Сомборска лига: Победа за капитена

Борац (О) - Црвенка 4:3 (2:1)
borac obrovac

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Јанковић (Сомбор), стрелци: Јовановић у 6. и 67. Гајић у 32. и С. Бланго у 76. за Борац, а М. Керекеш у 25. 48. и 85. минуту за Црвенку. Жути картони: Бабић (Црвенка). Црвени картони: Солдат (Борац), Божић (Црвенка).

БОРАЦ: Крстић 7, Дробњак 6 (Станишић 7), Лакатош 6 (П. Козомора 7), Вранац 7, Солдат 7, С. Баланго 8, Гајић 7 (Д. Баланго 7), Јандрић 7, Јовановић 8, М. Козомора 7.

ЦРВЕНКА: Поповић 6, Мил. Керекеш 7, Бешић 6, Бабић 7, Божичић 7, Мар. Керекеш 8, Трифуновић 7, Бошковић 7, Матошевић 7, Багић 7, Суботић 7.

На почетку утакмице играчи Борца из Обровца одали су почаст  капитену тима Горану  Максимовићу који је погинуо у саобраћајној несрећи код Футога.

Борац је повео преко Јовановића, а гости изједначили преко Марка Керекеша треоструког стрелца. Борац је нападао и дошао до 4:2, а гости су пред сам крај смањили резултат.

Б. Гајић

Русин - Војводина (Т) 4:2 (2:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца : 300, судија: Б. Царић (Сомбор), стрелци: Кулић у 18. (из једанаестерца), у 59. и у 83. и Сушић у 22. за Русин, а Башић у 11. и Г. Станојев у 72. минуту за Војводину.

РУСИН: Кронић, Малацко (Нађ), Павловић, Ланцужанин, В. Вујовић, Чернок (Ковачевић), Ф. Вујовић, Холик, Кулић, Сушић (Рац), Сајанковић.

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Рамић, Николић, Мирковић (С. Јованов), М. Ранисављев, В. Јованов, Петковић (Г. Станојев), Башић (М. Јованов). М. Станојев, Ненадић, Д. Ранисављев.

Сјајни нападач Крстураца Јанко Кулић три пута је савладао  голмана Товаришана и најзаслужнији је за нову победу Русина.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Будућност (М) 4:1 (2:1)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца 300, судија: Дражић (Бачка Паланка), стрелци: Јелић у 18, Николић у 21. Алимпић у 89. и Илеш у 90. за Будућност, Параге, а Зељко у 28. минуту за Будућност Младеново, жути картони: Радаковић, Ковачевић и Јелић (Будућност П), а Кућенић (Будућност, М).

БУДУЋНОСТ (П): Абаyић, Дујаковић, Радаковић, Вулић (Живић), Николић, Јелић (Алимпић), Радић, Гајић, Дино Гајдобрански (Илеш), Ралевић, Ковачевић.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Прошић (Марио Гајдобрански), Антонић, Радичић, Копања (Меселyија), Дувњак (Вићентијевић), Чешљевић, Кућенић, Зељко, Лончаревић, Гојић.

Изабраници тренера Мирка Лукића, тек, у финишу сусрета, у потпуности сломили су отпор гостију.

Ђ. Шт.

Кордун - Братство 0:2 (0:2)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца : 500, судија: П. Вујић(Кула), стрелци: Стојшић у 17. и Вила (аутогол) у 38. минуту, жути картони: Анитић, Зорић, Ненадић, Павловић (Кордун), а Сапозниченко, Вејновић, Штрбац (Братство).

КОРДУН: Зорић, Павловић (Трбојевић), Бечановић, Чешновар, Мацановић (Продановић), Марко Чекелиш, Вила (Анитић), Станковић (М. Карас), Илић. Радусин, Ненадић.

БРАТСТВО: Ићитовић, Владетић, Стојшић (Пешић), Вуковић, Коњевић, Макар (Штрбац), Стевановић (Бојић), Вејновић, Саспозниченко (Фаћол), Стојановић, Крстић.

Фудбалери Кордуна, ни у једном тренутку, нису озбиљно припретили чувару мреже гостију Николи Ићитовићу.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Раднички 2:0 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Илић у 10. Ћук у 50. минуту. Жути картони: Зелић, Покрајац (Борац), Прелић, Кардинал, Мир. Кесић, Дакић, Пиваров (Раднички). Црвени картон: Пиваров (Раднички).

