кораћ, Д. Станковић, Божић.

А,сада су у потпуности усредсређени  на предстојећи бараж,за улазак у Војвођанску лигу Север и на екипу Виноградара из Новог Жедника. Ђ. Шт.

Борац - Будућност (М) 3:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Н. Малић (Бачка Паланка), стрелци: Јандрић у 60. и 82. (из пенала) и Јовановић у 75. минуту. Жути картони: Солдат, Гајић, Вранац, Јовановић, Ђукић, Јандрић (Борац), Буквић, Радичић, Стојисављевић, Зељко, Меселџија (Будућност).

БОРАЦ: Ђукић 8, Лакатош 8, Алексић 7 (Радивојков), Вранац 8, Вјетровић 8, Солдат 8, С. Баланго 8, Гајић 8, Јовановић 8, Д. Баланго 7, Јандрић 9.

БУДУЋНОСТ: Бојанић 6, Меселџија 6, Радичић 7, Ковачевић 7, Рађеновић 7, Буквић 7, Кучинић 6, Јурчевић 6, Новаковић 7, Зељко 7, Стојисављевић 6 (Вићентијевић 6).

Играчи Борца су тек у другом полувремену сломили отпор жилавог противника који је у првом полувремену био равноправан противник. Гости су чак у 51. минуту могли први дођи до вођства, али нису искористили пенал. Домаћи су у 60. минуту преко Милоша Јандрића су дошли до вођства, пошто је резантним ударцем из близине погодио мрежу.

Од тада играчи Борца су преузели  игру. У 75. минуту  Миодраг Јовановић је промешао одбрану гостију и повећао вођство на 2:0. Гости су покушавали контрама да ублаже пораз, али је голман Борца Марко Ђукић био сигуран у својим одбранама.

Тачку на овај сусрет и добру игру целог тима Борца ставио је најбољи играч овог сусрета Милош Јандић из оправдано досуђеног пенала када је преварио голмана Бојанића.

Б. Гајић

Будућност (Г) – Полет 1:0 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности; судија: Кузмановић (Кула). Стрелац: Колар у 53. минуту. Жути картони: Колар, Бучик, Дамјановић, Ђокић и Дукић (Будућност), Милуновић и Стојковић (Полет).

БУДУЋНОСТ: Дукић, Петровић, Љубичић, Колар, Бучик (Каћјак), Поповић, Дамјановић, Јованов (Ђилас), Царић (Јакуш), Ђокић, Адамек (Чипкар).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић (Јовчић), Милуновић, Дорословац, Станковић, А. Стошић, Р. Миленковић, Стојковић, Малиновић (М. Стошић – Стоиљковић), Н. Миленковић, Никић.

Била је то велика, безпоштедна борба за бодове који би како за Гложанце, тако и Каравуковчане значили сигурност за опстанак у овом рангу, без обзира на исход свих квалификација.

Утакмица је почела без испитивања снага, обострано нападачки. О томе сведочи шанса Адамека у 1. минуту који је просто додао лопту у руке Ивановића. Већ после неколико секунди касније у шанси се нашао Сојковић, али је његов шут Дукић одбранио. Нешто касније Ђокић је са 18 метара гађао изнад пречке, да би у 29. минуту Адамек истрчао сам пред Ивановића, но овај је падом у ноге противника ухватио лопту.

У 53. минуту пао је гол одлуке. Адамек је извео први корнер на утакмици за свој тим, центрирао високо у шеснаестерац, лопту је главом захватио Колар и са десетак метара послао између бека Алексића а стативе у мрежу гостију. Домаћи су у два наврата тражили пенал, када је у 19., односно 78. минуту у казненом простору оборен Адамек. У другом случају у дуелу са голманом Ивановићом, нападач домаћих се повредио, па га је заменио Чипкар. Стиче са утисак да је судија Кузмановић бар једном могао да досуди најстрожу казну.

После вођства домаћих гости из Каравукова су појачали нападе, играли брзо, преко крила, извели више корнера, али њихови нападачи ни из близине и у седам минута надокнаде времена, нису успели да погоде мрежу Дукића.

Ј. Пуцовски

Русин  - Славија (П) 1:4 (0 :0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Д. Митровић(Оџаци),стрелци: Кулић у 61. за Русин, а Кухта у 53. Давидовић у 57. и Шустер у 68. и у 90 минуту за Славију.

РУСИН: Калинић, С. Тома, Холик, Ланцужанин, Кочиш, В. Вујовић, Ф. Вујовић, Будински (Чонка), Ђукановић (Павловић), Кулић, Ђуђар.

СЛАВИЈА: Пајо Брња, Болехрадски (Шустер), Блажек, Јусковић (Кухта), Рогановић, А. Шмит, Чобрда (М. Петровић), Котив (Заскалицки), Плавшић (Зеак), Давидовић, Б. Петровић.

Од дреса Русина опростио се искусни нападач Срђан Ђукановић,а његова екипа доживела је пораз. Изабраници тренера Златка Сајанковића лоше су завршили турбулентну сезону.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Маглић 3:0 (1:0) (прекинуто у 60. минуту)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Жегарац у 20. Илић у 48. и 57. минуту. Жути картони: Васић (Маглић).

БОРАЦ: Марковић. Чутурило (Даутовић), Војновић, Кртинић (Ковачевић), Иванић (Радаковић), А. Покрајац, Илић, Жегарац, Нешковић, Д. Покрајац, Обрадовић.

МАГЛИЋ: Радишић, Тадић, Г. Илић, Антонић, Гајић, Спасић, М. Илић, Дмитровић, Васић.

Гости из Маглића допутовали су са само девет фудбалера, али се у току меча три играча повредило па је сусрет прекинут.

А. Чичић

Кордун - Тврђава 3:1 (2:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија :М. Ракић (Апатин), стрелци: Илић (из једанаестерца) у 10. Секулић у 18. и Вуковић у 54. за Кордун, а Гојић у 67. минуту за Тврђаву. Жути картони: Трбојевић, Вуковић, Анитић, Мацановић, Павловић (Кордун), а Гојић, Радаковић, Ковачевић (Тврђава).

КОРДУН: Королија, Анитић, Вила (Ковачић), Чешновар (Трбојевић), Мацановић, Л. Караш, Марко Чекелиш, Милетић, Секулић (Павловић), Илић, Вуковић.

ТВРЂАВА: О. Чучковић, Бундало, Ковачевић, Шомоши (Милиновић), Радаковић, М. Агбаба, Ралевић (Гојић), Вучић, Ћулибрк (Кончар), Огњеновић, Вранешевић.

Резултати:

ЖАК - Станишић 2:3, Задругар - Раднички 2:1, Будућност (П) - БСК 3:1, Кордун - Тврђава 3:1, Борац - Будућност (М) 3:0, Будућност (Г) - Полет 1:0, Русин - Славија 1:4, Омладинац - Кулпин 3:1, Борац (БГ) - Маглић 3:0.