БОРАЦ: Марковић 8, Ивић 7, Чутурило 7, Покрајац 7, Зелић 8, Илић 8 (Мијатовић 7), Жегарац 7, Ћук 7, Стокић 7, Радаковић 8, Обрадовић 7 (Иванић 7).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 7, Гуглета 8 (Петровић), Стојановић 6 (Сантрач), В. Ђокић 6, Прелић 7, Кардинал 6, Дакић 6 (Милуновић), Алексић 6 (Пиваров), Мил. Кесић 7, Мир. Кесић 6 (Лазаревић 7), Петковић7.

Дуел општинских ривала оправдао је очекивања. Виђена је веома добра и динамична игра. Домаћин је искористио своје шансе и заслужено је освојио бодове.

А. Чичић

Будућност (Г) - ЖАК 1:3 (1:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Ђокић у 20. за Будућност, а Пауновић у 42. и у 88. и Хосциеславски у 67. минуту за ЖАК, жути картони: Д. Дукић, Ђилас, Дамјановић (Будућност), а Дабић, С. Тевановић, Штимац, Видовић, Опачић (ЖАК).

БУДУЋНОСТ (Г): Д. Дукић, Петровић, Љубичић (Бучик), Папић, Докић (Јакуш), Т. Поповић, Ђилас, Јованов, Царић, Ђокић, Дамјановић (Цампар).

ЖАК: Козлина, Шимунов (Ковачевић), Дабић, Видовић, С. Тевановић (Опачић), Банић, Пауновић, Штимац, Хосциеславски, Нинковић (Јовановић), Лучић.

Повели су Гложанци и то је било једино конкретно што су фудбалери домаће екипе урадили у овој утакмици.После тога, иницијативу су преузели Сомборци, којима су Мирослав Пауновић и Драган Хосциеславски трасирали пут до убедљивог тријумфа.

Ђ.  Шт.

Полет - Липар 4:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Стадион Златомир Стефановић-Злаја, гледалаца 200, судија: Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: М. Стошић у 13. Милуновић у 73. А. Стошић у 80. и Анђелковић у 84. минуту. Жути и црвени картон: Алекса Јовановић (Липар).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Дорословац (Анђелковић), Станковић (Ирић), Нововић (Милуновић), Огњеновић, Р. Миленковић, Станисављевић, М. Стошић (А. Стошић), Никић, Јовчић (Малиновић).

ЛИПАР: Зракић, Јовановић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Лалић (Радуловић), Шеган, Поповић, Несторовић, Буквић (Пејић), Вуковић.        С. Јовин

Наша звзда - Раднички (С) 7:0 (4:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца: 300,судија :М. Леђенац (Кула), стрелци: П. Владисав у 28. и у 87. Писарев у 30.у 37. и у 39. Панић у 49. и Чубрило у 76. минуту, жути картони: П. Владисав (Наша звезда), а Бујак, Смилановски (Раднички).

НАША ЗВЕЗДА: Младеновић, Балиновић (Туцић), Мајсторовић (Панић), Мирков (Чубрило), Вукосав, Инђић, П. Владисав, Валентик (Торић), Шовен, Писарев (Грња), П. Лукић.

РАДНИЧКИ:  Јанковић (Тадијан), М. Лукић (Зорица), Ђерић, Туркић, Вукадиновић, Радуловић (Вадић),  Јаноши (Киш), Лујић, Пиплица, Смилановски (Рокнић), Бујак.

Ђ. Шт.

Наша Звезда - Раднички (С) 7:0, Кордун - Братство 0:2, Будућност (П) - Будућност (М) 4:1, Будућност (Г) - ЖАК 1:3, Полет - Липар 4:0, Русин - Војводина 4:2, Борац (О) - Црвенка 4:3, Борац (БГ) - Раднички 2:0.

1. Братство        5      5      0      0      23:3  15

2. Раднички       5      4      0      1      13:4  12

3. Наша Звезда  5      3      1      1      14:6  10

4. Борац (БГ)     5      3      1      1      11:4  10

5. Полет    5      3      1      1      9:2    10

6. Будућност (П) 5      3      1      1      15:9  10

7. Борац (О)      5      3      0      2      15:13        9

8. Русин    5      3      0      2      9:9    9